Verslo finansavimo būdai ir pinigai be užstato

Verslas be pinigų neturi jokios galimybės egzistuoti. Pinigai yra būtini lyg vanduo. Tai yra pagrindinė kiekvieno verslo varomoji jėga. Nepaisant to, kokia puiki bebūtų verslo idėja ir verslo savininko vizija, neturint pakankamai lėšų nėra galimybės pasiekti savo norimo tikslo. Todėl tokiais atvejais būtina pasirinkti tinkamą verslo finansavimo būdą.

Verslo finansavimas ieškant investuotojų

Verslo vystymo procese neretai investuotojai vaidina labai svarbų vaidmenį. Ir taip buvo per amžius. Tačiau šiandien mes galime matyti gerokai didesnį investuotojų aktyvumą, kadangi IT rinkoje bene kasdien atsiranda nauji startuoliai, kurie ieško investuotojų, o savo ruožtu investuotojai ieško perspektyvių naujų verslų, kurie galėtų tapti pelningi ir atnešti jiems norimą investicinę grąžą. Tačiau jei verslas pasirenka kreiptis į investuotojus, tenka susitaikyti su liūdna realybe, kad dalis verslo (o neretai ir didžioji dalis) atitiks investuotojams ir jie turės pagrindinę sprendimų priėmimo galią.

Verslo finansavimas kreipiantis į kreditorius

Tai yra dar vienas iš labai populiarų verslo finansavimo sprendimų. Daugybė verslo savininkų viename ar kitame savo pasirinktos komercinės veiklos vykdymo etape nusprendžia kreiptis į kreditorius prašant jų įmonei suteikti verslo paskolą. Žinoma, tokiais atvejais yra keli pasirinkimai – pinigai be užstato arba paskola įkeičiant įmonės arba asmeninį turtą. Tačiau jei verslo savininkas (ir pati įmonė) neturi jokio nuosavo turto, vienintelė galimybė yra tikėtis gauti paskolą, kuri būtų suteikta be jokio užstato.

Verslo finansavimas kreipiantis į artimuosius

Tiesą sakant pakankamai didelė dalis pradedančiųjų verslininkų išbando šį pasirinkimą, kuomet jie kreipiasi į savo artimuosius ar draugus, prašydami paskolinti jiems tam tikrą pinigų sumą. Kartais norimą sumą surinkti patyksta, o kartais toks sprendimas nepasiteisina. Tačiau tokio pasirinkimo atveju taip pat reikėtų suprasti, kad jei verslas nenusiseks, jūs galite labai reikšmingai susigadinti santykius su jums artimais ir brangiais žmonėmis – nepaisant to, kad pradžioje jums artimi žmonės teigia norintys jums labai nuoširdžiai pagelbėti. Todėl būtina labai gerai pagalvoti, ar norite rizikuoti savo asmeniniais santykiais ir skolintis iš savo artimųjų rato.

Verslo finansavimas asmeninėmis lėšomis

Įprastai būtent šis sprendimas būna pats populiariausias ir dažniausias. Nei vienas verslo savininkas nenori pulti stačia galvą į finansinių įsipareigojimų liūną. Kiekviena nauja paskola yra labai rimtas finansinis įsipareigojimas, kuris turi tiesioginės įtakos tiek pačiai įmonės finansinei situacijai, tiek ir įmonės savininko psichologinei būsenai bei nusiteikimui. Todėl jei yra bent menkiausia galimybė savo verslą pabandyti finansuoti asmeninėmis lėšomis, taip ir reikėtų padaryti, nes tokiu atveju būtų rizikuojama tik savo asmeninėmis lėšomis, kartu prisiimant visą atsakomybę ant savo pečių.

Taigi, visi šie aukščiau pateikti pasirinkimai yra įmanoma ne vienam verslui, todėl norint atrasti patį tinkamiausią savo verslo finansavimo būdą, vertėtų labai atidžiai įvertinti visus tokių finansinių pasirinkimų privalumus ir trūkumus.

Gali būti aktuali verslo paskola