Žaidimų kūrėjas „Wargaming Vilnius“ ukrainiečiams vaikams dovanoja vasaros stovyklą

Vaizdo žaidimų kūrėjas ir gamintojas „Wargaming Vilnius“, bendradarbiaudamas su Lietuvos Raudonuoju kryžiumi, ukrainiečių vaikams dovanoja daugiau nei 100 vietų vasaros stovykloje. Viliamasi, kad tai padės nuo karo pabėgusiems ir Lietuvoje prieglobstį radusiems vaikams lengviau adaptuotis naujoje vietoje, o pirmąją jų vasarą Lietuvoje praturtins maloniais įspūdžiais ir surastais bendraminčiais.

Ukrainiečiai vaikai prisijungs prie jau vykstančios 10-17 m. amžiaus vaikams skirtos stovyklos, kurioje vasarą leidžia ir lietuviai. Toks stovyklos formatas leis ukrainiečiams susirasti bendraamžių draugų lietuvių, ugdys naudingus įgūdžius ir padės įveikti bendravimo sunkumus.

Vaikai stovykloje galės užsiimti ne tik tradicine veikla, tokia kaip žygiai, sporto žaidimai, plaukimas baidarėmis, tačiau jiems organizuojami ir interaktyvūs užsiėmimai bei eksperimentai su N3 fizikais, cirko, molio edukacijos, kulinarijos pamokos su virtuvės šefu Vyliumi Blauzdavičiumi, susitikimai su žymiais žmonėmis bei kt.

„Lietuvoje antrus namus radę Ukrainos vaikai turėjo labai greitai suaugti. Jiems žaidimus su draugais pakeitė bėgimas nuo karo,  vaikystę aptemdė nerimas dėl niokojamose teritorijose likusių artimųjų. Lietuvos verslo ir visuomenės susitelkimas padedant atvykusioms šeimoms iš Ukrainos yra neįtikėtinas, todėl prisidedame prie šių pastangų ir raginame jungtis kitas įmones“, – sako vaizdo žaidimų kūrėjo ir gamintojo „Wargaming“ padalinio Lietuvoje vadovas Mantas Katinas.

Siekiant užtikrinti vaikų gerovę, „Wargaming“ šiame projekte glaudžiai bendradarbiauja su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei pagalbą ukrainiečiams teikiančia Lietuvos Raudonojo kryžiaus organizacija.

„Prasidėjus karui Ukrainoje ir jam tebesitęsiant daugiau nei keturis mėnesius, Lietuvoje saugų prieglobstį rado daugiau nei 55 tūkst. ukrainiečių. Net 22 tūkst. iš jų yra nepilnamečiai vaikai, kuriems vien paramos maistu, higienos paketais, drabužiais ar žaislais tikrai neužtenka. Vaikams labai reikia buvimo su kitais vaikais, užimtumo ir veiklų, kurių pagalba jiems lengviau integruotis, pamiršti karo siaubus, atsikratyti streso, priprasti, prisitaikyti prie naujos vietos – būtent todėl ir yra organizuojamos Ukrainos vaikų stovyklos. Esame dėkingi visiems, kurie prisideda prie stovyklų organizavimo, įgyvendinimo ir vaikų iš Ukrainos šypsenų“, – sako Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

Apie „Wargaming“

„Wargaming“ – apdovanojimais įvertintas internetinių žaidimų kūrėjas ir gamintojas, įsikūręs Nikosijoje, Kipre. Nuo 1998 metų veikiantis „Wargaming“ yra tapęs vienu iš žaidimų industrijos lyderių su 17 biurų visame pasaulyje, tarp  jų – studijomis Čikagoje, Prahoje, Šanchajuje, Tokijuje, Vilniuje ir Varšuvoje. „Wargaming“ žaidimais mėgaujasi milijonai žaidėjų visose pagrindinėse žaidimų platformose. Oficialus tinklapis: wargaming.com.

 

Pranešimą paskelbė: Indrė Vareikytė, UAB „Fabula ir partneriai”