Seimo nario Kasparo Adomaičio pranešimas: „Seime įsteigta laikinoji „Skaitmeninės Lietuvos“ grupė“

2021 m. sausio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

Siekiant užtikrinti tinkamą skaitmeninių technologijų pritaikymą viešajame sektoriuje, Seime įsteigta laikinoji „Skaitmeninės Lietuvos“ grupė. Jos kūrimą inicijavo ir jai vadovaus Laisvės partijos parlamentaras Kasparas Adomaitis.

Politiko teigimu, šiuo metu egzistuojančios pasenusios biurokratinės taisyklės ir standartai stipriai suvaržo naujausių technologijų naudojimą valstybiniame sektoriuje, o nereikalingas „popierizmas“ tampa našta ne tik kiekvienam gyventojui, bet ir labai svarbiose srityse, pavyzdžiui, aplinkosaugos ar sveikatos sektoriuose, dirbantiems ekspertams.

„Labai tikiuosi, kad ši grupė sugebės palaikyti ir iniciuoti su technologijų panaudojimu bei skaitmenizavimu susijusius klausimus, – teigė naujosios grupės vadovas K. Adomaitis. – Dėl įvairių biurokratinių sumetimų ir atsainaus požiūrio į naujausias technologijas, mes negalime deramai vykdyti 21 a. realijas atspindinčio progreso.“

Seimo narys atskleidė, kad laikinoji „Skaitmeninės Lietuvos“ grupė turi ambicingų tikslų užsiimti tiek valstybės jau turimų informacinių sistemų plėtra sveikatos, aplinkosaugos ir kituose sektoriuose, tiek imtis platesnio spektro darbų, kaip atvirų duomenų politikos, bioetikos standartų, dirbtinio intelekto taisyklių nagrinėjimo ir pritaikymo.

Taip pat grupė ruošiasi glaudžiai bendradarbiauti su Informacinės visuomenės plėtros komitetu prie Ekonomikos ir inovacijų ministerijos.

Prie laikinosios grupės veiklos prisijungė 12 Seimo narių: Arvydas Nekrošius, Monika Ošmianskienė, Matas Maldeikis, Morgana Danielė, Jurgita Sejonienė, Kristijonas Bartoševičius, Domas Griškevičius, Viktoras Fiodorovas, Vytautas Mitalas, Marius Matijošaitis, Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Gintautas Paluckas ir Andrius Bagdonas.

Grupės pirmininko pavaduotojais patvirtinti Darbo partijos frakcijos narys V. Fiodorovas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos parlamentaras A. Nekrošius.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija