„Surėmė pečius“ siekiant padėti organizacijoms didinti darbuotojų atsparumą kibernetinėms atakoms

Jau keletą metų veikianti nuotolinių IT saugumo mokymų platforma Responsu, kurios tikslas –  ugdyti organizacijų darbuotojų atsparumą kasdieninėms kibernetinio saugumo rizikomis, įžengia į naują etapą.

Responsu idėjos sumanytoja ir vykdytoja Hermitage Solutions, siekdama tobulinti, vystyti bei plėsti e. mokymų paslaugas, šiemet sudarė partnerystės sutartį su skaitmeninio ugdymo sprendimus teikiančiu partneriu Talentator (Mokomieji filmai, UAB). Remiantis šia sutartimi, Talentator perima turinio skaitmenizavimo bei mokymų valdymo sistemos (angl. Learning management system, LMS) administravimą ir kartu tokias atsakomybes, kaip pagalba klientams naudojantis sistema, esant poreikiui  konfigūravimo darbai, pagalba su integracija ir kita.

Šio bendradarbiavimo dėka, Responsu naudotojams galėsime ne tik efektyviai teikti paslaugas bei atnaujinti turimų e. mokymų programas, bet ir pasiūlyti naujus mokymų modulius, atlikti e. mokymų lokalizaciją į kitas kalbas, adaptuoti juos pagal kliento poreikius ir pristatyti naujus funkcionalumus, kurie pagerins mokymosi procesą“ – teigia Hermitage Solutions vadovas Baltijos šalyse Paulius Čeponis.

Responsu mokymus jau išbandė ir naudoja ne viena dešimtis viešojo ir privataus sektoriaus organizacijų – sistemoje mokėsi daugiau nei 16 000 mokinių. Kai kurios organizacijos darbuotojus apmoko reguliariai, nes tik tokiu būdu gaunamos naujausios žinios, dalinamasi patirtimi, o tai padeda geriau suprasti internetinių sukčių pinkles ir užtikrinti kibernetinį saugumą.

Responsu, be abejonės, taip pat turi būti nuolat tobulinamas bei atnaujinamas: turinys bus stiprinamas naujais pavyzdžiais ir interaktyviais sprendimais bei naujausiomis praktikomis, taip suteikiant vartotojams dar geresnes patirtis siekiant maksimaliai aukštų rezultatų.

Pradėjus bendradarbiavimą su Hermitage Solutions, iškart supratome, kad einame teisinga linkme. Responsu projektas iki šiol buvo sėkmingai vykdomas, o apjungus jėgas, sklandaus darbo dėka galėsime pasiūlyti klientams aukščiausio lygio paslaugas: dar interaktyvesnius mokymus, kurie palengvins besimokančiojo žinių įsisavinimą bei LMS sistemos patobulinimus, kurie leis užtikrinti sklandų mokymosi procesą ugdymo valdymo sistemos pagalba“ – įsitikinusi Talentator direktorė Aistė Kumponaitė.

Pastarųjų metų socialinės inžinerijos tyrimų (kelios tokios kampanijas buvo atliktos Responsu projekto rėmuose Lietuvoje) rezultatai atskleidė, jog IT saugumo suvokimo ugdymo programos veiksmingos, tačiau Lietuvos įmonėms vis dar trūksta žinių ir skaitmeninės higienos kibernetinio saugumo srityje. Akivaizdu, jog Responsu projekto aktualumas ir toliau išlieka svarbus, o ši partnerystė dar labiau padės kuriant saugesnę darbuotojų kibernetinę aplinką.

Projekto organizatoriai taip pat primena, jog netrukus Lietuvos organizacijoms bus pradėta taikyti naujoji Europos Komisijos Tinklo ir informacinių sistemų saugumo (angl. Network and Information Systems, NIS2) direktyva, papildyta naujais kibernetinio saugumo reikalavimais. Responsu mokymai pritaikyti atsižvelgiant į naujausius reikalavimus, todėl organizacijos raginamos pasinaudoti galimybe padidinti bendrą kibernetinio atsparumo lygį įmonėje, taip užtikrinant „Tinklų ir informacinių sistemų“ arba TIS2 (angl. NIS2) direktyvos laikymąsi.

Hermitage Solutions kartu su Talentator planuoja vėl organizuoti tiriamąsias simuliacijas. Socialinės inžinerijos simuliacija – tai fišingo kampanija, padedanti įmonėms įsivertinti kaip veikia jų IT saugumo suvokimo skatinimo politika bei pamatyti, ar įmonės darbuotojai geba atpažinti sukčiavimą el. paštu bei tinkamai reaguoti. Lietuvos organizacijos  bus kviečiamos jose dalyvauti, todėl organizatoriai ragina sekti naujienas Responsu internetiniame puslapyje bei socialinės medijos paskyrose ar susisiekti bendrais kontaktais (info@responsu.com).

__

Apie Hermitage Solutions, UAB:

Hermitage Solutions – pirmaujantis kibernetinių saugumo ir inovatyvių infrastruktūros sprendimų pridėtinės vertės distributorius Baltijos šalyse, sprendimus į rinką tiekiantis per partnerių kanalą (IT bendroves, integratorius ir kitus) bei atstovaujantis pasaulyje žinomus kibernetinio saugumo sprendimų gamintojus.

 

Apie Talentator (Mokomieji Filmai, UAB):

Talentator – skaitmeninio ugdymo  sprendimų ekspertai. Siūlydami ir pritaikydami individualius skaitmeninio ugdymo sprendimus, kuriame pokytį darbuotojų ugdymo ir tobulėjimo srityje. Pokyčio siekiame konstruodami interaktyvius e. mokymus, diegdami efektyvias ugdymo valdymo sistemas (LMS) ir ieškodami individualių nestandartinių virtualių sprendimų.

Pranešimą paskelbė: – -, Hermitage Solutions, UAB