Orijaus Gasanovo ir Igno Lelio įspūdžiai Olimpinėse žaidynėse: „Galimybė išvysti tokį Paryžių pasitaiko tik kartą gyvenime“

Rugpjūčio 4-6 d. didžiausio ir svarbiausio pasaulyje sporto renginio – Olimpinių žaidynių pamatyti vyko Lietuvoje žinomi vyrai, „Samsung“ ambasadoriai – kelionių žurnalistas Orijus Gasanovas ir vaizdo tinklaraštininkas, nuomonės formuotojas Ignas Lelys. Kelionės metu jie tyrinėjo unikaliomis sąlygomis funkcionuojantį Paryžių, stebėjo Olimpines 3×3 krepšinio varžybas. Šios žaidynės, anot vyrų, atmintyje išliks ilgam, mat jos buvo lyg svajonės išsipildymas.

Nustebino aukštas saugumo lygis ir švara

Kelionių žurnalistas O. Gasanovas Prancūzijos sostinėje lankėsi 6-tą kartą, tačiau šis kartas buvo nesulyginamas su jokia kita jo kelione.   

„Kiekvieno žurnalisto svajonė yra sudalyvauti Olimpinėse žaidynėse, tad be galo džiaugiuosi ją įgyvendinęs. Buvo ypač įdomu pamatyti kitokį Paryžių – įprastai jis dūzgia nuo žmonių, gatvėse būna sunku praeiti, tenka palūkėti eilėse. Tačiau dabar jis buvo ypač švarus, gatvės nurimusios ir tuščios. Paviešėti Paryžiuje tokiomis neįprastomis sąlygomis – tai galimybė, kuri pasitaiko tik kartą gyvenime. Olimpinių žaidynių metu sukurta tvarka ir švara, mano nuomone, yra geriausias dalykas, nutikęs Paryžiui“, – pasakoja žurnalistas.

Anot Orijaus, jį labiausiai nustebino visame mieste jaučiamas aukštas saugumo lygis.

„Esu dalyvavęs daugelyje masinių renginių, tačiau tokio saugumo užtikrinimo man dar neteko matyti. Nėra mieste atkarpos, kur nesimatytų pareigūnų ir apsaugos darbuotojų. Jei sukeli bent menkiausią įtarimą, jie turi teisę tave sustabdyti, apžiūrėti rankinę, apklausti. Man ir pačiam teko tai patirti“, – atskleidžia O. Gasanovas.

Jautė lietuvių dvasią ir atmosfera

O.Gasanovas vaikščiodamas sostinės gatvėse nepraleido galimybės susipažinti su vietiniais gyventojais ir net juos pakalbinti.

„Šiuo metu Paryžiuje sunkiai rastumėte tikrų paryžiečių. Daugumą jų, norėdami išvengti stovinčio eismo, nusprendė išvykti atostogų į pietų Prancūziją ar kitas Europos šalis. Vietiniai gyventojai, kurie gyvena miesto centre, užleido savo namus ar net pasipelnę pinigų nuomodami savo apartamentus“, – teigia kelionių žurnalistas.

Prieš keliaujant į savaitės pradžioje vykusias 3×3 krepšinio varžybas, Orijus skyrė laiko apžvelgti turistais neužplūstas populiariausias Paryžiaus vietas bei specialiai Olimpinėms žaidynėms sukurtas traukos zonas.

„Visame Paryžiuje yra daugybė bendrovės „Samsung“, ilgametės Olimpinių žaidynių rėmėjos, sukurtų erdvių lankytojams. Vienoje iš jų turėjau išskirtinę progą išvysti visus, jau nuo 1998 metų specialiai Olimpiadai sukurtus „Samsung“ telefonus, kurie įteikiami sportininkams. O apsilankius Olimpinių žaidynių suvenyrų parduotuvėje, mane užplūdo pirkimo manija – įsigijau įvairių smulkmenų, kuriomis grįžęs į Lietuvą galėsiu nustebinti artimuosius“, – pasakoja keliautojas.

O. Gasanovas teigia, kad kone įsimintiniausia kelionės į Paryžiaus Olimpines žaidynes patirtis – stebėtos 3×3 krepšinio varžybos, kuriose šįkart dalyvavo ir Lietuvos rinktinė.

„Aš nesitikėjau, kad šios varžybos yra tokia populiari sporto šaka. Į jas buvo išpirkti visi bilietai, žmonių kiekis buvo įspūdingas. Atsirado ir minios žmonių, kurie negavę bilietų, varžybas stebėjo už arenos ribų, tiesioginę transliaciją įsijungę savo telefonuose. Stebėti ir jausti susirinkusių lietuvių palaikymo dvasią ir atmosferą pačioje Prancūzijos širdyje buvo neįtikėtina patirtis“, – pasakoja jis.

Didžiausias įvykis gyvenime

Kartu su O. Gasanovu į Paryžių vykusiam vaizdo turinio kūrėjui I. Leliui kelionė į Paryžių buvo taip pat ne pirma. Prieš tai jis kartu su mylimąja Lina čia gyveno net keturis mėnesius.

„Kai prieš pusantrų metų gyvenau Prancūzijos sostinėje Paryžiuje, man jis pasirodė labai turistinis. Kiekvienas miesto kampas knibždėte knibždėjo nuo žmonių, norinčių nusifotografuoti prie Eifelio bokšto, susiruošti į pikniką Champ-de-Mars laukuose, ar tiesiog įsigyti suvenyrų iš vietinių turistų. Šį kartą jisai buvo visai kitoks – palyginus tuščias, švarus, saugus“, – pasakoja I. Lelys.

Jis priduria, kad dalyvavimas Olimpinėse žaidynėse buvo vienas didžiausių įvykių gyvenime, apie kurį planuoja papasakoti būsimiems vaikams ir anūkams.

„Įspūdingas yra ne kiek pats Paryžius, bet Olimpinių žaidynių atmosfera. Man ši kelionė buvo unikali galimybė pasižiūrėti į jas iš arti, susipažinti su užkulisiais. Stebėti viską iš arti buvo labai geras jausmas, jautėsi gera emocija, visi buvo geros nuotaikos, atsipalaidavę ir džiaugėsi švente“, – atskleidžia nuomonės formuotojas.

Paryžių tyrinėjo pėsčiomis

Vaizdo tinklaraštininkas Ignas Lelys filmuodamas turinį profesionalia kamera ir telefonu, visada ant riešo dėvi „Samsung Galaxy Watch Ultra“ laikrodį, kuris leidžia sekti svarbiausius pranešimus.

„Man, kaip turinio kūrėjui, labai svarbu, kad įrenginių baterija veiktų ilgai. Būtent todėl esu pasirinkęs šį laikrodį, nes jis pasižymi ne tik ilgu veikimu, bet ir pasiteisina kaip aksesuaras, kurį lengva priderinti ne tik sportuojant, bet ir prie laisvalaikio, formalios aprangos“, – pažymi I. Lelys.

Paryžiaus Olimpinių žaidynių metu eismas buvo ribojimas, tad pasiekti norimas vietas jis ir drauge keliavusi kompanija pasirinko pėsčiomis.

„Paryžiaus gatvės buvo idealiai sutvarkytos, buvo labai pasistengta miestą parodyti tik iš geriausios pusės. Visa tai pastebėjome labai daug vaikščiodami, nes dėl sustiprintos apsaugos, daugelis pagrindinių praėjimo vietų buvo uždarytos. Aš ir su manimi keliavę kolegos per dieną nueidavome apie 30 tūkst. žingsnių. Buvo labai smagu išmaniajame laikrodyje stebėti ir palyginti dienos progresą“, – teigia jis.

Pranešimą paskelbė: Viktorija Kundrotė, UAB „Publicum”

Orijaus Gasanovo ir Igno Lelio įspūdžiai Olimpinėse žaidynėse: „Galimybė išvysti tokį Paryžių pasitaiko tik kartą gyvenime“


Orijaus Gasanovo ir Igno Lelio įspūdžiai Olimpinėse žaidynėse: „Galimybė išvysti tokį Paryžių pasitaiko tik kartą gyvenime“


Orijaus Gasanovo ir Igno Lelio įspūdžiai Olimpinėse žaidynėse: „Galimybė išvysti tokį Paryžių pasitaiko tik kartą gyvenime“


Orijaus Gasanovo ir Igno Lelio įspūdžiai Olimpinėse žaidynėse: „Galimybė išvysti tokį Paryžių pasitaiko tik kartą gyvenime“