„Power Platform“ specialistas: „Macaw man suteikė visas galimybes tobulėti“

Nyderlandų informacinių technologijų bendrovėje „Macaw“ dirbantis Pavel Kovalevskij karjerą bendrovėje pradėjo kaip „Functional Support“ specialistas, tačiau jau mažiau nei po pusės metų sėkmingai įgijęs žinių, persikvalifikavo ir dirba „Power Platform“ specialistu.

Kaip teigia pats P. Kovalevskij, bendrovė „Macaw“ jam suteikė visas galimybes tobulėti ir įgyti naujų žinių ir net kelti kvalifikaciją.

„Prieš pradedant dirbti „Macaw“ dvejus metus dirbau vienoje didžiausių telekomunikacijų bendrovių „Telia Global Services Lithuania“. Supratau, kad noriu naujų iššūkių ir prisijungiau prie augančio „Macaw“ kolektyvo kaip „Functional Support“ specialistas. Taip viskas susiklostė, kad teko daug bendrauti su kolegomis, kurie dirba su „Power Platform“ platforma, ir jie pasiūlė pabandyti dirbti su šia technologija. Daug laiko praleidau skaitydamas ir tobulėdamas, ir per kelis mėnesius tapau „Power Platform“ specialistu“, – sako P. Kovalevskij.

Šiuo metu specialistas kuria ir tobulina aplikacijas bendrovei „Heineken“ ir kitiems „Macaw“ klientams“

P. Kovalevskij pasakoja, kad dirbti technologijų srityje norėjo seniai, todėl nedvejodamas pasinaudojo galimybe prisijungti prie „Macaw“: „Prieš pradedant dirbti „Macaw“ teko girdėti daug teigiamų atsiliepimų apie įmonę. Mane ypač viliojo tai, kad „Macaw“ yra ne vienerius metus iš eilės pripažinta vienu geriausių darbdavių Nyderlanduose ir visoje Europoje. Iš tiesų net nežinojau, ko tikėtis, tačiau jau per pirmas kelias savaites pamačiau, kiek daug čia reiškia darbuotojai“.

„Kaip ir daugelis žmonių, nuo mažens domėjausi kompiuteriais – šiek tiek bandžiau programuoti, dirbti su sistemomis. Baigęs mokyklą studijavau Vilniaus Tech universitete, kur mokiausi telekomunikacijų inžineriją. Ši specialybė turi daug bendra su sistemomis ir jų palaikymu, todėl iškart po studijų pradėjau dirbti „Telia Global Services Lithuania“ bendrovėje. Bet visuomet buvo noras pabandyti jėgas ir IT bendrovėje, kuri skatina naujų technologijų naudojimą, bei yra auksinis Microsoft partneris“, – sako P. Kovalevskij.

Vertina rūpestį darbuotojais

Anot „Macaw“ specialisto, bendrovė jam suteikė visas sąlygas kelti kvalifikaciją: „Labai džiaugiuosi, kad bendrovė domisi ne tik kasdieniu mano darbu, bet ir domisi mano karjeros ambicijomis bei suteikia visas galimybes jas įgyvendinti. Todėl „Macaw“ yra puikus pavyzdys įmonės, kurios prioritetas – darbuotojai“.

„Daug teko girdėti ir apie tai, kokį didelį dėmesį ir rūpestį įmonė rodė darbuotojams ir pandemijos laikotarpiu – organizavo įvairius seminarus apie psichinę sveikatą, fizinį aktyvumą“, – sako P. Kovalevskij.

„Power Apps“ – galingas verslo įrankis

„Macaw“ dirbantis „Power Platform“ ekspertas Mantas Umbrasas teigia, kad „Power Apps“ – paprastas, bet kartu ir labai galingas verslo įrankis.

„Su šiuo įrankiu galima kurti programėles verslui. Pavyzdžių gali būti įvairių. Praėjusiais metais mūsų įmonė su „Power Apps“ sukūrė darbo vietų rezervavimo sistemą, kuri leidžia darbuotojams darbe jaustis daug saugiau, nes mobiliuoju telefonu jie gali rezervuoti savo darbo vietą, kurioje kelias dienas niekas nedirbo“, – sako M. Umbrasas.

Anot M. Umbraso, šis įrankis leidžia verslui skaitmenizuoti daug procesų: „Esame įgyvendinę ne vieną projektą, kai sudėtingus ir daug administravimo reikalaujančius procesus su „Power Apps“ perkėlėme į paprastą programėlę – tai leido smarkiai optimizuoti ir pagreitinti procesus. Matome vis didėjantį verslo susidomėjimą šia platforma ir jos galimybėmis, nes kuriant programėles su „Power Apps“ nereikia sudėtingo kodo ir patys įmonės darbuotojai gali jas tobulinti. Būtent todėl IT srityje darbas su „Power Apps“ ateityje bus vienas perspektyviausių.“

„Macaw“ – viena geriausių darbdavių visoje Europoje

„Macaw“ ketvirtus metus iš eilės gavo „Great Place to Work“ sertifikatą ir buvo pripažinta viena geriausių darbdavių Nyderlanduose. Šiais metais pirmąjį tokį įvertinimą gavo ir „Macaw“ padalinys Vokietijoje. Organizacija „Great Place to Work“ Lietuvoje tyrimo neatlieka, bet Lietuvos „Macaw“ padalinio darbuotojų apklausos rezultatai įtraukiami į bendrą vertinimą.

Kiekvienais metais tarp geriausių darbdavių patenka ir tokios bendrovės, kaip „Mars“, avialinijų bendrovė „SAS“, viešbučių tinklas „Hilton“, technologijų bendrovė „Cisco“, greitųjų siuntų tarnyba „DHL“.

Bendrovės „Macaw“ finansų vadovas Ronaldas van Esas sako, kad „Great Place to Work“ apdovanojimas dar kartą įrodė, kad jau dvidešimt penkerius metus kuriama darbo kultūra pasiteisina ir darbuotojai ja be galo patenkinti.

„Mūsų darbo kultūra, orientuota į pasitikėjimą, bendradarbiavimą, darbuotojų gerovę ir tobulėjimą, pasiteisina ir šiandien dar kartą galime matyti to rezultatą, nes mūsų darbuotojai visose šalyse įmonės darbo kultūrą vertina labai teigiamai. Šis tyrimas atspindi visos organizacijos darbuotojų nuomonę apie mus pačius ir tai, kaip žmonės jaučiasi dirbdami mūsų bendrovėje tiek Nyderlanduose, tiek Vokietijoje, tiek ir Lietuvoje“, – sako R. Van Esas.

Atlikto tyrimo duomenimis, net 88 proc. visų „Macaw“ darbuotojų nurodė, kad bendrovė – puiki vieta dirbti ir tobulėti. 91 proc. kolegų atsakė, kad jaučia, jog gali pasikliauti kolegomis, o net 89 proc. – kad dirbdami „Macaw“ jaučiasi laisvai. 84 proc. visų darbuotojų teigė, kad šioje įmonėje jie skatinami siekti geresnių rezultatų ir kartu gali suderinti darbą ir laisvalaikį. Anot „Great Place to Work“ tyrėjų, bendras „Macaw“ įvertinimas siekia 80 proc., o tai yra net dešimt procentų daugiau nei vidurkis.

Pranešimą paskelbė: Povilas Žarnauskas, UAB „Macaw International Lietuva”
„Power Platform“ specialistas: „Macaw man suteikė visas galimybes tobulėti“