„Tele2“ tyrimas: vilniečiai ir kauniečiai atostogoms rinkosi skirtingas kryptis

„Tele2“ tyrimas: vilniečiai ir kauniečiai atostogoms rinkosi skirtingas kryptis

Technologijų lyderės „Tele2“ vykdytas didžiųjų duomenų tyrimas atskleidė, kad Vilniaus ir Kauno gyventojai šią vasarą savo poilsiui rinkosi skirtingas šalies vietas. Be to, buvo išsiaiškinta, kurių dviejų gamintojų telefonais atostogaujantys naudojosi dažniausiai.

„Didieji duomenys nėra tik skaičiai – skirtinga jų analizė gali atskleisti netikėtas tendencijas. Pavyzdžiui, analizuodami gyventojų judėjimą šiltuoju sezonu, pastebėjome, kad vilniečiai ir kauniečiai šią vasarą savo atostogoms rinkosi skirtingas kryptis“, – sakė „Tele2“ klientų aptarnavimo ir analizės departamento direktorius Ignas Brazdauskas.

Pasitelkus operatoriaus bazinių ryšio stočių duomenis, šiame tyrime buvo analizuotas gyventojų srautas į Palangos, Neringos, Nidos, Klaipėdos, Ignalinos ir Molėtų miestus.

Duomenys rodo, kad visose minėtose vietovėse didžiausią lankytojų dalį sudarė svečiai iš Vilniaus, o antroje vietoje liko poilsiautojai iš Kauno rajono. Tuo tarpu šiauliečiai visuose, išskyrus Ignalinos ir Molėtų, miestuose sudarė trečią pagal dydį lankytojų grupę.

Vilniečiai poilsį dažniausiai rinkosi Ignalinos ir Molėtų rajonuose. Palyginimui, čia jų lankėsi dvigubai daugiau nei Klaipėdoje ar Palangoje, mažiausiai tarp sostinės gyventojų populiariuose miestuose atostogoms. Didžiausia vilniečių dalis pajūryje tyrimo metu buvo užfiksuota Neringoje ir Nidoje.

Tuo tarpu Kauno ir Šiaulių rajonų gyventojai, skirtingai nei vilniečiai, savo atostogoms daugiausiai rinkosi būtent Palangą ir Klaipėdą. Rečiausiai šią vasarą šiauliečiai ilsėjosi Ignalinoje ir Molėtuose, o kauniečiai – Neringoje ir Nidoje.

Poilsiautojai ir jų išmanieji

Be poilsiautojų judėjimo, tyrimo metu taip pat buvo analizuota, kurių gamintojų išmaniaisiais tiriamuose miestuose buvo naudojamasi dažniausiai.

Duomenys rodo, kad šią vasarą didžiausią dalį visų poilsiautojų telefonų sudarė gamintojo „Samsung“ išmanieji – net 47 proc. Antroje vietoje liko „Apple“, o trečioje – „Huawei“ gamintojo telefonai. Jie atitinkamai sudarė 21 proc. ir 16 proc. visų miestų lankytojų naudotų išmaniųjų.

Tyrimas atskleidė, kad populiariaisiais „Samsung“ telefonais dažniausiai naudojosi Palangos poilsiautojai – beveik pusė jų, o rečiausiai – Neringos ir Nidos lankytojai (42 proc.).

„Apple“ išmaniuosius telefonus dažniausiai turėjo Neringos ir Nidos lankytojai – šie telefonai sudarė beveik ketvirtadalį visų poilsiautojų telefonų. Rečiausiai šiais išmaniaisiais naudojosi Palangos svečiai (18 proc.).

Tuo tarpu „Huawei“ telefonai visuose tiriamose vietovėse sudarė panašią, maždaug 16 proc., visų išmaniųjų dalį.

Tyrimas atliktas naudojant anoniminius, duomenų srauto analizei sutikimą davusių klientų duomenis nuo šių metų birželio 1 d. iki rugpjūčio 20 d.

Pranešimą paskelbė: Karolina Kalibataitė, UAB „Publicum”