Įvertinimas „Maximai“ – geriausias darbdavys prekybos srityje

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ sulaukė pripažinimo kaip vienas labiausiai darbuotojus dominančių šalies darbdavių ir daugiausiai darbuotojų dėmesio sulaukianti prekybos įmonė. Vieno didžiausių darbo skelbimų paieškos portalų šalyje „CV-Online“ surengtuose kasmetiniuose „TOP Darbdavio“ rinkimuose „Maxima“ užėmė aukščiausią poziciją iš prekybos įmonių, o bendrame laimėtojų sąraše buvo įvertinta trečiąja vieta.

„Maxima“ 2019 metų rinkimuose – viena iš dviejų  prekybos įmonių patekusių į daugiausiai dėmesio sulaukusių šalies darbdavių dešimtuką. Iš viso į TOP darbdavių 50-tuką pateko 12 prekybos įmonių. Prekybos tinklui bus suteiktas specialus elektroninis „TOP Darbdavio“ ženkliukas, patvirtinantis, kad įmonė pernai buvo tarp darbdavių, kuriems 2019 metais ieškantys darbo teikė pirmenybę.

„Nuosekliai siekiame kurti savo darbuotojams patrauklias darbo sąlygas, suteikti kuo geresnes uždarbio ir karjeros galimybes. Tai atsispindi ir „TOP Darbdavio“ rinkimų rezultatuose bei mūsų įmonei suteiktame įvertinime. Iš antrosios vietos 2018 metais prekybos įmonių kategorijoje pakilome į pirmąją. Tai įrodymas, kad žengiame teisinga linkme. Kartu tai ir svarbus mūsų pastangų įvertinimas. Ypač turint omenyje, kad šiemet TOP darbdaviai buvo renkami tik pagal objektyvų darbo skelbimų peržiūrų skaičiaus kriterijų“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ vadovė Kristina Meidė.

Anot K. Meidės, vien darbuotojų skatinamosioms premijoms prekybos tinklas pernai skyrė maždaug tris kartus didesnį biudžetą nei 2018 metais. Kartu, siekiant užtikrinti, kad kiekvieno darbuotojo pastangos būtų tinkamai įvertintos, buvo tobulinami ir patys motyvacinės sistemos modeliai. Šiuo metu „Maximos“ parduotuvių darbuotojų, priklausomai nuo pareigybės, gaunamų premijų dydis siekia iki 52 proc., o maisto gamybos cechų darbuotojų – iki 40 proc. darbo užmokesčio.

„Daug investuojame ir į savo darbuotojų augimą, jų mokymus, ir į kompetencijų kėlimą. Galimybė tobulėti ir kilti karjeros laiptais darbuotojams šiandien yra vienas svarbiausių faktorių renkantis darbdavį, todėl mokymus ir specialius kursus suteikiame ne tik pradedantiems savo darbuotojams, bet ir tuomet, kai atskiros komandos ar darbuotojai jaučia tam poreikį. Be to, puoselėjame nuolatinio tobulėjimo, mokymosi vieniems iš kitų kultūrą. Administracijos darbuotojai specialių programų metu vyksta padirbėti į parduotuves, išmokti jose naujų dalykų, geriau perprasti tam tikrus procesus“, – sako K. Meidė.

„Maximos“ vadovė pasakoja, kad įvairių grandžių prekybos tinklo darbuotojai yra įtraukiami į įmonės valdymą. Prekybos tinklo praktikuojama padalinta lyderystė, kuomet į vieną iš įmonės valdymo organų – Vadovų komitetą – sprendimo teise yra įtraukiami ir „Maxima“ parduotuvėse dirbantys darbuotojai, leidžia geriau atstovauti jų interesams, įgyvendinti horizontalesnio įmonės valdymo principus ir priimti visai organizacijai naudingesnius sprendimus.

Pernai „Maxima“ kartu su bendrovės darbuotojų profesine sąjunga taip pat pasirašė naują kolektyvinę sutartį, kurioje numatyta daugiau papildomų naudų visiems 15 tūkst. prekybos tinklo darbuotojų. Naujojoje sutartyje be darbo užmokesčio, socialinių, ekonominių ir profesinių sąlygų bei garantijų, numatytos ir papildomos išmokos nelaimingų atsitikimų, ligos, artimųjų mirties atvejais, parama gimus vaikui, papildomos mokamos atostogos sudarius santuoką ir kitais atvejais.

Prekybos tinklas savo darbuotojoms siūlo ir kitas papildomas naudas, tokias kaip specialios nuolaidos perkant „Maximos“ parduotuvėse bei naudojantis partnerių paslaugomis, vasaros stovyklos darbuotojų vaikams ar net nemokamo apgyvendinimo galimybės.

Tradiciškai kasmet „CV-Online“ rengiamuose „TOP Darbdavio“ rinkimuose daugiausiai darbuotojų ir kandidatų dėmesio pernai sulaukę darbdaviai buvo renkami vertinant metinius įmonės paskyros ir darbo skelbimų portale peržiūrų rezultatus.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”
Įvertinimas „Maximai“ – geriausias darbdavys prekybos srityje