Prancūzas „Sony“ fotoaparatu užfiksavo 28 tūkst. km/val. greičiu Mėnulio fone skriejančią Tarptautinę kosminę stot

Astronomijos mėgėjas iš Prancūzijosvasario 4-osios naktį užfiksavo Tarptautinę kosminę stotį (TKS), 28 tūkst. km/val. greičiu skriejančią virš matomos Mėnulio pusės. Šie įspūdingi kadrai įamžinti pasitelkus „Sony“ fotoaparatą „α7s“.

Simboliška tai, kad TKS skrydį fotografasThierryLegault stebėjo iš Prancūzijos pietuose esančio Ruano miesto. Iš šio miesto yra kilęs prancūzų astronautas ThomasPesquet, kuris šiuo metu vykdo misiją minėtoje kosminėje stotyje.

Maždaug minutės trukmės vaizdo klipas išsiskiria itin didele raiška, o užfiksuotose kadruose galima aiškiai įžvelgti Mėnulio kraterius ir paviršiaus nelygumus. Be to, šiuose kadruose matomi pakankamai ryškūs TKS kontūrai, pagrindiniai stoties moduliai ir saulės baterijos, nors šis kosminis aparatas juda milžinišku greičiu.

Nufilmuotą vaizdo įrašą su TKS skrydžiu mėnulio fone galima peržiūrėti „YouTube“ svetainėje: https://www.youtube.com/watch?v=kTGYdfMcl1M.

Nors tokius vaizdus paprastai galima stebėti tik per galingą teleskopą, juos užfiksuoti padėjo plačios „Sony“ fotoaparato „α7s“ galimybės įskaitant itin didelį jautrumą šviesai, minimalų vaizdo triukšmo lygį ir maksimalią 4K vaizdo kokybę (3840×2160 taškų raiška). Šios ir kitos „Sony“ fotoaparatų modelių „α7s“ ir „α7s II“ ypatybės yra itin pravarčios astronomijos entuziastams ir gali padėti nesunkiai įamžinti naktinio dangaus paslaptis.

Daugiau T. Legault užfiksuotų įspūdingų dangaus kadrų galima rasti jo svetainėje: http://www.astrophoto.fr/

Add a Comment