„Tele2“ Švedijoje 5G tinklą statys kartu su „Telenor“

Telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ ir „Telenor“ pasirašė susitarimą dėl bendro 5G ryšio tinklo Švedijoje plėtros ir patvirtino antrojo 2019-ųjų pusmečio darbų detales. Be to, įmonės pranešė, kad jos jau užtikrino dažnį 700 MHz spektre, kuris garantuos prieigą prie 5G tinklo iki numatytų 2020-ųjų.

„Tele2“ ir „Telenor“ susitarime numatyta, kad per artimiausius 2 metus bendras įmonių mobiliojo ryšio tinklas bus išplėstas daugiau nei 50 proc., o tai reiškia, jog Švedijoje bus įkurta tūkstančiai naujų bazinių ryšio stočių.

Bendrovės sutarė, kad 5G tinklo kūrimo darbai iš pradžių bus pradedami didžiausių Švedijos miestų, o vėliau ir svarbiausių vasaros bei žiemos kurortų teritorijose. Tikslus numatytų darbų planas skirtinguose šalies regionuose ir savivaldybėse bus paskelbtas, o po to ir nuolatos pildomas, jau nuo kitų metų pavasario.

„Stiprus ir saugus mobilusis tinklas yra stiprioji „Tele2“ pusė, o naujasis dažnis yra itin reikšmingas tolimesniems plėtros darbams. Džiaugiamės, kad dėl plačios 4G tinklo aprėpties mes galėsime užtikrinti greitą ir lankstų 5G bei kitų naujausių technologijų diegimą“, – sakė Thomas Björklund, vykdantysis „Tele2“ mobiliųjų technologijų viceprezidentas.

Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Lietuvoje, teigė, kad tuoj prasidėsiantys 5G tinklo diegimo darbai Švedijoje yra ypač svarbūs ir Lietuvai.

„Mes nuolat bendradarbiaujame ir dalinamės žiniomis su grupės įmonėmis. Taip darėme kurdami 4G ryšį, todėl jį įdiegti pavyko itin greitai ir sklandžiai. Švedijoje sukauptą patirtį jau visai netrukus panaudosime ir prasidėjus 5G tinklo kūrimui Lietuvoje“, – sakė P. Masiulis.

Apie planus Švedijoje kartu kurti 5G tinklą „Tele2“ ir „Telenor“ paskelbė dar 2016-aisiais. Bendrovės šioje šalyje jau turi bendrus 2G ir 4G ryšio tinklus, kuriuos diegti pradėjo 2009 m. Šiandien jais gali naudotis net 99,9 proc. Švedijos gyventojų.

Pranešimą paskelbė: Karolina Kalibataitė, UAB „Publicum”