„Tele2“ pasiruošusi Naujųjų metų nakčiai – stiprins ryšio pralaidumą miestų centruose

Mobiliojo ryšio lyderė „Tele2“ jau ruošiasi būsimai ryšio apkrovai Naujųjų metų naktį. Operatorius pastebi, kad jų vartotojai jau keletą metų iš eilės nebepatiria anksčiau buvusių ryšio nesklandumų, skambinant ar rašant žinutes po šventinio vidurnakčio.

„Jau dabar esame tiksliai suplanavę kuriose teritorijose esančių ryšio stočių talpumą didinsime. Jas rinkomės ne tik pagal įprastinį gyventojų tankumą, bet ir tikėtinas srautų kryptis šventinę naktį“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Anot jo, ypatingas dėmesys ryšio talpumui bus skiriamas sostinės Katedros ar Rotušės aikštėse, taip pat dažniausiose susibūrimo vietose kituose miestuose ar miesteliuose.

Mobiliojo ryšio operatoriaus duomenimis, vartotojai pastaraisiais metais sklandžiu ryšiu galėdavo naudotis maždaug 10-15 minučių po šventinio vidurnakčio. Pernai, skambinant pirmosiomis Naujųjų metų sekundėmis, trikdžių beveik nebuvo.

Geresniam ryšiui įtakos turėjo operatoriaus turimi gerai išvystyti 3 technologiniai tinklai: 2G, 3G bei stipriai išplėstas 4G, tarp kurių tolygiau pasiskirto duomenys bei vartotojų skaičius. Skaičiuojama, kad „Tele2“ turimų  4G+ ir 4G++ bazinių stočių skaičius jau perkopė 500, o bendras 4G stočių kiekis viršija 1220 ir dengia 99% Lietuvos teritorijos.

Be to, keičiasi ir vartotojų įpročiai – daugelis artimuosius sveikina nebe įprastais skambučiais, bet naudodamiesi socialiniais tinklais ar internetiniais balso bei vaizdo skambučiais, kuomet dažniausiai ir pasinaudojama efektyvesniu 4G tinklu.

Naujametinę naktį operatorius užtikrins, kad skubios pagalbos numeriui 112 kaip įprasta būtų taikomas aukštesnis prioritetas, t. y. nepaisant tinklo apkrovos, šie skambučiai iš karto būtų perduodami Bendrojo pagalbos centro operatoriams.

Pranešimą paskelbė : Justina Dirsė, UAB „Publicum”