5 įdomiausios mobiliosios aplikacijos, skirtos nuotraukoms

Mėgstu fotografuoti… O kam tai nepatinka? Viename verslo leidinyje prieš keletą metų teko skaityti straipsnį, kad artimiausioje ateityje labiausiai besivystančia mobiliųjų technologijų dalimi taps jų fotoaparatai ir su tuo susijusios mobiliosios aplikacijos. Dabar matau, kad straipsnio autorius neklydo. Nuotraukoms skirtos programėlės pasižymi begale funkcijų, svarbu – visada turėti po ranka išmanųjį telefoną… Bet šis aspektas šiuolaikiniam išmaniųjų technologijų amžiaus vartotojui, vargu, ar gali sukelti sunkumų… Taigi pateikiu, mano nuomone, įdomiausias mobiliąsias aplikacijas, skirtas darbui su nuotraukomis.

PicLab HD

Ši aplikacija leis Jums, naudojant asmenines nuotraukas, kurti plakatų tipo nuotraukas su atitinkamais tekstų ir grafikos intarpais. PicLab HD sudaro galimybes koreguoti nuotraukas filtrais, reguliuoti ryškumą, kontrastą, ir kt. O gautą plakato tipo nuotrauką galėsite papuošti užrašu/-ais. Turėčiau pastebėti, kad PicLab HD nebando konkuruoti su Instagram, o papildo šią populiarią platformą – gautą nuotrauką galima tą pačią sekundę įkelti į Instagram`ą ar kitus socialinius tinklus.

Photochop

„Сhop“, išvertus iš anglų kalbos, reiškia „smulkinti“ ir šios mobiliosios aplikacijos autoriai siūlo Jums kaip reikiant „pasišaipyti“ iš savo asmeninių nuotraukų. Programėlė suteikia galimybę nuotrauką „suskaldyti“ į daugybę smulkių plytelių o po to jas sukinėti, mažinti, didinti ar šalinti, kad po viso to gautumėte originalų koliažą ar smarkiai iškreiptą Jūsų pikčiausio priešo nuotrauką.

Facetune

Dabar, prieš svarbią fotosesiją (ar šiais laikais dar būna nesvarbių?), po išvakarėse praleistos bemiegės nakties, Jums neprireiks pajuodusius paakius bandyti užmaskuoti, dedant arbatos maišelius po akimis. Jūs galite tiesiog suredaguoti savo nuotrauką Facetune. Aplikacija padeda paslėpti raukšleles, spuogelius, pabalinti dantis ir netgi lengvai pakoreguoti nosies ar pagurklio formą. Rezultatu galėsite pasidalinti Facebook, Twitter ar Tumblr.

Clone Camera

Ši aplikacija leis Jums tarsi avelei Doli (pirmajam klonuotam gyvūnui) apsirūpinti keliais klonais arba klonuoti draugus – tiesa, tik nuotraukoje. Šiam rezultatui pasiekti turėsite pritvirtinti išmanųjį telefoną prie laikiklio arba tvirtai laikyti jį rankose, ir atlikti keletą nuotraukų vieno ir to paties žmogaus skirtingose tos pačios erdvės vietose. Clone Camera automatiškai sujungs nuotraukas į vieną, o taip pat leis jas apkarpyti ir redaguoti, naudojant filtrus.

Retromatic

Kaip žinia, retro apipavidalinimas paverčia ir vidutiniškas nuotraukas gražesnėmis, o geras – tiesiog genealiomis. Šia taisykle vadovaujasi ir Retromatic kūrėjai – jie sukūrė galimybę bet kurią nuotrauką transformuoti į 50-ųjų stiliaus plakatą. Programėlė leidžia iškirpti reikiamą dalį iš Jūsų fotografijos, ir patalpinti ją viename iš standartinių fonų, redaguoti nuotrauką ir pridėti norimą tekstą ar logotipą.

Išmaniais telefonais atliktos nuotraukos – jau seniai nebe paprastas pasižaidimas vardan didesnio „laik`ų“ kiekio. Dabar nuotraukos, atliktos telefonu, dalyvauja įvairiuose konkursuose ir netgi yra pardavinėjamos specialiame foto banke. Kas žino, gal būtent Jums lemta tapti pirmojo foto šedevro, atlikto išmaniuoju telefonu, autoriumi? Linkiu Jums įkvėpimo ir sėkmės kūrybiniuose bandymuose, o pats lekiu į Instagram`ą.