Pasaulinė programinių technologijų bendrovė „Crayon“ žengia į Rytų Europos rinką: plėtrą pradėjo nuo Baltijos šalių

Visame pasaulyje veikianti tarptautinė programinių technologijų kompanija „Crayon“ pradėjo savo plėtrą į Rytų Europos rinką. Vienos iš pirmųjų šalių, kuriose įkurti biurai – Lietuva, Latvija, Estija. Dirbtinio intelekto (DI), mašininio mokymosi, debesijos ir programinės įrangos sprendimus siūlančioje bendrovėje šiuo metu dirba virš 1,5 tūkst. darbuotojų daugiau nei 35 skirtingų šalių. Kompanija yra listinguojama Oslo vertybinių akcijų biržoje.

Kompanija „Crayon“ jau įžengė į Vidurio Europos rinką, o biurai jau sėkmingai atidaryti ir Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, Serbijoje, Ukrainoje bei Rusijoje. Pradedant nuo Baltijos šalių, kompanija toliau tęs plėtrą į rytus, o pasak „Crayon Group“ viceprezidento Rytų ir Centrinės Europos regionui Alexander Kutowski, Baltijos šalys – logiškas plėtros į Rytų Europą atskaitos taškas.  

„Rytų Europos regionas turi dideli potencialą IT srityje, o savo vaidmenį matome tame, kad galėsime padėti jį greičiau ir efektyviau atskleisti. Baltijos šalys jau ne pirmus metus garsėja savo pažangiais IT sprendimais bei šioje srityje stipriai pažengusiomis įmonėmis. Tiek šio regiono darbuotojai, tiek bendrovės daug dėmesio skiria IT žinių bei savo infrastruktūrų gerinimui, todėl tai – puiki terpė mūsų ekspertiniams sprendimams“, – teigia A. Kutowski.

Kaip teigia „Crayon“ vadovas Baltijos šalims Tomas Ruzgys, „Crayon“ rinkoje išsiskiria savo pajėgumais būtent dirbtinio intelekto srityje. Pasak jo, per paskutinis šešis metus kompanija visame pasaulyje įgyvendino daugiau nei 100 DI projektų bei įkūrė 5 DI žinių centrus, kurių resursais galės naudotis ir biurai Baltijos šalyse bei Rytų Europoje. Prie DI projektų kompanijoje dirba akademikai, taip pat buvę CERN ir kitų organizacijų darbuotojai, todėl bendrovė turi visas galimybes išnaudoti DI atskirose srityse, pavyzdžiui, optika, neurolingvistika ir kt.

„Pritaikant IT sprendimą jau konkrečiu atveju, į procesą įtraukiami ir akademikai, todėl pavyksta įgyvendinti net labai nestandartiškus projektus. Vienas pavyzdžių gimė kompanijos viduje – norint pritraukti į įmonę duomenų mokslininkų, buvo sukurtas specialus dirbtinis intelektas, vykdęs šią atranką. DI tikrino ir atrinkinėjo tuos žmones, kurie domėjosi specifinėmis DI ar duomenų mokslo sritimis ir potencialiai tiko į bendrovės pozicijas. Taip pat DI sprendimus pavyksta pritaikyti ir kitoms bendrovėms. Pavyzdžiui, drauge su didžiausiu Norvegijos pieno produktų gamintoju, platintoju ir eksportuotoju „TINE SA“, pasitelkę mašininį mokymąsi, stipriai pakeitėme visą Norvegijos pieno pramonę. Mašininio mokymosi dėka, mums pavyko prognozuoti pieno gamybą ir tiekimą iš kiekvienos karvės, ūkio bei šalies mastu 24 mėnesiams į priekį“, – išskiria T. Ruzgys.

Šiuo metu bendrovėje dirba net 600 techninių specialistų visose IT srityse, todėl įmonė geba pasiūlyti įvairaus masto sprendimus priklausomai nuo konkrečių iššūkių.

Kita sritis, kurioje esame stiprūs – debesų kompiuterijos ir programinės įrangos licencijų, infrastruktūros optimizavimas, automatizavimas bei valdymas. Mūsų išskirtinumas šioje srityje – dirbame ne su viena, bet visomis IT paslaugų lyderėmis kaip „Microsoft“, „Google“ ar „Amazon“. Taip pat sudarome galimybę visus konkrečiai įmonei reikalingus IT sprendimus gauti iš vienų rankų bei patogiai valdyti savo IT ūkį. Atėję į Baltijos šalis, matome, kad būtent šiai sričiai skirsime daug dėmesio, nes tam yra paklausa – šiandien Baltijos šalyse jau turime klientų. Šiuo metu Baltijos šalyse jau dirba 9 darbuotojai, o iki metų galo tikslas yra ir toliau plėsti komandą bei formuoti klientų portfelį“, – sako T. Ruzgys.

Pagrindinė „Crayon“ būstinė yra Norvegijoje, Osle, bet kompanija nuolat plečiasi ir šiuo metu turi 50 biurų 35 šalyse.

Pranešimą paskelbė: Vytautas Lukaševičius, Integrity PR
Pasaulinė programinių technologijų bendrovė „Crayon“ žengia į Rytų Europos rinką: plėtrą pradėjo nuo Baltijos šalių