Televizorius sporto rungtynėms žiūrėti: kaip išsirinkti?

Televizorius sporto rungtynėms žiūrėti: kaip išsirinkti?

Artėjant pasaulio futbolo čempionatui pastebimas televizorių paklausos didėjimas. Natūralu, nes sirgaliai nori įsigyti įrangą, kuri leistų pajusti tikrąją rungtynių atmosferą. Tokia pat paklausa jaučiama ir krepšinio sezono metu, vykstant olimpinėms žaidynėms ir pan. Pasak Varle.lt televizorių specialistų, įvykiai sporto pasaulyje visada daugiau ar mažiau daro įtaką televizorių ir projektorių paklausai.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis televizorių sporto rungtynėms žiūrėti?

Ekrano dydis

Visų pirma, rungtynėms skirti žiūrėti televizoriai turėtų pasižymėti dideliu ekranu. Pasak Varle.lt televizorių specialistų, optimalus dydis šiuo atveju yra 49–55 col. įstrižainės ekranai. Tokio dydžio televizoriai yra pakankamai dideli pajusti rungtynių atmosferą ir ne per dideli, kad galima būtų patogiai aprėpti visą ekrane perteikiamą vaizdą.

Ekrano raiška: Full HD ar 4K?

Varle.lt televizorių specialistai pabrėžia, kad geros kokybės vaizdą užtikrina tiek Full HD, tiek 4K modeliai. Tačiau, ką labiau rekomenduojama rinktis ieškant televizoriaus sporto rungtynėms žiūrėti? Nors Full HD raiška turi daug privalumų, tačiau labai nedaug tokių televizorių pasižymi 120 Hz atsinaujinimo dažniu, kuris labai svarbus norint mėgautis sklandžiu dinamišku vaizdu. Todėl, jei jums svarbi maksimali kokybė, siūloma rinktis 4K raiškos televizorius. Čia svarbu užsiminti apie HDR technologiją, kuri eina poroje su 4K raiška. HDR reiškia aukštą dinaminį diapazoną, kurio dėka ryškios spalvos atrodo tikroviškai.

Vaizdo ryškumas ir sklandumas

Rekomenduojama rinktis televizorių, kuris pasižymi 120 Hz arba 100 Hz matrica, kuri užtikrina didesnį judančio vaizdo ryškumą. Televizorių parametruose ieškokite vaizdo sklandumo koeficiento arba matricos atsnaujinimo dažnio. Kuo jis didesnis, tuo sklandesnį ir kokybiškesnį dinamišką vaizdą ekrane matysite.

Sporto režimas ir kokybiški garsiakalbiai

Varle.lt televizorių specialistų  teigimu, puiku, jei televizorius pasižymi sporto režimu ir turi bent 20 W galios garsiakalbius. Šie aspektai mažiau svarbūs, jei planuojama naudotis išorine garso sistema.

Televizorius su sporto režimu. Kaip tai veikia?

Visų pirma, optimizuojami vaizdo nustatymai. Televizoriuje su įjungtu sporto režimu padidinamas dinaminio kontrasto koeficientas ir aktyvuojamas pažangus sklandus judesys. Tokio funkcionalumo dėka net labai greiti veiksmai stadione išlieka ryškūs ir aiškiai matomi. Taip pat kiek gyvesnis yra vaizdo spalvingumas, kuris ypač pastebimas rungtynių dalyvių, sirgalių aprangose ir dar žalesnėse žolėje.

Sporto režime taip pat modifikuojami garso nustatymai. Atitinkami algoritmai realiuoju laiku analizuoja įvesties signalą ir taip optimizuoja garso parametrus, kad kuo įmanoma daugiau stadiono emocijų būtų perkelta į rungtynių žiūrovo kambarį. Visai tai remiasi erdvesnio garso ir virtualios scenos priešais televizorių sėdinčių sirgalių išplėtimo užtikrinimu.

Prijungus atmintinuką arba išorinį diską prie televizoriaus įmanomas geriausių ištraukų įrašymas, kuris leidžia prie jų grįžti ir peržiūrėti vėliau.

Sporto režimo aktyvavimas televizoriuje yra paprastas ir nereikalauja didelių pastangų. Tereikia jį pasirinkti iš prieinamų garso ir vaizdo režimų sąrašo pagrindiniame ar kontekstiniame televizoriaus meniu. Tačiau jo veikimas tikrai vertas dėmesio, nes įspūdžiai žiūrint sporto rungtynes yra kur kas geresni. Vaizdo spalvos ir dinamika bei garso erdviškumas lemia, kad žiūrovai praktiškai gali jaustis taip, lyg būtų stadione ir neišeidami iš namų patirti rungtynių emocijas.

Pranešimą paskelbė: Marius Butauskas, UAB „VARLĖ“