Ką patikrinti automobilyje prieš techninę apžiūrą? Atsako mechanikas

Daugeliui vairuotojų techninės apžiūros darbai kelia ne tik daug rūpesčių, tačiau ir reikalauja laiko, kadangi atrodo sunku pasirūpinti visomis smulkmenomis, reikia žinių, galiausiai, ne visada paprasta rasti gedimus, kurie Jums gali sutrukdyti sėkmingai „praeiti“ techninę apžiūrą.

Žinoma, geriausia iškart keliauti pas specialistus, kurie atlieka vertinimą ir tuo pačiu gali nusakyti problemas bei jas sutvarkyti. Tai padeda žmonėms sutaupyti daug laiko. Galiausiai, servisas Vilniuje dažnai net siūlo specialius paketus, kurie yra skirti būtent techniniam mašinos paruošimui.

Apie dažniausius gedimus bei ką reikia patikrinti – pasakoja mechanikas Artūras.

Dažniausios automobilio problemos

Žinoma, net ir šiuo metu atsakingi asmenys, kurie prižiūri „pravarymo“ tvarką vis dar dažnai nustemba radę tokių gedimų, kurie, atrodo, akivaizdūs, tačiau žmonės vis tiek tikisi, kad pavyks „išlaikyti testą“. Tiesa, dažniausiai pasitaiko tie patys, kurie varijuoja bet kokio amžiaus bei modelio transporto priemonėse. „Dažniausiai pasitaikantys gedimai yra netinkamai sureguliuoti šviesų žibintai, taip pat, netvarkinga pakabos sistema, galiausiai, dažnai mums tenka tvarkyti automobilio stabdžius, kadangi jie ir veikia netinkamai“,- pasakoja mechanikas.

Viskas sutvarkoma labai greitai. Tik svarbiausia yra imtis tvarkymo darbų, o ne tik iš specialistų išgirsti – kokios bėdos yra pačios dažniausios ir nieko nekoregavus tikėtis, kad pavyks su jomis „praeiti“ technikinę apžiūrą.

Šie gedimai yra patys dažniausi, tačiau specialistai pastebi, kad kai kurie vis dar labai atsainiai žiūri į tam tikras problemas, kurios pasitaiko labai dažnai, tad jas patikrinti bet kuriuo atveju – reikia. Tai ir kėbulo patikra, kadangi jis labai dažnai būna paprasčiausiai… prarūdijęs. Reikia pasižiūrėti, ar visos kėbulo dalys yra sveikos, ar nėra aštrių briaunų, kurios nulūžusios. Taip pat svarbu patikrinti, ar gerai veikia mašinos langų mechanizmai.

Daugeliui vairuotojų tai atrodo tik smulkmenos, tačiau be jų ne tik nepavyks „pravaryti“ techninės apžiūros, tačiau ir džiaugtis tvarkinga mašina. Tokia, atrodo, detalė – gali sukelti pavojų kelyje, tad labai svarbu, kad mašina tinkamai funkcionuotų.

Per mažai dėmesio padangoms

Atskirai verta aptarti transporto priemonių padangas, kurios ne tik užtikrina sklandų atstumų įveikimą, tačiau taip pat ir stabdymo saugumą. Labai blogai, kai žmonės savo transporto priemonės padangomis susirūpina tik tada, kai laukia techninė apžiūra. Tai daryti reikia reguliariai. Net ir vizualinis patikrinimas – labai svarbus, kadangi jis lemia, kad padangos tinkamai funkcionuos.

Svarbu kuo daugiau dėmesio skirti padangų protektoriaus susidėvėjimo lygiui, kadangi tikrai gana dažnai techninė apžiūra yra baigta vien dėl to, kad susidėvėjimo lygis yra didelis“,- atvirauja Artūras.

Vasaros metu jis turi būti ne mažesnis nei 1,6 mm, o žiemos metu – ne mažesnis nei 3 mm. Tačiau tai tik minimali riba. Saugumui, žinoma, reikalingas kur kas didesnis, kadangi tai garantuoja ir kur kas geresnę stabdymo kokybę.

Galiausiai, geros padangos tarnauja daugelį metų, tad gali „praeiti“ ne vieną techninę apžiūrą. Taigi, rinkitės sertifikuotus gaminius, kurie tikrai savo funkcionalumu atitiks Jūsų bei Jūsų mašinos poreikius.

Automobilio paruošimas apžiūrai

Smulkmenų, kurios neleis Jums sėkmingai „praeiti“ apžiūros – tikrai labai daug. Ne veltui servisas Vilniuje yra geriausias pasirinkimas. Ir tokiu atveju, kai norite sėkmingai susitvarkyti su apžiūra, ir tokiu atveju, kai siekiate, kad Jūsų automobilis būtų techniškai tvarkingas ir kasdienės kelionės – saugios. Tai yra kiekvieno auto savininko atsakomybė.