„KasperskyLab“aptiko naujaspagarsėjusio botnetogalimybes

Botnetas „Mirai“, tapęs stambiausių iš „išmaniųjų“ įrenginių botnetų istorijoje ir suteikęs sukčiams galimybę 2016 m. pabaigoje įvykdyti masinių DDoS išpuolių seriją, gali tapti dar galingesniu ir didesniu. „KasperskyLab“ aptiko programą, kuri leidžia perkelti botą„Mirai“ iš užkrėsto „Windows“ mazgo į bet kurį pažeidžiamą išmanųjį „Linux“ įrenginį. Taip botnetas gali pasipildyti ne tik tiesiogiai įsilaužiant į daiktų interneto įrenginius, bet ir juos užkrečiant per tradicinius asmeninius kompiuterius (tuo atveju, jei išmanusis įrenginys prijungtas prie kompiuterio).
Programos platintojos kodas gerokai švaresnis ir turtingesnis už išeitinį originalųjį „Mirai“kodą, bet jos funkcionalumas kol kas ribotas – programa geba perkelti „Mirai“botąiš „Windows“ į „Linux“ tik tuo atveju, jeigu nuotolinio „telnet“ sujungimo slaptažodį išmaniajame įrenginyje galima atspėti parinkimo metodu. Tačiau akivaizdu, kad programos platintojos kodas sukurtas labai patyrusio kūrėjo. „KasperskyLab“ surinkti artefaktai – programinės įrangos kalbos žymės, kodo surinkimas kinų sistemos pagrindu, kurių serveriai yra Taivane, taip pat iš kinų bendrovių pavogtų parašo sertifikatų naudojimas – rodo, kad programa galėjo būti sukurta kinų kalba kalbančio kūrėjo.
Remiantis „KasperskyLab“ duomenimis, tik 2017 m. „Mirai“ užpuolė mažiausiai 500 unikalių sistemų, o įskaitant naujas galimybes, ateityje šio viruso aukų skaičius gali ženkliai didėti. 2017 m. „Mirai“ smogė daugiausia besivystančioms šalims: Rusijai, Indijai, Vietnamui, Kinijai, Pakistanui, Filipinams, Bangladešui, Saudo Arabijai, JAE, Iranui, Marokui, Egiptui, Turkijai, Tunisui, Malaviui, Moldovai, Rumunijai, Brazilijai, Venesuelai, Kolumbijai ir Peru.
„Tilto“ tarp „Linux“ ir „Windows“ atradimas, skirtas „Mirai“, iš tikrųjų kelia nerimą, kadangi tai liudija, kad į žaidimą įsitraukė labiau patyrę kūrėjai. Jie pasinaudojo išeitinio „Mirai“kodo publikavimu, ir dabar jų atidirbti įgūdžiai ir technikos gali iškelti grėsmę į naują lygį. „Windows“ botnetas, platinantis„Mirai“ botus išmaniesiems įrenginiams, atveria virusui naujas prieigas prie įrenginių ir tinklų, kurie anksčiau buvo nepasiekiami. Ir tai tik pradžia“, – pažymi Kurtas Baumgartneris (Kurt Baumgartner), „KasperskyLab“vyriausiasisantivirusųekspertas.
Šiuo metu „KasperskyLab“ glaudžiai bendradarbiauja su CERT komandomis, prieglobos tiekėjais ir tinklo operatoriais iš viso pasaulio, kad padėtų interneto infrastruktūrai susidoroti su augančia grėsme ir neutralizuotų kuo daugiau komandinių kontrolės serverių, kuriuos sukčiai naudoja išpuoliams. Bendrovės apsaugos sprendimai atpažįsta ir blokuoja„Mirai“ botus „Windows“ įrenginiuose.
Išsamiai skaitykite čia:https://securelist.com/blog/research/77621/newish-mirai-spreader-poses-new-risks/.
Apie „Kaspersky Lab“
„Kaspersky Lab“ – pasaulinė kibernetinio saugumo bendrovė, įkurta 1997 m. Bendrovės sukauptos žinios apie grėsmes ir saugumą nuolat paverčiamos saugumo sprendimais ir paslaugomis, siekiant apsaugoti viso pasaulio ypatingos svarbos verslo infrastruktūras, vyriausybes ir naudotojus. Didelį bendrovės saugumo portfelį sudaro pirmaujanti „Endpoint Security“ klasės apsaugos sistema ir daugybė specializuotų apsaugos sprendimų bei paslaugų, skirtų kovoti su sudėtingomis skaitmeninėmis grėsmėmis. Daugiau nei 400 mln. naudotojų ir 270 tūkst. verslo klientų apsaugomi „Kaspersky Lab“ technologijų.
Išsamiai sužinokite www.kaspersky.com.

Add a Comment