Lietuvių organizuojamoje tarptautinėje duomenų ekonomikos konferencijoje – su NASA, „Microsoft“, „Stripe“ dirbančių ekspertų įžvalgos

– Dalyviai kviečiami konferencijoje registruotis nemokamai

– Renginiu tikimasi paskatinti daugiau Lietuvos verslų ir specialistų domėtis duomenų ekonomikos atveriamomis galimybėmis

Lietuvoje organizuojamoje tarptautinėje duomenų ekonomikos konferencijoje „OxyCon 2021“ pranešimus skaitys su tokiomis organizacijomis kaip NASA, „Microsoft“, „Stripe“, „Unilever“, „Google“ dirbantys ar dirbę šios srities ekspertai. Duomenų specialistams iš viso pasaulio skirtame renginyje, kuris vyks nuotoliniu būdu, dalyviai kviečiami registruotis nemokamai. Konferenciją organizuoja Lietuvoje įsikūrusi viena didžiausių pasaulyje viešųjų duomenų rinkimo sprendimų bendrovių „Oxylabs“.

Konferencija „OxyCon 2021“ vyks rugpjūčio 25-26 dieną Vilniuje. Ji siekia į suburti su didžiaisiais duomenimis dirbančių specialistų iš viso pasaulio bendruomenę. Daugiausia dėmesio numatoma skirti viešųjų duomenų rinkimo ir valdymo versle temoms, šios srities tendencijoms bei iššūkiams, dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi (angl. machine learning) sprendimų taikymui dirbant su duomenimis.

„Didžiųjų duomenų rinkimas, valdymas, analizė – viena sparčiausiai pastaraisiais metais pasaulyje augančių verslo sričių, kurios rinkos vertė pernai pasiekė 139 mlrd. JAV dolerių. Jos plėtrą dar labiau paspartino pandemija, skatinusi skaitmenizuoti ir į internetą perkelti dar daugiau paslaugų, stipriai išauginusi elektroninę prekybą. Tai labai perspektyvi sritis tiek verslo vystymui, tiek karjerai, todėl norime, kad kuo daugiau žmonių Lietuvoje ja susidomėtų. Tikimės, kad ši tarptautinė konferencija ir galimybė joje pasisemti žinių visiems norintiems prie to prisidės“, – sako renginį inicijavusios „Oxylabs“ įmonių grupės vadovas Julius Černiauskas.

Tarp konferencijos pranešėjų – tarptautinio lygio specialistai, konsultuojantys duomenų vadybos klausimais didžiausias pasaulio kompanijas ir organizacijas. Tarp jų – Puja Rajaan, dirbanti mašininio mokymosi inžiniere vienoje didžiausių pasaulyje mokėjimų bendrovių „Stripe“, kurios rinkos vertė siekia 95 mlrd. JAV dolerių. Taip pat – duomenų mokslininkas ir dirbtinio intelekto sprendimų inžinierius Adi Andrei, konsultavęs NASA, „Unilever“, „Philips“.

Iš viso renginio metu numatyta 15 pranešimų ir diskusijų. Dalis jų bus skirta žmonėms, kurie dar tik susipažįsta su duomenų sprendimų tema, kita dalis – šioje srityje jau dirbantiems patyrusiems specialistams. Iš viso renginyje dalyvaus 16 pranešėjų iš 5 šalių.

Konferenciją organizuojanti „Oxylabs“ yra viena iš viešųjų duomenų rinkimo lyderių, patenkanti tarp 3 didžiausių šias paslaugas teikiančių bendrovių pasaulyje. Tarp jos klientų – daugiau nei 1000 bendrovių JAV, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Azijos šalyse, kelios dešimtys iš jų patenka į „Fortune 500” didžiausių JAV kompanijų sąrašą. Nors klientų Lietuvoje bendrovė beveik neturi, tačiau čia įsikūrusi didžioji dalis jos komandos – apie 300 darbuotojų.

Černiauskas mano, kad kol kas Lietuvoje apie didžiųjų duomenų sprendimų potencialą žinoma ir kalbama pernelyg mažai: „Esame maža rinka, todėl vietos lygmenyje šie sprendimai kol kas nėra tiek aktualūs, tačiau pasauliniu mastu tai labai perspektyvus sektorius, atveriantis daug galimybių tiek įmonėms, tiek su duomenimis dirbantiems specialistams. Aktyvesnis tokių kompetencijų vystymas Lietuvoje būtų naudingas šalies verslui, ekonomikai, leistų sukurti dar daugiau gerai apmokamų, aukštą pridėtinę kuriančių darbo vietų“.

Konferencijoje registruotis nemokamai galima čia: https://oxylabs.io/oxycon

Apie Oxylabs

„Oxylabs“ yra viena iš viešųjų duomenų rinkimo sprendimų lyderių pasaulyje. Įmonių grupė teikia duomenų rinkimo ir tarpinių serverių (proxy) paslaugas verslui. Tarp jos klientų – daugiau nei 1000 įmonių, įskaitant kelias dešimtis į „Fortune 500” sąrašą patenkančių didžiausių JAV kompanijų. Bendrovės misija – suteikti kiekvienam verslui, tiek smulkiajam, tiek stambiajam, galimybę pasitelkti didžiuosius duomenis konkurencingumui didinti.

Pranešimą paskelbė: Goda Budreikaitė, UAB „Gravitas Partners”
Lietuvių organizuojamoje tarptautinėje duomenų ekonomikos konferencijoje – su NASA, „Microsoft“, „Stripe“ dirbančių ekspertų įžvalgos