Lietuvoje antrąkart rengiamas jaunųjų inžinierių čempionatas STEAM TEAM – mokinius kvies kurti Goldbergo mašinas

5-12 klasių mokiniai kviečiami pasitelkti savo vaizduotę ir išradingumą bei sudalyvauti jau antrą kartą Lietuvoje rengiamame nacionaliniame jaunųjų inžinierių čempionate STEAM TEAM. Išradingiausių kūrinių autoriai, pelnę daugiausiai vertinimo komisijos balų, bus apdovanoti piniginiais prizais.

2023 metais pirmą sykį vykęs jaunųjų inžinierių čempionatas sulaukė nemažo mokinių dėmesio – jame dalyvavo net 46 komandos iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Tąkart mokinių kategorijoje 1-ą vietą užėmė Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ komanda „Zitrone“, o gimnazistų kategorijoje nugalėtoja buvo paskelbta Vilniaus licėjaus mokinių komanda „Mox fabrum“.

Kaip ir praėjusiais metais, šiemet čempionato dalyviai varžysis dviejose kategorijose: 5-8 klasių mokinių ir 9-12 klasių gimnazistų. Dalyviams teks pasitelkti savo vaizduotę ir sukonstruoti Goldbergo mašiną – sudėtingą įrenginį, veikiantį domino principu, kuomet vienas procesas „paleidžia“ kitą procesą, o visa tai tęsiasi iki pat numatomos veiksmų pabaigos. Dviem komandoms, finale surinkusioms daugiausiai vertinimo komisijos balsų, bus skiriami piniginiai prizai – po 1 tūkst. eurų. Antrosios vietos nugalėtojai mokinių ir gimnazistų kategorijose bus apdovanoti 500 eurų, trečiosios – 300 eurų.

„Inžinerija yra itin įdomi ir reikalinga sritis, kuri jaunam žmogui gali suteikti labai daug perspektyvų. Goldbergo mašinos konstravimas ne tik supažindina mokinius su tam tikrais inžinerijos principais, bet ir skatina juos kurti, pasitelkti fantaziją bei pritaikyti jau turimas, mokykloje ar būreliuose įgytas, žinias. Tikime, kad šiemet, kaip ir pernai, čempionatas padės mokiniams atrasti inžinerijos žavesį ir galbūt paskatins rinktis šį kelią ateityje“, – sako čempionatą rengiančios Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos LINPRA direktorius Darius Lasionis.

STEAM TEAM čempionate registruotis gali mokinių komandos iš visos Lietuvos. Komandas turi sudaryti 2-5 mokiniai ir jų mokytojas – mentorius. Registruojantis komandos turi nurodyti, kuriame mieste vyksiančiame pusfinalyje varžysis. Užsiregistravę komandos nariai iki čempionato pusfinalių, vyksiančių balandį, turės laiko sukurti savo Goldbergo mašinų prototipus ir išbandyti, ar jos veikia.  

Šiemet vyks 5 čempionato pusfinaliai – pirmasis pusfinalis vyks balandžio 17 dieną Klaipėdoje, kiti vyks balandžio 18 d. Šiauliuose, balandžio 23 d. Panevėžyje, balandžio 24 d. Kaune ir balandžio 25 d. Vilniuje. Jų metu komandoms bus skiriamos dvi valandos surinkti savo Goldbergo mašinas bei pristatyti jas komisijai. Kiekviename pusfinalyje bus išrinkta po vieną laimėjusią 5-8 kl. mokinių ir 9-12 kl. gimnazistų komandą, kurios keliaus į finalą. Finalas vyks gegužės 17 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius), Tarptautinės specializuotos technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų parodos BALTTECHNIKA 2024 metu.

Į finalą komandos turės atvykti su patobulintomis savo Goldbergo mašinų versijomis, kurias surinks vietoje. Norintiems dalyvauti nacionaliniame jaunųjų inžinierių čempionate pravartu žinoti, kad komandų registracija vyksta iki kovo 31 d.

Susipažinti su detalesne informacija ir registruotis dalyvauti čempionate kviečiame paspaudus šią nuorodą.

Pranešimą paskelbė: Edgaras Batušan, UAB „Idea Prima”

Lietuvoje antrąkart rengiamas jaunųjų inžinierių čempionatas STEAM TEAM – mokinius kvies kurti Goldbergo mašinas


Lietuvoje antrąkart rengiamas jaunųjų inžinierių čempionatas STEAM TEAM – mokinius kvies kurti Goldbergo mašinas