Ruošiatės žygiui? Štai 7 svarbiausi daiktai, kurių verčiau nepamiršti

Artėjant vasarai ir šylant orams, pradedame planuoti išvykas į gamtą, trumpesnius ar net keletą parų trunkančius žygius. Tai neišdildomus įspūdžius paliekantis užsiėmimas, tačiau einant į žygį vien patogių batų neužteks. Pirmiausia vertėtų tinkamai pasiruošti, tad priklausomai nuo to, kur ir kiek laiko ketinate užtrukti keliaudami, būtina susidaryti daiktų sąrašą, kuriuos ekspertai rekomenduoja pasiimti kartu su savimi.  

1. Patogi turistinė kuprinė

Jeigu ruošiatės į trumpesnę išvyką, galite pasiimti mažesnės talpos turistinę kuprinę. Tačiau savaitgalio pasivaikščiojimui gali prireikti ir 30-60 litrų talpos kuprinės. Svarbu, kad į ją sutalpintumėte visus reikalingus daiktus. Renkantis tinkamą kuprinę atkreipkite dėmesį ir į tai, kad joje būtų mažesnių skyrelių smulkiems daiktams, tokiems kaip raktai, telefonas, piniginė. Na, o jeigu prognozuojamas lietus ar ketinate plaukti baidarėmis, prieš talpinant daiktus į kuprinę, iš vidaus apvyniokite ją celofanu.

2. Pirmosios pagalbos vaistinėlė

Vaistinėlėje turėtų būti nuolat jūsų vartojami vaistai, pleistrai, tvarsčio ritinėlis ir kitos priemonės žaizdoms ar nudegimams gydyti bei dezinfekuoti. Taip pat nereikėtų pamiršti ir purškalų nuo uodų, erkių bei kitų mašalų – miškingose vietovėse, šalia vandens telkinių, jų apstu.

3. Daiktai laisvalaikiui ir pramogoms

Kelionės metu jausime kur kas daugiau komforto, jeigu ją apgalvosime iki smulkmenų. Pavyzdžiui, ką veiksite įsikūrę stovyklavietėje? Smagiam laisvalaikiui pravers pripučiamas kamuolys, stalo žaidimai, garso kolonėlė ar knygų skaityklė. Net keletą šių  dalykų gali atstoti ir gerą bateriją turintis išmanusis telefonas. Telefono baterijos svarbą parodė ir „Samsung“ iniciatyva tyrimų bendrovės „Norstat“ atlikta Lietuvos gyventojų apklausa baterija yra antras svarbiausias telefono pasirinkimo kriterijus po kainos.

Ilgesniame žygyje tikrai nepražūsite su 4500 mAh baterija, kuri, intensyviai naudojant telefoną, neišsikraus visą parą, o naudojantis tik reikalingiausiomis funkcijomis – dvi dienas, rašoma „Galaxy A52“ pranešime spaudai. Kad telefonas neišsikrautų dar ilgesnį laiką, rekomenduojama optimizuoti akumuliatoriaus darbą: nustatyti retai naudojamų programų miego būseną, taip pat įjungti baterijos taupymo režimą – fone veikiančioms programoms nebus leidžiama naudoti Wi-Fi ir duomenis perduoti mobiliuoju ryšiu. Pagal poreikį galite pakoreguoti ir ekrano ryškumą –  kuo ekranas tamsesnis, tuo mažesnė apkrova tenka akumuliatoriui.

4. Maisto įrankiai ir indai

Jeigu bent kartą žygio metu teko pamiršti šaukštą, tikrai žinote, kaip nesmagu laukti savo eilės, kol jūsų kelionės draugas pavalgys. Tad ruošiantis į žygį reikėtų nepamiršti ir valgymo įrankių, puodelio bei dubenėlio. Be to, tokiose kelionėse visuomet pravers ir sulankstomas peilis.

5. Higienos reikmenys – pagal poreikius

Žygio metu patartina nepamiršti tualetinio popieriaus ir drėgnų servetėlių. Drėgnas servetėles galima naudoti ne tik savo higienai palaikyti, bet ir išvalyti indus, taip pat ir akinius, telefono ekraną ar kitus prietaisus, kurie lengvai išsitepa.

6. Palapinė, miegmaišis ir kilimėlis

Tikriausiai nereikia nė sakyti, kad pagrindiniai dalykai, be kurių neapsieis nė vienas žygis – palapinė ir miegmaišis. Ir nors šie kelionės atributai yra gana tradiciniai, štai kilimėlį prisimena tikrai ne visi. O jis reikalingas ir miegant, ir sėdint ant žemės, todėl reikėtų atkreipti dėmesį, kad jis turi būti pakankamo storio ir atsparus drėgmei. 

7. Maistas ir gėrimai

Žygiuojant vienas iš svarbiausių dalykų yra vanduo arba, pagal poreikį, mineralinis vanduo ar sultys. Na, o renkantis maistą ir gėrimus svarbiausia yra neeikvoti vietos ir paimti tik tai, ką tikrai valgysite ar gersite. Pavyzdžiui, į tokią kelionę nereikėtų imti pieno produktų – vis tiek po pusdienio juos teks išmesti.

Žinoma, šiame tekste paminėjome tik pačius svarbiausius daiktus ir reikalingiausią įrangą, kuri būtina komfortiškai kelionei. Papildomai vertėtų pasiimti apsaugą nuo saulės, termosą, neperšlampantį įdėklą svarbiems daiktams ir dokumentams, prožektorių, pasirūpinti žygiavimui skirtais drabužiais ir avalyne.

„Samsung“ užsakymu reprezentatyvią apklausą 2020 m. kovą, pristatant „Galaxy A“ seriją, atliko tyrimų bendrovė „Norstat“. Joje dalyvavo 1 tūkst. dalyvių, kurių amžius yra 18-74 metai.

Pranešimą paskelbė: Kristina Solomnikova, UAB „Publicum”
Ruošiatės žygiui? Štai 7 svarbiausi daiktai, kurių verčiau nepamiršti