Patarimai išmintingam investavimui

Finansinė nepriklausomybė yra neatsiejama nuo siekio užtikrinti, kad pinigai dirbtų mums. O tai reiškia, kad mes privalome priimti išmintingus investicinius sprendimus. Ir nors finansinė bei investicinė išmintis ateina sistemingai kaupiant teorines žinias ir praktinę patirtį, visuomet gali pasitarnauti ir praktiški patarimai išmintingam investavimui.

Būkite realistai

Investavimas nėra susijęs vien tik su siekiu gauti kaip įmanoma didesnę investicinę grąžą. Būtina apgalvoti savo pagrindinius finansinius tikslus, priimant realistiškus ir tiksliais duomenimis paremtus sprendimus, kurie galiausiai jums gali padėti pasiekti jūsų užsibrėžtus finansinius tikslus. Todėl norėdami pradėti investuoti, jūs privalote žinoti, kodėl tai darote ir ko galiausiai tikitės iš savo investicijų.

Vadovaukitės savo sudarytu planu

Turite suformuoti planą, kuris padėtų jums eliminuoti riziką, jog investuosite (pirksite ir parduosite) skubotai ir neapgalvotai. Jūsų planas turėtų būti sudarytas atsižvelgiant tiek į jūsų užsibrėžtus tikslus, tiek ir į savo rizikos tolerancijos lygį. Plane taip pat turėtų būti nurodytos ir konkrečios datos, iki kada jūs turite būti pasiekę savo tarpinius tikslus. Tokį planą privalu reguliariai peržiūrėti. Visa tai padės jums tiek sėkmių, tiek ir nesėkmių laikotarpiu, kartu padedant jums nenukrypti nuo pagrindinio kelio. Jūsų plane turėtų būti:

  • Jūsų finansiniai tikslai ir konkrečios datos;
  • Investicinė grąžą, kurios reikia užsibrėžtiems tikslams pasiekti;
  • Investicijų rūšys, kurios atitinka jūsų tikslus;
  • Jūsų numatomas investicijų diversifikavimo planas;
  • Jūsų prisiimamos rizikos tolerancijos lygis.

Išvenkite klaidų

Prieš investuodami – atlikite savo namų darbus. Tik tokiu būdu jūs galėsite jaustis komfortiškai priimdami savo investicinius sprendimus. Pasidomėkite, kokios yra geriausios knygos apie investavimą, ką pataria patyrę investuotojai, kokias klaidas yra padarę daug pasiekę investicinio pasaulio dalyviai ir visuomet daug dėmesio skirkite savo pasirinktų investicinių instrumentų analizei. Tai padės jums lengviau išvengti brangiai kainuojančių klaidų.

Venkite aklai pasitikėti aplinkiniais

Tai yra jūsų pinigai. Kiekviena atliekama investicija yra labai asmeniška ir individuali. Todėl prieš nuspręsdami, kokius investicinius sprendimus jums vertėtų priimti, atlikite kruopštų tyrimą ir įvertinkite visas rizikas, niekuomet aklai nepasitikėdami aplinkiniais – net ir tais, kurie šioje srityje turi didelę patirtį.

Venkite „gražių pasakų“

Jei kas nors investicijų pasaulyje skamba pernelyg gerai, kad būtų tiesa, greičiausiai nėra taip, kaip sakoma. Visuomet turėtumėte stengtis vengti „gražių pasakų“ apie maža rizika pasižyminčias labai pelningas investicijas.

Nesiskolinkite norėdami investuoti

Jei jūsų investicijos nepasiteisins ir jūs būsite investavę ne jums priklausiusius pinigus, jūs vis dar būsite skolinti. Todėl visuomet rekomenduojama investuoti tik savomis lėšomis, kurios yra išskirtinai numatytos investavimui.

Nesikliaukite praeities rezultatais

Rinktis investicijas atsižvelgiant į tai, kokie yra jų praeities rezultatai, yra lygiai tas pats, kas vairuoti naudojantis tik galinio vaizdo veidrodėliu. Praeities rezultatai yra pasiekimas, bet ne prognozavimui skirta priemonė, kuria galėtumėte remtis bandydami numatyti ateitį.

Nesirinkite investuoti tik į vieną sritį

Diversifikuokite! Rinkose pokyčiai vyksta nuolatos – kartais jūs nė nesugebate su jais suspėti. Todėl diversifikuodami savo investicinį portfelį, jūs galite efektyviau jį apsaugoti, išvengdami didelių finansinių nuostolių tuomet, kai situacija rinkoje sparčiai keičiasi.

Venkite nuolatos pirkti ir parduoti

Bandydami įveikti rinką nuolatos perkant ir parduodant akcijas, jūs sumažinate savo didesnės investicinės grąžos tikimybę ir prisiimate gerokai didesnę riziką. Beveik 82% kasdienių prekiautojų akcijomis savo pinigus praranda, todėl efektyviau likti ties ilgalaike investavimo strategija.

Netapkite emocionalūs

Emocijos yra kiekvieno iš mūsų dalis, tačiau investavimui jos niekuomet nepadeda. Todėl suformavę planą ir juo vadovaudamiesi, jūs galite išvengti didelių klaidų ir impulsyvių sprendimų, kurie būtų paremti jūsų emocijomis.