TOP 10 šalių, į kurias lietuviai siuntė sveikinimus

Kurias šalis Naujųjų metų naktį lietuviai sveikino daugiausiai? Technologijų lyderės „Tele2“ skambučių srauto analizė atskleidė 10 populiariausių krypčių.

„Nors nuolat augantis suvartojamų duomenų kiekis rodo, kad vartotojai dažniausiai bendrauja internetu, Naujųjų metų vidurnaktį vieni kitus pasveikinti įprastu skambučiu – vis dar gyva tradicija. Mūsų klientai aktyviai skambino ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gyvenantiems, dirbantiems ar studijuojantiems artimiesiems“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Šalių, sulaukusių daugiausiai skambučių iš lietuvių, dešimtuke lyderės pozicijas užima Jungtinė Karalystė, o antrąją ir trečiąją vietas atitinkamai dalijasi Norvegija bei Rusija. Šiam trejetui atiteko net pusę visų operatoriaus klientų skambučių iš Lietuvos į užsienį.

Švenčių metu lietuviai nepamiršo ir kitose Europos šalyse gyvenančių artimųjų. Populiariausių skambučių krypčių dešimtuke rikiuojasi Vokietija, Latvija, Airija, Baltarusija, Danija, Lenkija bei Švedija. Šios šalys atitinkamai ir dalijasi 4–10 vietas.

Skambučių gausa į Jungtinę Karalystę išsiskyrė ir išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojai – būtent ten nukeliavo beveik trečdalis visų jų atliktų tarptautinių skambučių. Jie gana aktyviai skambino ir į Rusiją, kuri atsidūrė antroje vietoje, bei į sąraše trečią likusią Baltarusiją.

Remiantis statistika, šįkart artimuosius lietuviai stengėsi pasveikinti dar iki 2019-ųjų – aktyviausiai skambinama buvo nuo 23 val. gruodžio 31-ąją iki vidurnakčio.

Pranešimą paskelbė: Karolina Kalibataitė, UAB „Publicum”