Dviračių dydžiai tinkantys vaikams

Tėvams pirmą kartą išgirsti žodžiai  “noriu dviračio” kartais sukelia rūpestį – kaip  išrinkti tinkamą dviratį vaikui. Pagrindinis rodiklis, į kurį reikia orientuotis yra dviračio dydis. Pateikiame naudingą informaciją, kokio amžiaus vaikams kokie dviračiai tinkamiausi.

  • Iki 3 metų

Vaikams nuo 1 iki 3 metų rekomenduojami balansiniai dviračiai arba dviračiai su 12 colių ratais. Pastaruoju metu ypač populiarūs balansiniai dviračiai gali būti su trimis arba keturiais ratais. Šie dviračiai be pedalų, jie važiuoja spiriantis kojomis. Jei rinksitės pirmąjį dviratį iš standartinių dviračių su pedalais, pasirinkite variantą su pagalbiniais ratukais. Tokiu dviračiu vaikui bus lengviau išmokti važiuoti. Pasižvalgykite internetinėse parduotuvėse, kur yra puikių pasiūlymų. Pavyzdžiui, plačią balansinių ir kitų vaikiškų dviračių pasiūlą už patrauklias kainas rasite čia: https://www.bikko.lt/vaikiski-dviraciai/ .

  • Nuo 3 iki 6 metų

Šio amžiaus vaikams tinkamiausi dviračiai su 14 arba 16 colių ratais. Dviračiai su 14 colių ratais dažnai būna taip pat su pagalbiniais ratukais, kurie lengvai nuimami vaikui išmokus važiuoti dviračiu. Tuo tarpu jei tokio amžiaus vaikas jau neblogai moka važiuoti dviračiu, galite rinktis dviratį su 16 colių ratais, kuris jau bus be pagalbinių ratukų.

  • Nuo 7 iki 9 metų

Tokio amžiaus vaikams dažniausiai tinkami dviračiai su 18 ir 20 colių ratais. Tarp šių dviračių modelių galima rasti dviračių su pavaromis, o tokio amžiaus vaikai jau gali mokytis važiuoti daugiau nei su vienos pavaros dviračiu.

  • Nuo 10 metų

Vyresni nei 10 metų vaikai dažniausiai jau išbando dviračius, kurių ratai 24 colių. Tokio dydžio dviračiai tinkami net ir nedidelio ūgio suaugusiems. 24 colių  dviračiai paprastai jau turi 18 ar net 24 pavaras.

Šie patarimai turėtų palengvinti užduotį pasirinkti patogų dviratį vaikui. Tuomet važinėjimas bus dar malonesnis, o laikas, praleistas minant dviračio pedalus suteiks dar daugiau džiugių akimirkų.