SEB banko klientai gali dar greičiau ir patogiau teikti faktoringo sąskaitas

Faktoringo paslaugomis besinaudojantys SEB banko klientai sąskaitas bankui nuo šiol gali teikti automatiškai per elektroninių duomenų mainų sistemą. Tai klientams padeda gerokai sutaupyti laiko, nes dokumentų nebereikia įkelti į interneto banką ir teikti patiems. Be to, ši paslauga padės išvengti žmogaus klaidų, o dėl spartesnio duomenų perdavimo bus greičiau suteikiamas finansavimas.

Galimybę teikti automatines sąskaitas, apmokamas pagal faktoringo paslaugos sutartis, SEB bankas įdiegė bendradarbiaudamas su įmone „Edisoft“. Jos valdoma debesų kompiuterijos platforma, elektroninių duomenų mainų (Electronic Data Interchange – EDI) sistema, įmonėms leidžia derinti skirtingas apskaitos programas ir keistis komerciniais dokumentais bei informacija. Šia sistema siunčiami užsakymai, sąskaitos faktūros, krovinių važtaraščiai, sąskaitų likučių ataskaitos, prekių gavimo ir daugelis kitų elektroninių dokumentų.

„Savo klientams teikiame pažangias paslaugas, padėdami jiems dirbti paprasčiau ir efektyviau. Kaip tik tai užtikrina galimybė naudotis elektroninių duomenų mainų sistema – supaprastinamas sąskaitų faktūrų rengimas, trumpinamas administravimo darbams skiriamas laikas. Klientui nebereikia nieko daryti – pradėjus naudotis sistema, sąskaitų duomenys automatiškai pateikiami bankui, ir mes suteikiame finansavimą. Jis skiriamas gerokai greičiau negu iki šiol, nes sąskaitos banką pasiekia realiuoju laiku“, – komentuoja Rolandas Sungaila, SEB banko Lėšų valdymo ir prekybos finansavimo departamento direktorius.

SEB yra pirmasis Lietuvoje veikiantis bankas, sudaręs galimybę savo klientams naudotis tokia paslauga. Prisijungti prie EDI sistemos rekomenduojama tiems faktoringo paslaugų naudotojams, kurie per mėnesį bankui teikia 50 ir daugiau sąskaitų. Automatizuodami šią procedūrą klientai galės smarkiai sumažinti laiko sąnaudas.

EDI sistema besinaudojančioms bendrovėms prisijungimas yra labai paprastas ir nereikalaujantis jokių pakeitimų apskaitos sistemose, papildomi nustatymai atliekami tik „Edisoft“ platformoje ir sąskaitų duomenys pradedami siųsti SEB bankui. Klientams, kurie dar nesinaudoja sistema, prisijungimo prie sistemos galimybes rekomenduojama aptarti su „Edisoft“ specialistais.

SEB bankas klientams teikia vietinio ir tarptautinio faktoringo paslaugas. Įmonė, sudariusi faktoringo sutartį su banku, perleidžia jam piniginių reikalavimų teises pagal savo klientams išrašytas sąskaitas. Faktoringo paslauga besinaudojančiai įmonei bankas iš karto sumoka iki 90 proc. sąskaitos vertės, o vėliau surenka įmokas iš pirkėjų.

Bankas teikia ir atvirkštinio faktoringo paslaugą, kuri suteikia galimybę apmokėti tiekėjų pateiktas sąskaitas iš karto ir gauti tiekėjo nuolaidą ar pailginti atidėto mokėjimo terminą. Bankui yra sumokama tik atidėto mokėjimo termino pabaigoje. Abu faktoringo būdai padeda įmonėms optimizuoti apyvartinį kapitalą ir gauti finansavimą neįkeičiant nekilnojamojo turto – perleidžiamos tik reikalavimo teisės į gautinas sumas.

Apie SEB banką

SEB yra pirmaujanti Šiaurės šalių finansinių paslaugų grupė. Esame įsitikinę, kad versliai mąstantys žmonės ir inovatyvios įmonės yra itin svarbūs kuriant geresnį pasaulį. Esame tam, kad ir gerais, ir blogais laikais jiems padėtume įgyvendinti jų siekius ir prisidėtume prie jų sėkmės. Švedijoje ir Baltijos šalyse SEB konsultuoja klientus finansų klausimais ir teikia jiems universalias finansines paslaugas. SEB grupei priklausančių bankų Danijoje, Suomijoje, Norvegijoje ir Vokietijoje pagrindinės veiklos sritys yra verslo ir investicinės bankininkystės paslaugos verslo klientams ir institucijoms. SEB padaliniai veikia 20 pasaulio šalių. SEB grupėje dirba apie 15 tūkst. darbuotojų. Išsamiau apie SEB skaitykite www.sebgroup.com.

Apie „Edisoft“

Bendrovė „Edisoft“ yra tarptautinė elektroninių duomenų mainų operatorė ir sistemų integravimo paslaugų teikėja. Trijose Baltijos šalyse įmonė aptarnauja daugiau negu 2 000 klientų. Šia sistema per metus administruojama apie 18 milijonų dokumentų. „Edisoft“ kuriami sprendimus naudoja prekybos, gamybos, logistikos, finansų ir kitų sektorių įmonės, siekdamos efektyvinti paspartinti duomenų, dokumentų siuntimo ir kitus procesus. Daugiau apie įmonę www.edisoft.lt.

Pranešimą paskelbė: Julius Gurevičius, UAB „Edisoft systems”