Nauja „Ratchet & Clank” žaidimo versija pritaikymas neįgaliesiems ir išskirtinis garso takelis

Vaizdo žaidimų bendrovė „Sony Interactive Entertainment“ pristatė naujausią populiaraus žaidimo „Ratchet & Clank” versiją – „Rift Apart“. Tai jau šešioliktoji trečiojo asmens šaudyklės versija per devyniolika jos gyvavimo metų. „Rift Apart“ yra „PlayStation 5“ konsolės ekskliuzyvas, o tai reiškia, jog šio išskirtinio žaidimo negalima žaisti per jokią kitą konsolę.

„Šioje šaudyklėje valdysite pagrindinį veikėją Ratchetą ir jo ištikimą draugą Clanką. Jie yra išgalvoti galaktikos saugotojai, besikaunantys su blogiečiais įvairiose planetose. Abiejų veikėjų pagrindinis tikslas – palaikyti galaktikos tvarką. „Rift Apart“ versijoje atsirado ir nauja veikėja Riveta. Tai apskritai pirmas kartas žaidimo istorijoje, kai pagaliau galima žaisti su pagrindine veikėja moterimi“, – sako „Sony Interactive Entertainment“ atstovas.

Po penkerių metų pertraukos pasirodžiusi naujoji žaidimo versija „Ratchet & Clank: Rift Apart” sukurta taip, kad ją lengvai galėtų žaisti neįgalūs žaidėjai. Žaidimas turi daugiau nei 79 pritaikymo galimybes neįgaliesiems, todėl juo gali mėgautis net ir neregiai ar turintys kitų regėjimo ar motorikos sutrikimų.

Žaidimo garso takelį sukūrė garsus muzikantas Markas Mothersbaughas, DEVO grupės narys, kuris šiemet yra nominuotos Rokenrolo šlovės muziejuje. JAV kompozitorius kūrė muziką ir kitiems žinomiems žaidimams, pavyzdžiui, „Crash Bandicoot“, „The Sims“, filmams – „Thor: Ragnarok“ ir „Tiger King“, televizijos platformai „Netflix“.

„Ratchet & Clank: Rift Apart” visapusiškai naudoja „PlayStation 5“ žaidimų kompiuterio SSD diską, todėl krovimosi laiko beveik nėra. Žaidimas puikiai sąveikauja su „PlayStation 5 DualSense“ pulteliu, o tai sukuria įspūdį, kad žaidimo ginklus laikote savo rankose. Be to, žaidžiant išskirtinę patirtį sukuria 3D erdvinis garsas.

„Ratchet & Clank” žaidimo kūrėja yra Kalifornijos įmonė „Insomniac“, kurią 2019 metais už beveik 195 mln. eurų įsigijo „PlayStation“ žaidimų konsoles gaminanti bendrovė „Sony Interactive Entertainment“. „Ratchet & Clank” laikomas populiariausiu „Insomniac“ sukurtu žaidimu ir apskritai vienu perkamiausių per visą vaizdo žaidimų istoriją.

Pranešimą paskelbė: Ugnė Belevičiūtė, UAB „Gravitas Partners”