Vilniuje startavo PropTech inkubatorius, kurio metu bus ieškoma būsimų NT technologijų vienaragių
|Pirmadienį, lapkričio 14 d., Vilniuje startavo penkias dienas truksiantis nekilnojamojo turto (NT) technologijų (PropTech) inkubatorius „PropTech Innovation Camp“, kuriame bus ieškoma būsimų potencialių PropTech vienaragių. Renginyje bus vystomos ir renkamos geriausios PropTech idėjos, o Lietuvos ir užsienio verslo, politikos bei investicijų atstovai diskutuos apie šio sektoriaus augimo galimybes Lietuvoje ir jų potencialą spręsti įvairias šalies problemas.
„PropTech Innovation Camp“ inkubatorių organizuoja NT bendrovė „Eastnine“ ir finansinių technologijų bei tvarių inovacijų centras „ROCKIT“, kuriame ir vyksta renginys. Jame bus plėtojama 14-a atrinktų NT technologijų sprendimų.
Idėja kurti PropTech inkubatorių kilo iš poreikio mažinti pastatų išskiriamą CO2 bei spręsti kitas NT problemas, pasakoja „PropTech Innovation Camp“ iniciatorius ir „Eastnine“ vadovas Kęstutis Sasnauskas.
„Būdami vieni didžiausių biurų pastatų valdytojų Vilniuje, mes jaučiame didelę atsakomybę siekdami sumažinti pastatų išskiriamą CO2. Šiam tikslui pasiekti vien energinio efektyvumo sertifikatų neužtenka. Dėl to mes nuolat ieškome inovatyvių idėjų, kaip būtų galima dar sumažinti energijos naudojimą. Pasitelkdami didžiuosius duomenis, skaitmenizaciją, inovacijas mes galime padaryti didelį pokytį, kuris yra itin svarbus šiuo metu Lietuvai siekiant didesnės energetinės nepriklausomybės”, – atidarymo metu kalbėjo K. Sasnauskas.
„ROCKIT“ vadovė Lina Žemaitytė Kirkman taip pat akcentavo PropTech svarbą sprendžiant tvarumo ir energetikos problemas bei pabrėžė bendradarbiavimo būtinybę vystant PropTech startuolius.
„Remiantis ES skaičiavimais, beveik 40–50 proc. išmetamo CO2 generuoja pastatai. Tad šiame inkubatoriuje plėtojamos idėjos gali turėti didelį poveikį ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui. Siekiant šio tikslo yra būtina sinergija tarp startuolių ir jau įsitvirtinusių NT įmonių bei stipri, palaikanti ekosistema. Kadangi jau turime patirties kuriant su NT glaudžiai susijusią finansinių technologijų ekosistemą, tikiu, kad šis inkubatoriaus taps pirmu žingsniu plėtojant stiprią NT technologijų bendruomenę, kurioje gims daugybė potencialių PropTech vienaragių“, – sakė L. Žemaitytė Kirkman.
Inkubatoriuje plėtojamos idėjos buvo atrinktos atsižvelgiant į tris strategines dimensijas: efektyvų erdvių naudojimą ir valdymą, ekonomišką ir tvarią statybą bei didžiųjų duomenų ir taikomųjų programų sąsajų panaudojimą. Programos metu sprendimų autoriai gaus naudingų įžvalgų iš rinkos ekspertų bei investuotojų, galės tobulinti savo idėją pasitelkiant Lietuvos ir užsienio mentorių rekomendacijas, sustiprinti savo komandą ir susipažinti su platesne rinkos ekosistema.
Inkubatoriaus metu taip pat vyks panelinės diskusijos, kurių metu Lietuvos ir užsienio ekspertai bei PropTech atstovai dalinsis įžvalgomis apie tai, kaip PropTech gali padėti spręsti energijos ir tvarumo problemas, duomenų rinkimą ir analizavimą bei jo svarbą NT sektoriuje ir biurų erdvių tvaresnį panaudojimą.
Inkubatoriaus uždarymo renginyje pranešimą skaitys vienas žymiausių PropTech ekspertų Menno Lammersas, akseleratoriaus „PropTech for Good“ įkūrėjas. Taip uždarymo metu bus pristatytos geriausios ir apdovanotos inkubatoriaus idėjos.
Daugiau informacijos apie inkubatorių ir pilną jo programą galima rasti šioje nuorodoje.
Pranešimą paskelbė: Kamilė Augėnaitė, UAB „coagency”