Rūpestis dėl išmetamo maisto virto žaidimu

Rūpestis dėl išmetamo maisto virto žaidimu

Lietuvos vartotojų institutas (LVI) ir kompiuterinių žaidimų kūrimo studija „Tag of Joy“ bendradarbiaudami sukūrė teminį vaizdo žaidimą „Herojus nuo šiandien“, kuriuo siekia žaisminga forma atkreipti vartotojų dėmesį į opią problemą: maisto švaistymą namuose.

Žaidimas laisvai prieinamas LVI interneto svetainėje, jį taip pat galima nemokamai parsisiųsti į telefoną.

„Šis produktas – ne edukacinė priemonė su keliais žaidimo elementais, o pats tikriausias bėgimo su kliūtimis žanro vaizdo žaidimas, kurį, beje, galima žaisti be galo“, – sako Lietuvos vartotojų instituto komunikacijos ekspertas Karolis Klimka.

„Geras šviečiamasis žaidimas nevargina žaidėjų – jie nejučia, ilsėdamiesi sužino naujų dalykų“, – sako vienas iš žaidimo kūrėjų Žilvinas Ledas. „Mokomieji produktai daugeliui asocijuojasi su nuoboduliu, bet mūsų su LVI sukurtas produktas nė iš tolo neprimena sunkiasvorės didaktikos.“

Paklaustas apie žaidimo turinį, Ž. Ledas paaiškina, kad žaidėjams teks įveikti netikėtas kliūtis, pamiklinti kojas (tiksliau – rankas), susiorientuoti erdvėje. „O galvoje turėtų įstrigti auksinės maisto tausojimo taisyklės ir akis atveriantys faktai apie tai, kaip maisto švaistymas veikia klimatą“, – pasakoja profesionalus žaidimų kūrėjas.

„Grūmojimas pirštu – ne pats geriausias būdas prisibelsti į vartotojų širdį ir protą. Todėl kviečiame vartotojus žaisti,“ – paaiškina LVI prezidentė Zita Čeponytė. „Siekiame kilnaus tikslo – kad kuo mažiau maisto atsidurtų virtuvėje po kriaukle paslėptoje šiukšliadėžėje“.

Žaidimas – tik viena iš gausių visuomenės švietimo priemonių, kurias LVI rengia įgyvendindamas Europos Sąjungos iš dalies finansuojamą kampaniją „Linkėjimai, maistas“. Lietuvos vartotojų institutas subūrė maisto tausojimo iniciatyvą net 6 ES šalyse.

Daugiausia maisto ES mastu išmeta namų ūkių gyventojai, t. y. vartotojai – daugiau nei prekybos centrai ar restoranai. Lietuvoje namų ūkiuose kasmet susidaro vid. 56,03 kg maisto atliekų vienam gyventojui.

Žaidimą (lietuvių ir 6 kitomis kalbomis) galima nemokamai parsisiųsti iš dviejų didžiausių mobiliųjų programėlių parduotuvių, paieškos laukelyje įvedus pavadinimą „Everyday Hero“. Arba žaiskite tiesiog internete – žaidimą rasite LVI svetainėje adresu http://www.vartotojai.lt/lt/linkejimaimaistas/zaidimas

Pranešimą paskelbė: Eglė Pieslikaitė, Lietuvos vartotojų institutas