„Luminor“ sustiprino savo investavimo platformą naujomis funkcijomis
|Banko „Luminor“ valdomoje investavimo platformoje „Luminor Investor“ įdiegti technologiniai sprendimai leis beveik visiškai automatizuoti klientų identifikavimo, registracijos bei pinigų judėjimo procesus.
Tobulinant „Luminor Investor“ sąsają su klientais, platformoje įdiegtos FSSO (Federated Single Sign-On) ir API (Application Programming Interface) funkcijos, leidžiančios automatiškai atpažinti, autentifikuoti ir prijungti klientą prie platformos bei itin paprastai valdyti pinigų judėjimą į platformą ir iš jos. Šie sprendimai visiškai automatizuoja procesą, darbuotojų įsitraukimo gali prireikti tik išimtiniais atvejais.
„Patirtis parodė, kad „Luminor Investor“ klientams svarbiausias resursas – laikas. Jie nori patogaus, greito ir paprasto naudotis įrankio, jungiančio namų ūkius ir finansų rinkas, todėl tobulindami platformą ir toliau judėsime šiuo keliu. Įsiklausę į klientų norus ir suprasdami, kad greitas pinigų judėjimas yra pageidaujama funkcija, ateinančių Kalėdų proga investuotojams nusprendėme padovanoti momentinę pinigų judėjimo sistemą, kurioje pervedimai į „Luminor Investor“ platformą yra įvykdomi nedelsiant“, – sako „Luminor“ taupymo ir investavimo produktų vystymo skyriaus vadovas Baltijos šalims Rolandas Juteika.
„Luminor Investor“, norėdamas išlaikyti lyderio pozicijas skaitmeninio investavimo paslaugų srityje, daug dėmesio skiria ir naujų klientų pritraukimui. Dėl šios priežasties, banko klientai, susipažinę su sutarties sąlygomis, gali prisijungti ir pradėti investuoti per greičiau nei 10 minučių. Tuo tarpu, norintys tik išbandyti „Luminor Investor“ tai gali padaryti akimirksniu demonstracinėje platformos versijoje, kurioje kiekvienam yra suteikiama 100 tūkst. netikrų eurų su kuriais galima įsitikinti, kaip lengva ir paprasta investuoti per „Luminor Investor“.
Pasak „Luminor“ taupymo ir investavimo produktų vystymo skyriaus vadovo, nepaisant iš JAV sklindančios esą nemokamo investavimo bangos, didelių pokyčių kainodaroje nėra numatoma. Tiesa, klientams yra naikinamas pinigų išvedimo iš platformos mokestis.
„Viena vertus, nenorime savo klientų vedžioti už nosies, siūlant jiems nemokamą sūrį su brangiais priedais ir žvaigždutėmis pažymėtomis sąlygomis. Kita vertus, palyginti su panašiais kitų Baltijos šalių bankų įrankiais, „Luminor Investor“ siūlo vienus mažiausių vertybinių popierių saugojimo mokesčius (0,01 proc. per mėnesį, min. 0.5 EUR (minimalus saugojimo mokestis taikomas tik investiciniams fondams)) bei ETF, Vakarų Europos, Jungtinės Karalystės ir Skandinavijos šalių akcijų prekybos komisinius. Taip pat neturime minimalaus investicinių fondų įsigijimo mokesčio, todėl kainodaros požiūriu esame konkurencingi“, – pažymėjo Rolandas Juteika.
„Luminor Investor“ startavo praėjusių metų rudenį. Platformoje galima prekiauti daugiau nei 12 000 didžiausiose pasaulio biržose kotiruojamų akcijų, 1200 biržoje prekiaujamų fondų, 400 investicinių fondų bei 1300 obligacijų. https://www.luminor.lt/lt/investor
Apie „Luminor“:
„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2020 m. rugsėjo 30 dieną turėjęs 16,33 proc. indėlių ir 17,4 proc. paskolų rinkos dalis. 2355 „Luminor“ darbuotojai aptarnauja 900 000 klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 22 proc., o akcinis kapitalas sudaro 1,6 mlrd. eurų.
Pranešimą paskelbė: Urtė Malinauskaitė, UAB „Publicum”