Lietuvių startuolis „Discontract“ pasirašė sutartį su kompanija „Lloyd‘s“ dėl vienos didžiausių draudimo sumų Baltijos šalyse

Lietuvių startuolis „Discontract“, siūlantis meistrų iškvietimo ir namų priežiūros paslaugas, pradėjo bendradarbiauti su tarptautine draudimo kompanija „Lloyd‘s Insurance Compnay S.A.“ („Lloyd‘s“). Nuo šiol visi per „Discontract“ platformą paslaugas užsisakę klientai gali jaustis saugiai, nes startuolis apsidraudė civilinės atsakomybės draudimu 1 mln. eurų vertės suma. Tokia draudimo suma – viena didžiausių Baltijos šalyse teikiant panašaus profilio paslaugas. Ji leis užtikrinti startuolio klientų nuosavybės saugumą, apdraudžiant paslaugas teikiančių meistrų atsakomybę dėl žalos klientams ar jų turtui.

Startuolis „Discontract“ veiklą pradėjo dar praėjusių metų gruodžio mėnesį Vilniuje. Netrukus po to, net pandemijos metu, pritraukė 300 tūkst. eurų investiciją iš Koinvesticinio fondo. Šių metų birželio pabaigoje startuolis sėkmingai išsiplėtė į Kauną.

Programėlė „Discontract“ leidžia tiek verslui, tiek laisvai samdomiems darbuotojams teikti informaciją apie savo siūlomas paslaugas bei valdyti užsakymus, o vartotojai šioje programėlėje gali operatyviai surasti patikimus paslaugų teikėjus. Šiuo metu programėlėje galima rasti valymo, santechnikos, elektros, baldų surinkimo, apdailos, pervežimo ir kt. darbų teikėjus. „Discontract“ paslaugų teikėjus leidžia surasti pagal vietovę, teikiamas paslaugas bei klientų įvertinimus. Šiuo metu programėlėje jau yra užsiregistravę 131 meistrų.

Kaip teigia startuolio direktorius ir bendraįkūrėjas Gediminas Jankus, toks didelis draudimo limitas yra svarbi pridėtinė nauda ne tik vartotojams, bet ir paslaugų teikėjus.

„Mūsų startuolio idėja gimė stebint didelį pagalbinių darbuotojų poreikį rinkoje – vartotojai nuolat ieško valymo, pervežimo, santechnikos ar panašių paslaugų. Todėl dabar, kai į šį poreikį sėkmingai atsižvelgėme, tiek meistrų, tiek vartotojų gyvenimą norime palengvinti dar labiau. Žinodami, kad paslaugos teikėjas turi civilinės atsakomybės draudimą, vartotojai jausis saugiau užsisakant paslaugas per „Discontract“  programėlę. Tuo metu meistrams tai gera proga registruotis mūsų platformoje, nes dirbant individualiai labai sunku gauti draudimą, be to – jis labai brangus. Šiuo atveju tuo pasirūpinsime mes, tad meistrams beliks susitelkti į darbus“, – išskiria G. Jankus.

Draudimo apsauga pagal draudimo sutartį automatiškai taikoma dėl visų per programėle užsakytų paslaugų. Todėl vartotojams nereikia imtis papildomų veiksmų, norint būti tikriems, kad patyrūs nuostolių dėl meistrų sukeltos žalos, bus galima kreiptis į draudimo bendrovę dėl šių nuostolių atlyginimo.  

Pasak Andriaus Barausko, „Baltic Underwriting Agency“ (įgalioto „Lloyd‘s“ atstovo Baltijos šalyse) rizikų vertinimo vadovo, toks draudimo limitas regione nėra įprastas. Panašias paslaugas teikiančios įmonės ar fiziniai asmenys dažniausiai nesidraudžia visai arba renkasi daug mažesnes draudimo sumas.

„Kalbant apie pasaulinę praktiką, 1 mln. eurų draudimo limitas nėra didelis, bet Baltijos šalių regione toks limitas atrodo labai reikšmingai. Vietiniai rinkos draudikai paprastai yra linkę drausti kur kas mažesnėmis draudimo sumomis, todėl „Discontract“ turimas limitas  reikšmingas laimėjimas įmonei. Taip pat tai ir neabejotinas privalumas vartotojams, kad patyrūs nuostolį, bus galima kreiptis į patikimą draudiką dėl žalos atlyginimo“, – teigia A. Barauskas.

„Lloyd‘s“ yra didžiausia pasaulyje specializuota draudimo rinka, veikianti daugiau kaip 320 metų ir jungianti novatoriškiausius draudikus iš viso pasaulio. „Lloyd‘s“ draudimo sprendimai prienami per „Lloyd‘s“ draudimo brokerius ar ypatingą statusą turinčius įgaliotus atstovus (angl. „Coverholder“). Vieni jų – „Baltic Underwriting Agency“, kurie Baltijos šalyse veikia jau daugiau kaip 5 metus, teikdami išskirtinius draudimo sprendimus individualiems ir verslo klientams.

Programėlė „Discontract“ veikia jau dvejuose didžiausiuose Lietuvos miestuose. Vilniaus ir Kauno gyventojai jau gali atsisiųsti programėlę („iOS“, „Android“) ir paprasčiau bei saugiau užsakyti namų apyvokos darbų atlikimą. Artimiausiu metu numatoma tolesnė programėlės plėtra Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Vytautas Lukaševičius, Integrity PR
Lietuvių startuolis „Discontract“ pasirašė sutartį su kompanija „Lloyd‘s“ dėl vienos didžiausių draudimo sumų Baltijos šalyse