Kiek GB „prasukot“ per Ritos Oros koncertą? Operatorius atskleidžia naują tendenciją
|Koncertų ir festivalių po atviru dangumi sezonas jau spėjo įsisiūbuoti. „Dainų šventė“, Bryan Adams, Leon Somov ir Jazzu, Rita Ora – tai tik dalis renginių šią vasarą traukiančių minias lietuvių, kurie skuba dalytis savo įspūdžiais socialiniuose tinkluose. Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ pastebi: dėl to, kad žmonės renginius nori ne tik žiūrėti, bet ir transliuoti, reikia ieškoti nestandartinių ryšio stiprinimo sprendimų.
„Tele2“ tinklo planavimo ir strategijos vadovas dr. Evaldas Stankevičius pasakoja, kad sklandaus ryšio užtikrinimas renginių metu – vienas svarbiausių operatoriaus darbų vasarą. Ypač kelis pastaruosius metus, nes žmonės ne tik naršo ar bendrauja, bet ir savo gyvenimą beveik tiesiogiai transliuoja savęs nevaržydami.
„Vis daugiau žmonių renginio akimirkas draugų ratui socialiniuose tinkluose rodo tiesiogiai. Todėl net ir turint patį moderniausią tinklą, jam reikia pagalbos, jei žmonių srautas tam tikru metu nebūdingai išauga“, – šių dienų vartojimo įtaką tinklui įvardija dr. E. Stankevičius.
Renginiai, o ypač festivaliai, dažniausiai vyksta vietose, kuriose didelis kiekis žmonių vienu metu nesilanko kasdien. Todėl masinių renginių metu nepakanka tik šalia renginio teritorijos esančios stoties gerinimo, nes ji jau aptarnauja nuolatinius vartotojus. Tam, kad visi ryšiu naudotis galėtų savęs nevaržydami statoma papildoma mobili stotis ant automobilio priekabos ar montuojama ant žemės.
Operatorius taip pat tęsia ir viso tinklo modernizaciją. Prieš pat prasidedant renginių po atviru dangumi sezonui užbaigė paskutinį tinklo plėtros etapą Vilniaus Vingio parke, kuriame visais metų laikais gausu renginių.
Visoje parko teritorijoje veikia greitasis „Tele2“ 5G ryšys bei papildomai įrengtos naujausios kartos antenos, skirtos masiniams renginiams.
„Mūsų fokusas – greitojo 5G diegimas visame tinkle. Vingio parke jau veikia maksimalios konfigūracijos 5G ryšio stotis. Ji leidžia bet kuriuo metų laiku nevaržomai naršyti bei dalintis akimirkomis iš renginių realiu metu be jokių trikdžių“, – sako dr. E. Stankevičius.
Šią naujovę Vingio parke jau išbandė „Dainų šventės“ žiūrovai, Leon Somov & Jazzu bei Andriaus Mamontovo fanai.
Panašios konfigūracijos stipresniu ryšiu mėgautis galėjo festivalių „Kilkim žaibu 2024“ ir „Žagarės Vyšnių festivalio“ lankytojai, o ateinantį savaitgalį prie jų prisijungs „Granatos Live“ dalyviai.
Stipresnį ryšį taip pat jau išbandė Jacob Collier klausytojai Vilniaus Kalnų parke, Vaido Baumilos ir SEL gerbėjai Klaipėdos arenoje, o netrukus prie jų prisijungs ir Natalijos Bunkės fanai.
Stipresnis ryšys taip pat veikė Lietuvos regionų renginiuose: Alytaus miesto šventėje ir „Aurum 1006 km lenktynėse“ Palangoje.
Renginiuose šablonai neveikia
Pasak „Tele2“ tinklo planavimo ir strategijos vadovo dr. Evaldo Stankevičiaus, masiniai renginiai, ypač vykstantys gamtoje, kelia iššūkių mobiliojo ryšio tinklams. Dėl didelio lankytojų skaičiaus ir specifinių vietovių, tokių kaip miškai, daubos ar slėniai, ryšio kokybė gali suprastėti.
Nors sprendimai, kaip stočių pajėgumų didinimas ar papildomų įrengimas, egzistuoja, jų įgyvendinimas ne visada paprastas.
„Didžiausias iššūkis diegiant laikiną mobiliąją stotį – prijungimas prie esamo tinklo. Tai labai sudėtinga padaryti daubose, kur aukšti medžiai trukdo sujungimui per radijo bangas, kuriam būtinas tiesioginis matomumas bent su viena „Tele2“ stotimi“, – teigia dr. E. Stankevičius.
Pasak jo, kiekviena renginio vieta unikali, todėl šabloniniai ryšio stiprinimo sprendimai ne visada efektyvūs. Suprasdama tai ,„Tele2“ komanda nuolat ieško nestandartinių ir kūrybiškų būdų, kaip užtikrinti kokybišką ryšį kiekvienoje vietoje.
„Pavyzdžiui, Baltosios rožės tilto turėklai Alytuje tapo netikėta vieta ryšio stiprinimo įrangai. Taip užtikrinome sklandų duomenų srautą iš renginio dalyvių ir pardavimo vietų“, – tikina dr. E. Stankevičius.
Pranešimą paskelbė: Martyna Zelevaitė, UAB „Publicum”