„Bitė“ nutraukia 4G namų maršrutizatorių prekybą
|„Bitė Lietuva“ stabdo 4G namų maršrutizatorių prekybą. Vietoje jų naujieji 5G įrenginiai, kurie padės naudotis dar spartesniu ir stabilesniu internetu. Naudojantys 4G maršrutizatorius pokyčio nepajaus, pasak ekspertų, naujieji įrenginiai suteiks 10 kartų greitesnį internetą bei atvers galimybes naudotis naujomis paslaugomis.
„Perėjimas nuo 4G prie 5G reiškia itin didelį žingsnį technologijų pasaulyje. 5G maršrutizatoriai lyginant su senesnės kartos įrenginiais, yra gerokai pranašesni greičio, delsos (vėlinimo), ryšio ir tinklo efektyvumo požiūriu. Naujos kartos įrenginiai atveria kelią naujoms paslaugoms bei programoms, kurios buvo neįmanomos su senaisiais 4G namų maršrutizatoriais“, – pranešime žiniasklaidai sako Eligijus Rakickas, „Bitė Lietuva“ produktų vadovas.
10 kartų didesnis greitis
Didžiausias naujos kartos įrenginių privalumas, pasak E. Rakicko, yra greitis ir stabilumas. Naujos kartos maršrutizatoriai užtikrina didesnį duomenų perdavimo greitį, lyginant su 4G maršrutizatoriais.
„Jeigu 4G maršrutizatoriai idealiomis sąlygomis gali užtikrinti iki 1 Gbit/s duomenų perdavimą, tuo metu 5G gali pasiekti 5 Gbit/s. Tai reiškia, kad su 5G ryšiu 4K raiškos filmą galima atsiųsti vos per keletą minučių“, – tvirtina skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė Lietuva“ ekspertas.
Jis priduria, kad naudojant 5G maršrutizatorius, delsa yra sumažinama iki 10 milisekundžių (ms), kuomet 4G delsa yra 20-30 ms. Maža delsa pagerina patirtį žaidžiant internetinius vaizdo žaidimus ar žiūrint internetinę televiziją. Be to, naujos kartos maršrutizatoriai gali palaikyti didesnį prijungtų prietaisų skaičių, todėl kokybišku internetu gali naudotis visi šeimos nariai vienu metu, prisijungę daugybę skirtingų įrenginių.
„4G technologija buvo proveržis mobiliojo interneto ir geresnės plačiajuosčio ryšio prieigos srityje, o 5G technologija ne tik pagerina vartotojų patirtį, bet ir yra skirta platesniam panaudojimui. Dėl to 5G maršrutizatoriai yra universalesni ir tinkamesni įvairioms pramonės šakoms bei verslams, o ne tik privatiems klientams“, – sako E. Rakickas.
4G eros pabaigos pradžia
Pasak „Bitė Lietuva“ interneto produktų vadovės Agnės Imbrasienės, nutraukti 4G maršrutizatorių prekybą nuspręsta siekiant užtikrinti dar geresnę patirtį.
„Norime žmonėms pasiūlyti pačią geriausią patirtį, o su senos kartos maršrutizatoriais tai padaryti pavyksta ne visada. Todėl, norint neatsilikti nuo naujovių ir su jomis žengti koja kojon, savo asortimente siūlome tik kokybiškiausius ir pažangiausius produktus, o senųjų – visiškai atsisakome. Vis tik tai yra tam tikra 4G eros pabaigos pradžia“, – pasakoja A. Imbrasienė.
Jai pritaria ir E. Rakickas pridurdamas, kad klientai gali rinktis ir išorinius 5G maršrutizatorius. Anot jo, „Bitė Lietuva“ investuoja rekordines sumas į 5G ryšio plėtrą, todėl pasirinkus naujos kartos maršrutizatorių, greitesniu ir stabilesniu internetu galima bus naudotis net ir atokiose vietose, kur ryšys yra prastesnis, pavyzdžiui, sodybose ar kaimuose.
Pokyčių nepajaus
Nors didelė dalis žmonių vis dar naudojasi 4G maršrutizatoriais, nutraukus šių įrenginių prekybą, juos turintys klientai pokyčių nepajus ir toliau galės naudotis interneto ryšiu.
„Nors sprendimas nutraukti prekybą turintiems ir naudojantiems 4G maršrutizatorius įtakos neturės, visgi, rekomenduojame juos pakeisti į naujos kartos 5G maršrutizatorius. Tai leis naudotis greitu ir stabiliu internetu bei išnaudoti visas 5G ryšio technologijos teikiamas naudas ir galimybes“, – sako E. Rakickas.
„Bitė Lietuva“ nuolatos investuoja ir naujausias technologijas, siekdama žmonėms suteikti kokybišką kasdienių paslaugų naudojimo patirtį. Įmonė į 5G tinklo plėtrą investuoja rekordinius 100 mln. eurų, o naujos kartos ryšiu jau gali naudotis beveik 2 mln. Lietuvos gyventojų.
Pranešimą paskelbė: Gabrielė Drėmaitė, UAB „coagency”