Fintech Hub LT asociacija bendadarbiaus su Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centru

„Fintech Hub LT“ asociacijos nariai susitiko su Pinigų plovimo prevencijos (AML) kompetencijų centro vadovu  Eimantu Vytuviu ir eksperte Rūta Bajarūnaite. Susitikime aptartos bendradarbiavimo galimybės, efektyviausios pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemonės, kalbėta apie  išaugusį AML specialistų  poreikį, jų mokymo ir sertifikavimo programas. Taip pat aptartos  sektorinės sankcijos Baltarusijos režimui ir galimas finansinių institucijų įsitraukimas į jų įgyvendinimą.

Tapusi Europos fintech centru Lietuva turi dar vieną ambiciją – tapti lyderiaujančia šalimi pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos srityje. Neseniai šalyje pradėjęs veikti Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras koordinuoja rizikų valdymą ir pinigų plovimo bei terorizmo finansavimo prevencijos priemonių įgyvendinimą. Centro steigėjai yra Finansų ministerija, Lietuvos bankas ir šalyje veikiantys komerciniai bankai.

 „Fintech Hub LT“ asociacija taip pat aktyviai bendradarbiaus su Centru, nes laikmečio iššūkiai reikalauja  vienyti  pajėgas.

„Norint sukurti tinkamą atsaką finansiniams nusikaltėliams ir geopolitiniams iššūkiams būtina suvienyti valstybės institucijų ir finansų sektoriaus pajėgas, bendradarbiauti ir operatyviai keistis informacija.Tikimės, kad fintech įmonių ekspertų patirtis pasitarnaus visos šalies finansinio sektoriaus saugumui ir prisidės prie rizikų valdymo“, – pabrėžia „Fintech Hub LT“ asociacijos vadovė Vaiva Amulė.  

Susitikimo metu aptarti būtiniausi veiksmai įgyvendinant Asociacijos inicijuotą informacijos mainų apie įtartinus klientus ir sandorius  IT platformos projektą. Šios platformos informacija galės naudotis ir finansų sektoriaus priežiūros bei teisėsaugos institucijos. 

Fintech Hub LT“ asociacija ir Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras taip pat planuoja ateityje bendradarbiauti rengiant AML specialistų mokymo bei sertifikavimo programas. Jų trūksta ne tik fintech įmonėms, kredito ir draudimo bendrovėms, bet ir užsienio bankų Lietuvoje veikiantiems paslaugų centrams.

Lietuvos ambicija plėsti fintech sektorių išlieka – tai atsispindi ir valstybės institucijų veiksmuose, ir Vyriausybės programos priemonių plane. Finansų ministerijos rengiamoje penkerių metų Lietuvos finansinių technologijų sektoriaus strategijoje  2022 – 2027 m. akcentuojama kokybinė fintech sektoriaus plėtra, kurios sėkmei svarbu augimo galimybes suderinti su rizikų valdymu.

Net ir pandeminiu laikotarpiu fintech sektorius augo ir išsiplėtė beveik trigubai – šiuo metu šalyje jau veikia daugiau nei 230 finansinių technologijų įmonių, kuriose  dirba daugiau nei 4000 darbuotojų,  Lietuvos bankas nagrinėja dar 45 veiklos licencijas norinčių gauti fintech įmonių  paraiškas.

„Fintech Hub LT“ asociacija vienijanti daugiau nei 50 finansinių technologijų įmonių Lietuvoje šią savaitę pelnė „FinTech Awards“ apdovanojimą už progresyviausią Fintech sektoriaus vystymą Baltijos šalyse. 

Pranešimą paskelbė: Daiva Ulbinaitė, UAB Headline agency