Pradedamas valstybės duomenų centro plėtros projektas Vilniuje

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – „Telecentras“) pradėjo naujo valstybės duomenų centro (toliau – VDC) Vilniuje projektavimo darbus. Sutartis dėl VDC projekto parengimo ir sertifikavimo pagal aukščiausius kokybės standartus atitinkančius „Tier III“ reikalavimus pasirašyta su UAB „KV Baltic“.

Krašto apsaugos ministerija 2020 m. vasario 3 d. patvirtino vieną iš šiuo metu valdomų „Telecentro“ duomenų centru valstybės duomenų centru. Taip pat Vyriausybė 2020 m. rugpjūčio 26 d. pritarė „Telecentro“ pasiūlytam VDC plėtros projektui, pagal kurį iki 2022 metų II ketvirčio turėtų būti pastatyti ir pradėti naudoti 4 duomenų centrai Vilniuje ir Kaune.

„Gerai suvokiame, kad ilgai formuota valstybės strategija konsoliduoti jos valdomus duomenų centrus turi būti pradėta įgyvendinti kaip galima sparčiau. Diskusijoms laiko skirta nemažai, todėl dabar prasidėjo projekto įgyvendinimo laikotarpis su konkrečiai apibrėžtais terminais. Mūsų vykdomos VDC plėtros uždavinys – pastatyti patikimą ir efektyviai veikiančią valstybės IT infrastruktūrą, užbėgti už akių tokiems incidentams, kurie sustabdo atskirų institucijų ar industrijų veiklą“, – teigia „Telecentro“ vadovas Remigijus Šeris.

Projektavimo darbus vykdo UAB „KV Baltic“, Norvegijos kompanijos, valdančios prekės ženklus „Kryptovault“ ir „Colonor“, padalinys Lietuvoje. Projektavimo darbų rangovas buvo atrinktas konkurso būdu, įvertinus kompetenciją, patirtį, taip pat atliktus bei atliekamus projektus Lietuvos ir užsienyje. „KV Baltic“ specializuojasi duomenų centrų projektavimo, statybos ir aptarnavimo srityse. Kompanijos inžinierių ir vadybos komanda yra sukaupusi ilgametę duomenų centrų statybos ir eksploatavimo patirtį ir yra atlikusi daug projektų įvairiose šalyse, taip pat Lietuvoje.

“Džiaugiamės jog mūsų komandos kompetencija ir tarptautinė patirtis buvo įvertinta renkantis konkurso laimėtoją. Į valstybės duomenų centro projektavimą mes žiūrime ne tik kaip į darbą, bet ir kaip į didelę garbę prisidėti prie ypatingos svarbos šalies objekto statymo. Saugumas, nenutraukiamas duomenų centro darbas ir modernumas yra aukščiausio prioriteto aspektai pagal ką projektuosime VDC. Tai bus statinys, kuris patenkins kiekvienos institucijos poreikius ir leis valstybės tarnautojams fokusuotis į darbą be trukdžių,”– teigia bendrovės „KV Baltic” vadovas Renaldas Galdikas.

Pagal techninę užduotį „Telecentro“ teritorijoje Vilniuje bus pastatytas 100 spintų talpos ir „Tier III“ reikalavimus atitinkantis VDC. Numatoma, kad esant poreikiui VDC galingumas ir talpa galės būti plečiama dvigubai nuo pradinės apimties. Objekto projektavimo ir sertifikavimo etapas bus baigtas kitų metų II ketvirtį, ir tuomet prasidės statybos darbai. Duomenų centrą eksploatacijai numatoma priduoti 2022 metų II ketvirtį.

Vykdydamas projektą „Telecentras“ jau pradėjo diskusijas su būsimais paslaugų gavėjais dėl IT infrastruktūros apimčių ir jų poreikių. Taip pat greitu metu pradėti kito duomenų centro projektavimo darbus. Antrasis dubliuojantis valstybės duomenų centras turėtų pradėti veikti 2023 m. pradžioje.

APIE TELECENTRĄ

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) – valstybės valdoma akcinė bendrovė, teikianti radijo ir televizijos programų siuntimo, duomenų perdavimo, interneto, išmaniosios televizijos, duomenų centrų ir telefonijos paslaugas visoje Lietuvoje. 

APIE KV BALTIC

„KV Baltic” – ekspertai, sukaupę daugiau nei 15 metų patirtį projektuojant, įrengiant ir audituojant duomenų centrus Lietuvoje ir Norvegijoje. Jie yra prisidėję prie daugiau nei 30 duomenų centrų statybos darbų.

Pranešimą paskelbė: Valdas Kaminskas, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras