Spartesnis atsigavimas po pandemijos: kaip visuomenė gali prisidėti?

Praėjus daugiau nei metams nuo pandemijos pradžios, valstybės ir visuomenės yra priverstos transformuoti įvairias tiek kasdienio, tiek profesinio gyvenimo sritis. Nemaža šių pokyčių dalis yra susijusi su paslaugų, darbo ar švietimo skaitmenizacija, kibernetinio saugumo stiprinimu bei tvaresnio gyvenimo būdo paieška.

Inovatyvių sprendimų, kurie palengvina šias transformacijas, paklausa tik auga, todėl „GovTech Lab Lithuania“, veikianti Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje, kartu su Lietuvos verslo angelų tinklu „LitBAN“ balandžio 16-18 dienomis kviečia iniciatyvius piliečius dalyvauti virtualiame GovTech hakatone „Let‘s Co-create Our Future Together“ bei kartu kurti ateitį keičiančius sprendimus.

GovTech hakatone kviečiami dalyvauti visi, norintys kurti naujoves, kurios galėtų užtikrinti greitą ir kokybišką atsigavimą po pandemijos, efektyvintų valstybės veikimą ir gerintų visuomenės gyvenimą. Renginio organizatoriai teigia, jog praėjus metams nuo pandemijos pradžios, atėjo metas naujų idėjų paieškai.

„Šiandien pandemijos išvargintam viešajam sektoriui ypač reikia inovatyvių sprendimų. Tai – unikali galimybė technologijų bendruomenės entuziastams sukurti ir įdiegti profesionalius, efektyvius sprendimus, galinčius palengvinti gyvenimą milijonams žmonių – ir ne tik Lietuvoje!“ – tikina vienas iš renginio iniciatorių „LitBAN“ bendraįkūrėjas ir valdybos narys, verslininkas ir visuomenininkas Vladas Lašas.

GovTech hakatono organizavimą įkvėpė pernai vykęs virtualus hakatonas „Hack The Crisis“, sulaukęs didelės sėkmės. Jo metu sukurtas ne vienas šiuo metu jau plačiai naudojamas sprendimas, pavyzdžiui, pandemijos paveiktiems Lietuvos gyventojams gerai pažįstama virtuali koronastop.lt pokalbių asistentė „ViLTė“, teikianti informaciją aktualiausiais, su koronavirusu susijusiais klausimais.

„Let‘s Co-create Our Future Together“ hakatonas vyks nuotoliniu būdu. Inovatyvių idėjų ir sprendimų ieškoma keletui temų: technologiniai sprendimai piliečių įtraukimui, žalia ir tvari ateitis, technologijomis grįstas švietimas, skaitmeninė gerovė, saugumas, išmanūs miestai ir judumas bei laisvoji tema. Prisijungti į renginį kviečiami įvairių profesijų atstovai – studentai, programuotojai, rinkodaros ekspertai, projektų vadovai, verslo guru ar tiesiog atsakingi piliečiai.

Prie renginio partnerių gretų jau prisijungė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, „Startup Lithuania“, Transporto inovacijų centras,  Klaipėda ID, Lietuvos nacionalinis muziejus, „EdTech Lithuania“ iniciatyva, startuolis „Turing College“, „CoInvest Capital“ fondas, įmonės „Eika“ ir „Eventornado“.

Daugiau informacijos ir registraciją į renginį: https://bit.ly/GovTechHackathon

Pranešimą paskelbė: Karolina Urbonaitė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra