Moksleiviai iš arčiau susipažino su lietuvių kuriamomis inovacijomis

Visą paskutinę rugpjūčio savaitę Lietuvos Vyriausybė jau 13-tą kartą vykdo aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektą „Moksleiviai – į Vyriausybę“. Jo metu 30 komisijos atrinktų baigiamųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos turi unikalią galimybę iš labai arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbu viešajame sektoriuje. Du moksleiviai – būsima abiturientė Vita Marija Jucevičiūtė ir būsimas studentas Vadim Čeremisinov – lankėsi Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pavaldžiose įstaigose, tarp jų – ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje (MITA).

Į MITA moksleiviai atvyko išsiaiškinti pagrindinius žingsnius, kurie kritiškai svarbūs norint pasiekti Vyriausybės tikslus įgyvendinant skaitmeninės transformacijos ir inovacijų veiklas. Juos MITA darbuotojai supažindino su agentūros veikla, nacionalinėmis ir tarptautinėmis programomis bei projektais, lietuvių kuriamomis inovacijomis, skaitmeninimo procesais įmonėse.

„Džiaugiamės, kad turime tokių brandžių ir motyvuotų moksleivių, besidominčių Vyriausybės ir jų institucijų veikla, padėsiančių kurti mokslo ir verslo bendradarbiavimu grindžiamą Lietuvos ateitį. Negana to, jie yra puikus pavyzdys, kad dalyvauti MITA projektuose niekada nėra per anksti – vienas iš šių moksleivių, Vadimas, su savo komanda šiuo metu mūsų projekto „Techhub“ pre-akceleratoriuje kuria perspektyvų startuolį“, – teigia MITA Visuotinės dotacijos skyriaus vedėjas Mantas Biekša, susipažinęs su moksleiviais ir jiems pristatęs agentūros veiklos niuansus.

Moksleiviai turėjo galimybę ne tik išgirsti apie inovacijas, mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, bet ir iš arti pamatyti, kaip kuriamos pažangios technologijos – jiems duris atvėrė 30 metų patirtį skaičiuojanti UAB „Neurotechnology“. Analitikai Dr. Linas Petkevičius ir Vytas Mulevičius papasakojo apie joje gimstančius inovatyvius produktus bei noriai atsakinėjo į moksleivių klausimus. Tarp „Neurotechnology“ vystomų technologijų yra biometrinis atpažinimas: pirštų atspaudų, veido, akies rainelės, delno atspaudo ir balso atpažinimo ir verifikavimo  algoritmai. Tai pat vystomos objektų atpažinimo, robotikos, dirbtinio intelekto, ultragarso, dirbtinių neuroninių tinklų technologijos. Įmonės vardas puikiai žinomas visame pasaulyje – įmonėje dirba per 100 darbuotojų. Įmonė turi ofisus Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje,  Šri lankoje ir Indijoje, kurių prisireikia vykdant ir pardavinėjant produktus visame pasaulyje.

Pranešimą paskelbė: Karolina Urbonaitė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra
Moksleiviai iš arčiau susipažino su lietuvių kuriamomis inovacijomis