Kaip atsirado biologiniai nuotekų valymo įrenginiai?

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai atsirado dėl nuotekų valymo būtinybės, siekiant išlaikyti aukštą vandens kokybę na ir žinoma apsaugoti aplinką nuo pavojingų nuotekų. Šie įrenginiai yra susijęs su žmonijos vystymusi bei sanitarinių sąlygų gerinimu. Pati valymo įrenginių atsiradimo pradžia glaudžiai siejasi su Senovės Egiptu, Roma, Graikija. Šios kultūros turėjo tikslą atskirti nuotekas nuo gyvenamosios vietos, tad ieškojo sprendimų.

Ar biologiniai nuotekų valymo įrenginiai yra populiarūs?

Biologinis valymas yra vienas dažniausiai naudojamų nuotekų valymo procesų. Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai yra pagrįsti mikroorganizmų naudojimu, kurių pagalba yra suardomos organinės medžiagos nuotekose. Tai leidžia sumažinti organinių junginių kiekį ir valyti nuotekas.

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai ir jo ypatybės

Įrenginiai gali būti įvairaus sudėtingumo ir skirtingo dydžio. Mažesni, naudojami vienam ar keliems  namų ūkiams dažnai būna maži, kasami netoli gyvenamojo namo, na o didesni, kuriuose reikalingas jau didesnis tūris pajėgumas yra statomi pramonėje bei gyvenamųjų namų kvartaluose ir panašiai. Modernėjant technologijoms ir kuriant inovacijas, šiuolaikiniai biologiniai nuotekų valymo įrenginiai taupo energiją, mažina cheminių medžiagų naudojimą ir gerina valymo efektyvumą, prisidedant prie tvaraus vandens bei nuotekų tvarkymo. Svarbu paminėti ir tai, jog biologiniai nuotekų valymo įrenginiai ne tik išvalo nuotekas, bet gali turėti ir dar vieną naudingą poveikį aplinkai. Daugelis šių įrenginių gali perdirbti išvalytas nuotekas ir gauti nuotekų dumblą, kuris gali būti panaudojamas kaip trąša žemės ūkyje arba kaip energijos šaltinis.

Kas yra septikas?

Įrenginiai paprastai naudojami tokiuose objektuose, kur yra nereguliarus nuotekų susidarymas, na kaip pavyzdžiui sodyba, vasarnamis ir panašiai. Septikas paprastai susidaro iš dviejų dalių: talpyklos bei infiltracijos į gruntą tunelių. Džiugu tai, jog sistemos funkcionavimui nėra reikalinga elektros energija. Septikas gali būti įvairaus dydžio, nuo 3,2 kūbo iki 8,6 kūbo.

Kaip veikia septikas?

Paprastai septikas yra prijungiamas prie bendrojo vamzdyno ir neturi būti per toli nuo pastatų, kad nuotekų temperatūrą per daug nepakistų. Labai svarbu, kad būtų geras gruntas, tai reiškia, jog svarbu, kad gruntas būtų lengvos mechaninės sandaros ir turėtų gerą pralaidumą vandeniui. Taip pat septikas turėtų būti ne arčiau kaip trisdešimt metrų nuo geriamojo vandens šaltinio.

Dar svarbu paminėti tai, kad klientas atkreiptų dėmesį ar parduodamas septikas yra išbandytas bei sertifikuotas, atitiktų reikiamus standartus, nes kitaip gali būti pažeidžiami aplinkosauginiai reikalavimai ir teršiama gamta. Todėl prieš įsigyjant įrenginį, svarbu ne tik atsižvelgti į kainą, bet ir pasidomėti bendraisiais reikalavimais, gaminio privalumais, eksploatacinėmis savybėmis bei garantija. Kadangi neapžvelgus šių kriterijų ir nusipirkus pigesnį gaminį gali įvykti tai, jog septikas turės būti išmontuotas, keičiamas ir dedamas iš naujo, kad ne tik kainuos pinigų, bet ir laiko.