Lietuvoje atidarytas blokų grandinių kompetencijų centras
|Rugsėjo 16 dieną vyko blokų grandinių kompetencijų centro „Blockchain Lithuania“ atidarymo renginys. Kompetencijų centrą įkūrė blokų grandinių ir kripto technologijų ekosistemos lyderiai: nevyriausybinė organizacija Crypto Economy Organisation, Lietuvos BCCS klasteris ir inovacijų įmonės statusą turinti blokų grandinių laboratorija SUPER HOW?. Įkūrėjai aktyviai kviečia drąsiai prisijungti visus ekosistemos dalyvius, kurie palaiko ir gali padėti pasiekti kompetencijų centro tikslus.
Į atidarymą susirinko verslo, vyriausybinių ir akademinių institucijų atstovai iš visos Lietuvos. Lietuvos Banko valdybos narys ir Tarptautinių atsiskaitymų banko (TAB) Inovacijų tinklo Centrinių bankų skaitmeninių valiutų (angl. Central Bank Digital Currency, CBDC) darbo grupės vadovas Marius Jurgilas sveikinimo kalboje pabrėžė, kad kompetencijų kūrimas yra pagrindas, technologijos yra transformuojančios, todėl svarbu, kad Lietuvoje turėtume ne tik šios srities specialistus, bet ir visuomenė žinotų kas yra blokų grandinės.
Elijus Čivilis, Investuok Lietuvoje vadovas bei „GovTech laboratorijos“ ekspertas ir iniciatorius, taip pat išreiškė palaikymą šiai iniciatyvai. Čivilis priminė, kad Lietuva 2018 metais blokų grandinių srityje buvo pirmaujanti pasaulyje, kad blokų grandinių panaudojimas kuria naujas galimybes, inovatyvius sprendimus, o viso to kertinė dedamoji yra talentai. Elijaus Čivilio iniciatyva prieš porą metų Lietuva prisijungė prie Europos Komisijos iniciatyvų ir pasirašė bendradarbiavimo deklaraciją blokų grandinių srityje.
„Blockchain Lithuania“ atidaryme taip pat dalyvavo atstovai iš Finansų ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, Vilniaus universiteto Mykolo Romerio universiteto, inovacijų centrų, klasterių, investicinių fondų, finansinių technologijų įmones vienijančių asociacijų Fintech Hub LT ir Fintech Lithuania, verslo atstovai iš tokių įmonių kaip Curve, Vialet, Moody‘s, Coingate, New Capital, CEE Attorneys, Bitdegree, Lighthouse, Ondato, Vegvisir, Bankera, Infobalt ir kitų.
Kompetencijų centro įkūrėjai tiki, kad tokia iniciatyva vienijanti verslo, mokslo ir vyriausybines institucijas, paskatins blokų grandinių vienaragių atsiradimą Lietuvoje. Įkūrėjų teigimu, idėją įkurti tokio pobūdžio centrą paskatino rinkos poreikis dalintis patirtimi bei žiniomis, noras išsklaidyti apie blokų grandinių technologijas bei kripto ekonomiką susidariusius mitus, vystyti talentus bei plėsti ir auginti kompetencijas. Sujungę savo praktines žinias bei ekspertinę patirtį, „Blockchain Lithuania“ įkūrėjai yra pasiryžę patenkinti šiuos poreikius, inspiruoti rinką ir kviesti startuolius, verslo bei valstybės institucijas bendradarbiauti siekiant blokų grandinių ir kriptografinių technologijų srities kompetencijų.
“Po 2019 metais Vilniuje organizuoto tarptautinio kripto ekonomikos forumo „BCV Global Round Table“, kuriame dalyvavo Vilniaus, Melburno, Šanchajaus, Sidnėjaus ir Dubajaus blokų grandinių technologijų centrai, supratome, kad šios technologijos yra labai svarbios Lietuvos startuolių ir finansinių technologijų įmonių ekosistemoms. Kaip centro įkūrėjai, mes matome didžiulį blokų grandinių technologijų ugdymo ir kompetentingų specialistų edukacijos poreikį. „Blockchain Lithuania“ yra puiki erdvė susivienyti blokų grandinių ir kripto ekonomikos rinkos dalyviams ir siekti bendrų tikslų.“, – teigė blokų grandinių ekspertas, kripto ekonomikos analitikas ir Crypto Economy Organization prezidentas Vytautas Kašėta.
„Blockchain Lithuania“ nariai jau yra sėkmingai įgyvendinę blokų grandinių technologijomis paremtus projektus finansinių technologijų, CBDC, telekomunikacijų, logistikos, tiekimo grandinių valdymo, tokenizavimo bei NFT skaitmeninių sertifikatų srityse Europoje, JAV, Australijoje, Artimųjų Rytų bei Lotynų Amerikos šalių regionuose.
Daugiau informacijos apie blokų grandinių kompetencijų centrą – internetinėje svetainėje https://blockchainlt.com
Daugiau informacijos apie asociaciją Crypto Economy Organisation – internetinėje svetainėje https://cryptoeconomy.world
Daugiau informacijos apie BCCS klasterį – internetinėje svetainėje https://bccs.tech
Daugiau informacijos apie vienintelę regione blokų grandinių laboratoriją SUPER HOW? – internetinėje svetainėje https://superhow.com
Pranešimą paskelbė: Andrius Bartminas, SUPER HOW, UAB