„Sony“ pasauliniuose fotografijos apdovanojimuose paskelbta geriausia nuotrauka iš Lietuvos

Šiandien „Sony“ pasaulinių fotografijos apdovanojimų komisija paskelbė geriausias nacionalines nuotraukas. Tarp lietuvių fotografų geriausiu darbu išrinkta Tado Kazakevičiaus nuotrauka pavadinimu „Ugnė, Dovydas ir Egidijus“, kurioje užfiksuoti su šuneliu žaidžiantys vaikai.
Pirmą vietą „Sony“ konkurso Nacionalinėje kategorijoje užtikrinusį kadrą T. Kazakevičius užfiksavo praėjusių metų vasarą lankydamasis Laumėnų kaime, Ukmergės rajone. Ši nuotrauka yra dokumentinės fotografijos ciklo, pavadinto „Tai, ko nebebus“, dalis, kuriame fotografas fiksuoja nykstančią Lietuvos provinciją.
„Esu be galo laimingas, kad vienas iš mano paties mėgstamiausių metų kadrų tapo Nacionalinio apdovanojimo laimėtoju. Man tai didžiulis įvertinimas ir didžiulė paskata“, – sakė 32-jų T. Kazakevičius, dirbantis reklamos ir grafinio dizaino srityje.
Pasak T. Kazakevičiaus, savo laisvalaikį jis skiria dokumentinei ir portretinei fotografijai. Šia sritimi jis domisi iš viso jau devynetą metų, o septynerius pastaruosius metus didžiausią dėmesį kreipia į žmonių ir socialinės problematikos temas. „Sony“ apdovanojimų laimėtojas teigia esąs tradicinės juostinės fotografijos entuziastas ir mėgsta naudoti vidutinio formato fotoaparatus.
„Sony“ pasauliniai fotografijos apdovanojimai yra didžiausias pasaulyje fotografijos konkursas, kuriame varžosi fotografijos profesionalai ir mėgėjai iš įvairų pasaulio šalių. Nacionalinės kategorijoje apdovanojimų komisija išrinko po tris geriausias nuotraukas iš 65 šalių.
Tarp lietuvių fotografų antrą vietą užėmė Ruslano Bolgovo portretinė nuotrauka „Juodoji kaukė“, trečioji vieta atiteko Karolio Janulio gamtos kadrui „Garlandas“. Visos geriausios Nacionalinės kategorijos nuotraukos iš kiekvienos šalies paskelbtos konkurso svetainėje press.worldphoto.org.
Nacionalinio konkurso nugalėtojų darbai bus eksponuojami su kitomis geriausiomis „Sony“ apdovanojimų nuotraukomis specialioje parodoje, kuri balandžio 21-gegužės 7 d. vyks Londone. Šios nuotraukos taip pat bus išspausdintos metiniame „Sony“ pasaulinių fotografijos apdovanojimų albume.

„Sony“ pasauliniai fotografijos apdovanojimai
„Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimai vyksta dešimtąjį kartą. Šiuos apdovanojimus rengia Pasaulio fotografijos organizacija kartu su pagrindiniu rėmėju korporacija „Sony“, su kuria partnerystė trunka jau dešimtmetį. Apdovanojimuose išrenkamos geriausios šiuolaikinės fotografijos, padarytos per praėjusius metus.
Nuotraukų autoriai varžosi keturiuose konkursuose – Profesionalų, Atvirajame, Jaunimo ir Studentų. „Sony“ pasaulinių fotografijos apdovanojimų Metų fotografai ir pagrindiniai kiekvieno konkurso laimėtojai bus paskelbti per oficialią ceremoniją, kuri įvyks balandžio 20 d., Londone.
2017-ųjų „Sony“ pasauliniams fotografijos apdovanojimams iš viso pateikta daugiau kaip 227 tūkst. nuotraukų iš 183 valstybių. Daugiausia nuotraukų pateikta Profesionalų konkursui – 110 270. Atvirajam konkursui pateiktos 105 692 nuotraukos, Jaunimo konkursui – 11 634 nuotraukos.
Apie Pasaulio fotografijos organizaciją
Pasaulio fotografijos organizacija yra globali platforma iniciatyvoms fotografijos srityje skatinti. Jos veikla apima 180 šalių, o pagrindinis tikslas – paskatinti su fotografijos sritimi susijusią diskusiją atkreipiant dėmesį į geriausias nuotraukas ir fotografus visame pasaulyje. Organizacija didžiuojasi užmegztais tvariais ryšiais su individualiais fotografais ir pirmaujančiais šioje srityje partneriais visame pasaulyje. Ji organizuoja ištisus metus vykstančius renginius įskaitant „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimus, įvairius regioninius susitikimus ir diskusijas bei tarptautines fotografijos menui skirtas muges „PHOTOFAIRS“, vykstančias Šanchajuje ir San Franciske.
Apie „Sony“ korporaciją
„Sony“ yra pirmaujanti vartotojams ir profesionalams skirtų garso, vaizdo, fotografijos, žaidimų, ryšio, pagrindinių įrenginių ir informacinių technologijų produktų gamintoja. Muzikos, vaizdo, kompiuterinių pramogų ir interneto veiklos užtikrina „Sony“ išskirtinę poziciją rinkoje kaip pirmaujančios elektronikos ir pramogų kompanijos pasaulyje. Praėjusių finansinių metų, kurie baigėsi 2016 m. kovo 31 d., „Sony“ konsoliduotos pardavimo pajamos sudarė 72 mlrd. JAV dolerių. Daugiau informacijos apie „Sony“ korporaciją galima rasti puslapyje www.sony.net.

Add a Comment