Panevėžys atsinaujina! Pavasarį pasitinka robotikos varžybų centro „RoboLabas“ atidarymu

Panevėžio miesto savivaldybė darbais įgyvendina užmojus miestą vystyti robotikos kryptimi.  Panevėžys netrukus galės didžiuotis tapęs didžiausio Lietuvoje robotikos varžybų centro namais. Ilgai lauktas centro „RoboLabas“ atidarymas – jau kitą savaitę, vasario 27 d. 13 val.

„Minties“ gimnazijoje steigiamo robotikos varžybų centro tikslas – suteikti vaikams galimybių susipažinti su naujausiomis technologijomis, ugdyti kūrybiškumą, kritinį mąstymą, komandinio darbo įgūdžius ir kitas būtinas kompetencijas.

„Neabejoju, kad varžybų centro atidarymo nekantriai laukia visi Panevėžio informacinių technologijų mokytojai. „RoboLabas“ bus daug daugiau nei patraukli mokymosi erdvė vaikams. Modernus varžybų centras padės į mieste organizuojamas varžybas reguliariai pritraukti pažengusias robotų kūrėjų komandas iš visos Lietuvos, Latvijos ir kitų valstybių. Tikimės, kad taip jis taps kompetencijų centru, padėsiančiu Panevėžio mokytojams mokytis iš geriausiųjų, dalintis patirtimi ir kilstelėti vaikų ugdymą į naują lygį“, – sako centro įkūrimo koordinatorius, Savivaldybės projektų vadovas Vytautas Kalinauskas.

Spalvingas, dar dažais kvepiantis „RoboLabas“ bus aprūpintas šiuolaikiška įranga, darbą pradės specialistai. Remdamiesi gerąja kitų Lietuvos miestų ir užsienio valstybių patirtimi, ateinančius kelis mėnesius jie rengs metodinę mokymo medžiagą. Kolektyvą papildžius būrelių vadovams, mokymo procesas visu greičiu prasidės rugsėjį. Užsiėmimus galės lankyti 6-18 metų vaikai ir moksleiviai – tikimasi, kad pavyks jų pritraukti ne tik iš Panevėžio miesto, bet ir viso regiono.

Iki rudens „RoboLabas“ toli gražu nebus tuščias. Pirmosios robotikos varžybos vyks iškart po atidarymo – kovo 2 d. Regioninėse „First Lego League“ varžybose geriausiai pasirodžiusios jaunųjų robotų kūrėjų komandos iškovos kelialapius į nacionalinę „Robotiadą“. Planuojama, kad ateinančiais mėnesiais panašių renginių centre vyks ir daugiau, o vasarą čia bus organizuojamos robotikos stovyklos.

Pranešimą paskelbė: Asta Sarapienė, Panevėžio miesto savivaldybės administracija