„Tele2“ plečia 4G+ ir 4G++ tinklo aprėptį – jau įrengta virš 500 stočių

Mobiliojo ryšio lyderė „Tele2“ plečia 4G+ ir 4G++ bazinių stočių tinklą – jų skaičius jau perkopė 500. Tai sudaro beveik pusę visų operatoriaus šalyje turimų 4G tinklo stočių.

„Plėsdami tinklo aprėptį šalyje, didiname mobiliojo interneto spartą, todėl mūsų vartotojai duomenis persiųsti gali gerokai greičiau ir naršyti – kokybiškiau“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

4G+ ir 4G++ yra dar greitesnės 4G ryšio versijos. Tai reiškia, kad vartotojas šiuose tinkluose siųstis ir siųsti duomenis galės dvigubai ar net trigubai sparčiau. 

Greitesnį ryšį 4G+ ir 4G++ tinkluose užtikrina tai, kad operatorius 4G tinklą palaikantiems telefonams leidžia priimti duomenis ne iš vieno, o iš kelių šiame tinklo spektre veikiančių dažnio juostų. Tuo tarpu įprastas 4G vienu metu priima duomenis tik iš vienos dažnio juostos.

Jau dabar per 90 proc. operatoriaus klientų duomenis persiunčia naudodamiesi 4G ryšiu. Dėl 4G+ ir 4G++ tinklo plėtros, net ir augant vartotojų skaičiui bei tinklo apkrovai, mobiliojo interneto sparta didėja.

Remiantis Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) matavimais, lyginant su kitais šalies operatoriais, vidutinė „Tele2“ mobiliojo interneto sparta išaugo daugiausiai. Nuo 2017 m. pradžios iki lapkričio mėn. duomenų persiuntimo greitis augo nuo 28 mbps iki 37,4 mbps.

Taip pat 2017 m. RRT atliktas tyrimas patvirtino, kad bendrovės 4G tinklas Lietuvos teritorijoje siekia 99 proc. padengimą. Tai ir turėjo daugiausiai įtakos vartotojų „persikraustymui“ ir naršymui jame. Pokyčius taip pat nulėmė ir tai, kad 95 proc. nuperkamų naujų telefonų – 4G tinklą palaikantys išmanieji.

Lietuvoje veikia 1216 „Tele2“ 4G, 4G+ ir 4G++ bazinių stočių. Nuo 2017 m. pradžios įrengta 280 naujų 4G+ stočių. 

Į ryšio kokybės gerinimą per 2017 m. trečiąjį ketvirtį „Tele2“ investavo beveik 2,5 mln. eurų. Ypatingas dėmesys yra skiriamas 4G+ tinklo plėtrai, kuris operatoriaus tinkle jau dengia 83 proc. Lietuvos gyventojų ir greitai pasieks 4G dengimo lygį.

Pranešimą paskelbė : Justina Dirsė, UAB „Publicum”