Virtualiųjų valiutų keityklos „SpectroCoin“ atitikties vadovu tapo Edvardas Gudaitis

Lietuvių įkurtos virtualiųjų valiutų keityklos „SpectroCoin“ atitikties sričiai pradėjo vadovauti Edvardas Gudaitis. Finansinių technologijų įmonėje jis bus atsakingas už pinigų plovimo prevencijos reikalavimų įgyvendinimą, atitikties priemonių tobulinimą, bendradarbiavimą su rinką prižiūrinčiomis institucijomis bei vadovavimą atitikties specialistų komandai.

Atitikties srityje E. Gudaitis yra sukaupęs beveik penkerių metų patirtį. Prieš tai pusantrų metų jis vadovavo „Danske Bank“ pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos žinių ir kompetencijų ugdymo komandai, dar anksčiau ėjo pinigų plovimo prevencijos konsultanto bei kitas su atitiktimi susijusias pareigas.

„Nuo pat „SpectroCoin“ veiklos pradžios didelį dėmesį skyrėme teisinio reguliavimo ir atitikties reikalavimų įgyvendinimui, kurie yra neatsiejama mūsų kasdienės veiklos dalis. Esame tikri, kad Edvardo sukaupta ilgametė patirtis tradicinių finansų sektoriuje pasitarnaus užtikrinant aukščiausius atitikties standartus itin dinamiškame finansinių technologijų versle, – sako vienas iš „SpectroCoin“ bendrasavininkų Vytautas Karalevičius.

„Džiaugiuosi prisijungdamas prie lietuvių įkurtos finansinių technologijų įmonės, kuri siūlo inovatyvius finansinius sprendimus. Tikiu, kad ir toliau skirdami didelį dėmesį pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijai bei laikydamiesi aukščiausių atitikties standartų sukursime didesnę vertę savo klientams ir visai rinkai”, – sako naujasis „SpectroCoin“ atitikties vadovas.

E. Gudaitis Vilniaus universitete yra įgijęs teisės magistro laipsnį. Jis taip pat yra CAMS-Audit sertifikuotas pinigų plovimo prevencijos srities ekspertas.

2013 metais „SpectroCoin“ įkūrė trys lietuviai Vytautas Karalevičius, Mantas Mockevičius ir Justas Dobiliauskas. Platformoje teikiamos virtualiųjų valiutų keityklos ir blockchain piniginės paslaugos, kuriomis šiandien naudojasi daugiau nei milijonas klientų iš 150 skirtingų pasaulio šalių. 2019 metais Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) išleistame leidinyje „Lietuvos inovacijų gidas“ virtuali piniginė „SpectroCoin“ įvardinta kaip viena iš nedaugelio lietuvių sukurtų finansinių inovacijų. Lietuvoje taip pat veikia ir kita tų pačių verslininkų įkurta finansinių technologijų įmonė „Bankera, fiziniams asmenims ir verslui teikianti skaitmenines mokėjimo sąskaitų ir pervedimų paslaugas.

Pranešimą paskelbė: Paulius Stonis, UAB BANKERA