Vaistai per kontaktinius lęšius? Nauja technologija jau visai netrukus!

Gauti vaistus į akis kontaktinių lęšių pagalba? Tikriausiai skamba kaip naujiena?

Iš asmeninės patirties galiu papasakoti, kai reikia įlašinti receptinius lašiukus tiksliai nustatytą kiekį ir tiksliai nustatytą valandą – kartais tai tampa pačiu tikriausiu išbandymu. O šią savaitę mano sūnui išrašė akių lašiukus ir nedaugiau kaip vienas lašiukas. Laikytis tokių nurodymų kartais darosi tikrai sudėtinga.

Tačiau šiandien, jei tau reikalingi akių vaistai tu turi kelis pasirinkimus: akių lašai, implantas dozuojantis vaistus, vaistai tabletėmis. Vaistai tiesioginiais lašais į akis yra pats populiariausias būdas gydyti akių ligas. Didžiausia bėda, jog gydant tam tikras ligas reikia laikytis labai griežtų nustatytų dozių bei laiko intervalų. Taip pat lašus reikia lašinti pakankamai dažnai. Ir aš pats galiu patvirtinti, kad dirbant nevisuomet pavyksta išlaikyti visų tų griežtų nurodymų.

Atlikus pacientų apklausą, kurie turėjo naudoti vaistus nuo glaukomos, paaiškėjo, jog tik 50% respondentų laikėsi nurodytų reikalavimų.

Todėl mokslininkai pradėjo ieškoti būdų, kaip vaistus tiekti per kontaktinius lęšius. Jau keleta metų, kaip mokslininkai testuoja šių lęšių prototipus. Ir jau šiandien tokie lęšiai yra išbandomi su gyvūnais. Nesijaudinkite! Su gyvūnais yra elgiamasi gražiai. Iš tiesų, šie lęšiai yra išbandomi su šunimis, kurie irgi turi glaukomą. Kas žino, galbūt šunims šie lęšiai bus sukurti gerokai greičiau nei žmonėms.

Kita, šiek tiek paprastesnė technologija, tai yra kontaktiniai lęšiai su vitaminais akims. Mes gana dažnai, per tą visą skubėjimą pamirštame išgerti vitaminus. Todėl lęšių gamintojai sugalvojo naują technologiją. T.y pagaminti kontaktiniai lęšiai yra patalpinami specialiame akių vitaminų tirpale. Po truputėli jie prisigeria vitaminų ir vėliau, kuomet lęšiai įdedami į akis, vitaminai iš lėto tiekiami į akis.

Kas žino? Gal po kelerių metų tai bus vienintėliai tokio tipo lęšiai. Kam gi nešioti paprastus lęšius, jai galima nešioti lęšius su vitaminais? Juk visi norime, jog akys būtų sveikos.

Daugiau skaitykite: Lęšiukas.lt