Didieji duomenys atskleidė, kuris laikas palankiausias pajūrio prekybininkams
|Technologijų lyderės „Tele2“ vykdytas projektas „Big Data akademija“, skirtas ruošti didžiųjų duomenų analitikus, jau davė rezultatų. Vienas iš akademijos studentų išsiaiškino, kaip skirtingu metu ir oru Lietuvos pajūryje keičiasi poilsiautojų judėjimas.
„Didžiųjų duomenų analitikai šalies verslui yra itin reikalingi darbuotojai, jų poreikis tik auga, o aukštųjų mokyklų paruoštų specialistų neužtenka. Todėl džiaugiamės, kad akademija sulaukė tokio didelio susidomėjimo, o po mokslų ir praktikos – darbo pasiūlymą gavo ir prie mūsų komandos prisijungė 4 ypač gabūs studentai“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.
Vienas iš minėtų studentų, Karolis Matuliauskas, projekto metu pasitelkė operatoriaus bazinių stočių duomenis ir stebėjo kaip Klaipėdos, Palangos ir Nidos pajūryje keičiasi poilsiautojų judėjimo intensyvumas.
„Dirbti su duomenimis labai įdomu – tuos pačius didžiulius, iš pirmo žvilgsnio nieko nesakančius skaičius galima analizuoti iš daugelio skirtingų perspektyvų. Mano praktikos metu atliktas tyrimas, manau, turėtų būti aktualus pajūrio prekybininkams – gauta statistika jiems gali pasufleruoti, kada geriausias metas dirbti, o kada skelbti pietų pertrauką“, – sakė Karolis Matuliauskas, „Big Data akademijos“ studentas.
Tyrimas parodė, kad aktyviausias poilsiautojų judėjimas šalies pajūryje pasikartoja šeštadieniais, nuo 11.00 iki 14.00 valandos.
Antrąją vietą pagal judėjimo intensyvumą užima penktadienio pietų metas (nuo 11.00 iki 14.00 valandos) ir pavakarė (nuo 16.00 iki 17.00 valandos), o trečiąją – sekmadienio popietė (nuo 11.00 iki 14.00 valandos).
Vengiantiems kurortinio šurmulio keliauti į pajūrį patariama savaitės viduryje. Tiksliau – antradienį arba trečiadienį, nes būtent šiomis dienomis čia buvo užfiksuotas mažiausias poilsiautojų judėjimas.
Panašu, kad pajūrį poilsiautojai dažniausiai palieka sekmadieniais (nuo 14.00 valandos) arba pirmadieniais (nuo 12.00). Tyrimo metu būtent šių savaitės dienų vidurdieniais buvo pastebėti staigiausi judėjimo kreivės kritimai žemyn.
Remiantis tyrimo duomenimis, aktyvesnis nei įprasta poilsiautojų judėjimas šalies pajūryje prasideda orui sušilus maždaug iki 17 °C. Temperatūrai kylant – didėja ir poilsiautojų skaičius.
Iš turimų duomenų galima daryti prielaidą, kad esant 25 °C šilumos – tyrimo metu pajūryje buvo apie 15 proc. daugiau poilsiautojų nei tomis dienomis, kai termometro stulpelis rodė tik 15 °C.
Tyrimas buvo vykdytas naudojant anoniminius klientų duomenis nuo šių metų birželio 13 d. iki liepos 11 d.
Pranešimą paskelbė: Karolina Kalibataitė, UAB „Publicum”