„Paskolų klubas“ tampa pirmąja tarpusavio skolinimo platforma gavusia neribotos veiklos el. pinigų įstaigos licenciją

Lietuvos bankas tarpusavio skolinimo platformai „Paskolų klubas“ suteikė neribotos veiklos elektroninių pinigų įstaigos licenciją. Tai leis „Paskolų klubui“ siūlyti paslaugas bet kurioje ES šalyje. Iki šiol „Paskolų klubas“ turėjo Lietuvoje galiojančią elektroninių pinigų įstaigos licenciją.

Lietuvos bankas atidžiai prižiūri elektroninių pinigų įstaigų veiklą ir nustato joms reikalavimus. Tokia įstaiga privalo turėti minimalų nuosavą kapitalą, kuris negali būti mažesnis nei 350 tūkst. eurų. „Paskolų klubas“ šiuos reikalavimus atitinka.

„Gavę šią neribotos veiklos el. pinigų įstaigos licenciją ketiname vienerių metų laikotarpyje į „Paskolų klubo“ paskolas leisti investuoti visiems Europos Sąjungos piliečiams, o transakcijos galės būti atliekamos ir į užsienio bankus. Ši licencija suteikia teisę dauguma mūsų paslaugų teikti bet kurioje ES šalyje, todėl vertiname galimybę ateityje tarpusavio skolinimo ir kitas paslaugas siūlyti ne tik Lietuvoje“, – planais dalinasi „Paskolų klubo“ valdybos pirmininkas Evaldas Remeikis.

Prašymą gauti neribotos veiklos el. pinigų įstaigos licenciją „Paskolų klubas“ pateikė planuodamas teikti ir sutelktinio finansavimo paslaugą. Lietuvos banko ir Finansų ministerijos iniciatyva priėmus sutelktinio finansavimo įstatymą, dar liko neišspręstas investuotojų apmokestinimo klausimas. „Praktika parodė, jog neužtenka vien priimti labai gerą įstatymą – reikia sužiūrėti visas grandis, įskaitant ir investuotojų apmokestinimo klausimus. Tai svarbu, kad sutelktinio finansavimo platformų dalyviai matytų priimto įstatymo naudą ir rodytų norą dalyvauti veikloje. Matydami, kad šio klausimo sprendimas gali užsitęsti, mes atidedame planus steigti sutelktinio finansavimo platformą ir dėmesį nukreipiame į kitų plėtros galimybių įgyvendinimą“, – teigia E. Remeikis.

„Paskolų klubas“ – vienintelė tarpusavio skolinimo įmonė, turinti el. pinigų įstaigos licenciją. Dar vienas platformos privalumas – investuotojams suteikiama galimybė investuoti mažesne rizika pasinaudojus Užtikrinimo fondu. Kaip įprasta užsienyje veikiančiose tarpusavio skolinimo platformose, „Paskolų klubas“ neatskleidžia investuotojo ir paskolos gavėjo duomenų, savo nariams užtikrina mokėjimus realiu laiku. Per pirmus veiklos metus platformoje išduota daugiau nei 2,5 mln. eurų paskolų, į kurias investuotojai investavo vidutiniškai su 20,22 % palūkanomis.

Add a Comment