Už lango žiema: kaip prižiūrėti savo išmanųjį telefoną?

Daugeliui iš mūsų yra pažįstamas nemalonus jausmas, kai šaltuko metu išėję į lauką pastebime, kad pilnai įkrauto telefono baterija staiga akimirksniu išsikrauna. Neveikiantis telefonas gali sukelti ne vieną nepatogumą ir trikdyti įprastą dienos eigą. Laimei, yra patikimų ir išbandytų patarimų, kurie padės tinkamai prižiūrėti savo telefoną net nukritus temperatūrai.

„Šaltuoju metų laiku išmanieji telefonai gali išsijungti, dažniausiai sutrumpėja baterijos veikimo laikas, ekranas tampa nebe toks jautrus. Tačiau išankstinis pasiruošimas ir keli sumanūs sprendimai užtikrins, kad jūsų išmanusis telefonas efektyviai veiks net ir šalčiausiomis dienomis“, – teigia Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje.

Ekspertė dalinasi 5 rekomendacijomis, kurios padės apsaugoti telefoną nuo žiemos nemalonumų ir prailgins įrenginio veikimo laiką:

1. Laikykite šalia savęs

Daugumos išmaniųjų telefonų baterijos yra ličio jonų, kurios optimaliausiai veikia temperatūrose nuo -5 iki 35 laipsnių Celsijaus. Todėl bet kokia žemesnė temperatūra gali reikšmingai paveikti baterijos gyvavimo laiką ir efektyvumą.

„Išmanieji telefonai labiausiai pažeidžiami tada, kai ilgesnį laiką paliekami šaltyje, todėl pirmiausiai pasirūpinkite tinkama telefono laikymo vieta. Esant žvarbiam orui, svarbu padaryti viską, kad išmanusis telefonas nesušaltų. Todėl išmanųjį verta laikyti ne rankinėje ar kuprinėje, o kuo arčiau kūno – kelnių arba vidinėje striukės kišenėje“, – teigia U. Eidžiūnaitė.

2. Naudokite tik tada, kai privalote

Jeigu minusinėje temperatūroje susiruošėte ilgesniam pasivaikščiojimui ir žinote, kad tuo metu nesinaudosite išmaniuoju telefonu, geriau jį apskritai išjunkite.

„Kita vertus, jei naudotis telefonu būtina – užtikrinkite, kad jis veiktų kuo labiau tausodamas bateriją. Įsitikinkite, kad uždarėte energiją eikvojančias programėles, išjungėte vietos nustatymo paslaugas (GPS) ir įjungėte energijos taupymo režimą. Išsitraukus telefoną, naudokitės juo atsukę nugarą į vėją. Be to, stenkitės išnaudoti ir kitų technologijų potencialą. Pavyzdžiui, jei tenka dažnai priimti telefono skambučius lauke, pagalvokite apie belaidžių ausinių ar išmaniojo laikrodžio įsigijimą, kurie leis išvengti nebūtino telefono traukimo iš kišenės“, – rekomenduoja U. Eidžiūnaitė.

3. Pasirūpinkite apsauga

Jei telefoną šaltuoju metų laiku išsitraukti būtina, svarbu pasirūpinti ir tinkama išmaniojo telefono apsauga. Vienas efektyviausių sprendimų – šilumą palaikyti padedantys apsauginiai dėklai.

„Kokybiškas ir vandeniui atsparus dėklas, visiškai apgaubiantis telefoną, apsaugo ir nuo tiesioginio kontakto su šaltu oru. Taip pat ir nuo šlapio sniego ar ledo, jei lauke netyčia išmestumėte įrenginį. Tad apsauginis dėklas šaltuoju metų laiku yra labai rekomenduotinas, nes sulaiko ne tik šaltį, bet ir apsaugo nuo galimų išorės pažeidimų“, – sako U. Eidžiūnaitė.

4. Neskubėkite įkrauti

Net jei laikėtės visų atsargumo priemonių, bet jūsų telefonas vis tiek išsikrovė – grįžę namo neskubėkite jo įkrauti.

„Šiuolaikinių mobiliųjų telefonų baterija išsiskiria savo ilgaamžiškumu: pavyzdžiui, naujasis „Huawei Nova 9“ gali pasigirti 4300 mAh galingumo baterija, kurios dėka išmanusis įkraunamas vos per keliasdešimt minučių. Visgi vos tik grįžus į šiltas patalpas neskubėkite jo įkrauti net jei telefonas ir išsikrovė – pirmiausiai leiskite prietaisui truputį įšilti. Net ir papildomos 30 minučių padės išvengti kondensato kaupimosi baterijos viduje, kuris gali nepataisomai sugadinti įrenginio bateriją“, – pataria U. Eidžiūnaitė. 

5. Mokykitės iš kitų klaidų

Viena iš dažniausiai pasitaikančių išmaniojo telefono priežiūros klaidų – šio įrenginio palikimas  automobilyje per šalčius. Išjungti automobiliai šaltu oru labai greitai atvėsta, tad esant žemai temperatūrai galite negrįžtamai sugadinti išmaniojo telefono komponentus. Tačiau jei eidami į darbą telefoną palikti privalote – nepamirškite jį atjungti nuo įkroviklio.

Norėdami gauti reguliarias „Huawei Consumer BG“ naujienas, sekite mus:

Facebook: https://www.facebook.com/huaweimobile/

Twitter: https://twitter.com/HuaweiMobile

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobile/

YouTube: https://www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCo 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/10617746/

Pranešimą paskelbė: Vytautas Lukaševičius, Integrity PR
Už lango žiema: kaip prižiūrėti savo išmanųjį telefoną?