„Tele2“ statistika: su Kalėdomis šiemet sveikinome internetu

Įsitvirtina nauji lietuvių kalėdiniai įpročiai – per šias Kalėdas daugiau šventinių sveikinimų skriejo ne skambučiais ir SMS, o mobiliuoju internetu.

Pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25-ją, „Tele2“ klientai išsiuntė net 2,5 karto daugiau duomenų nei per ankstesnes Kalėdas – 14,4 terabaito (TB), o atsisiuntė dukart daugiau – 125 TB.

„Šventinių dienų ryšio statistika rodo, kad žmonės artimuosius su Šv. Kalėdomis sveikino labai aktyviai, ir tai svarbiausia. Vis dėlto, populiariausi bendravimo kanalai toliau keičiasi –skambučių ir SMS mažėja, o mobiliuoju internetu išsiunčiamų duomenų daugėja. Žmonės bendravimui su artimaisiais renkasi būdus, kurie jiems yra patogesni ir pigesni“, – pasakojo Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Gruodžio 25 d. „Tele2“paslaugų vartotojai išsiuntė 17,5 mln. SMS žinučių. Tą pačią dieną prieš metus buvo išsiųsta žymiai daugiau – 20 mln. – žinučių.

„Tele2“ tinkle nedaugėjo ir skambučių. Pernai pirmąją Kalėdų dieną žmonės prakalbėjo procentu daugiau, nei šiemet. Šventės dienąskambučių srautas buvo tik 8 proc. didesnis, nei praėjusį, nešventinį, sekmadienį.

Taip pat dalis žmonių Kalėdų dienomis artimuosius sveikino ir skambindami į užsienio šalių telefono numerius.Tokiu skambučių srautas vidutiniškai buvo apie 20 proc. didesnis nei prieš metus, tačiau mažesnis nei darbo dienomis.

Daugiausia žmonės skambino populiariausiomis emigracijos kryptimis. Pirmiausia – į Jungtinę Karalystę, Vokietiją, Norvegiją, taip pat Prancūziją ir Lenkiją, kitas Europos šalis.

Add a Comment