„NordPass“ ir „Compensa Vienna Insurance Group“ bendradarbiaus kibernetinio saugumo srityje

„Nord Security“ produktų grupei priklausanti „NordPass“ slaptažodžių tvarkyklė ir ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“ vienija jėgas, siekdamos informuoti verslus ir gyventojus Lietuvoje apie kibernetinį saugumą. „NordPass“ užsakymu atliktos apklausos duomenimis, net ketvirtadalis įmonių yra patyrusios internetinių išpuolių, kurių išvengti neretai galima paprastais ir nebrangiais būdais tereikia turėti žinių. Būtent šią spragą ir sieks užpildyti kartu dirbsiančios bendrovės.

„NordPass“ ir „Compensa Vienna Insurance Group“ sieks padėti verslams geriau pažinti rizikas virtualioje erdvėje – konsultuos ir rengs virtualius seminarus apie įmonių ir jų klientų duomenų saugojimą. Šis edukacinis turinys padės išsinešti žinių apie tai, kaip sumažinti kibernetinių išpuolių grėsmę, kaip elgtis įvykus atakai bei kaip planuoti verslo tęstinumą po incidentų.

„Kibernetinės atakos visame pasaulyje darosi vis dažnesnės, Lietuva taip pat ne išimtis. Matyti, kad didžioji dalis išpuolių versle įvyksta paprasčiausiai dėl aplaidaus darbdavių požiūrio į įmonės virtualų saugumą: bet kur saugo slaptažodžius, dalijasi jais susirašinėjimo platformose, neapsaugo tinklo. Mes norime informuoti verslus apie galimas to pasekmes ir padėti jų išvengti, taip pat sutaupyti pinigų – tyrimai rodo, kad kibernetinių išpuolių žala bendrovėms atsieina tūkstančius eurų, – teigia „NordPass vadovas Jonas Karklys.

Pasak „Compensa Vienna Insurance Group“ Produktų ir rizikos valdymo departamento vadovo Lino Laugalio, įmonės neabejotinai supranta kibernetinio saugumo svarbą: „Kasdien siekiame saugoti tai, kas svarbu mūsų klientams, todėl bendradarbiaudami su „NordPass“ ne tik dalinsimės informacija apie rizikas ir galimybes jų išvengti, bet ir suteiksime papildomą vertę – galimybę realiai išbandyti slaptažodžių tvarkyklę. Tikimės, kad ši priemonė galiausiai taps kasdieniu įrankiu, leidžiančiu ne tik jaustis, bet ir būti saugesniems.

Lietuvoje — kas ketvirta įmonė nukentėjusi nuo kibernetinių atakų

NordPass užsakymu agentūros „Norstat“ atliktas tyrimas, kurio metu apklaustos 300 Lietuvos įmonių, atskleidžia, kad beveik ketvirtadalis jų yra nukentėję nuo kibernetinių atakų. Tokių išpuolių žala bendrovei atsieina vidutiniškai apie 8 tūkst. Eur, neretai tenka skirti papildomų resursų ir gerinti įmonės reputaciją.

Daugiau nei pusė apklaustųjų taip pat teigė, kad darbuotojai jų atstovaujamose įmonėse patys sprendžia, kaip saugoti ir valdyti darbo slaptažodžius. Pasak J. Karklio, tokia praktika labai pavojinga: įmonėms itin svarbu nustatyti tam tikras taisykles, kuriomis darbuotojai turėtų vadovautis tiek kurdami, tiek saugodami savo slaptažodžius. 

Tyrimai rodo, kad netgi didžiausių įmonių darbuotojai vis dar naudoja itin lengvai atspėjamus slaptažodžius, kurie galėtų būti „nulaužti“ vos per kelias sekundes. Programišiams tai greičiausias būdas prieiti prie įmonės duomenų. Ši tendencija mums aiškiai parodo, kad visuomenėje ir verslo aplinkoje dar vis trūksta informacijos apie kibernetinį saugumą, tad mums būtina šį poreikį atliepti, teigia J. Karklys. 

Patarimai, norintiems apsisaugoti nuo kibernetinių atakų

Kibernetinės atakos vyksta nuolat, todėl J. Karklys dalijasi keliais svarbiausiais patarimais, kurie gali padėti jų išvengti.

  1. Edukuokite savo darbuotojus. Svarbu investuoti į darbuotojų mokymus, kurių metu jie suprastų, kaip atpažinti grėsmes ir susipažintų su kibernetinio saugumo pamatais.
  2. Visoms paskyroms naudokite unikalius slaptažodžius. Šie turėtų būti sudaryti iš 12 spaudos ženklų, tarp kurių ir skaičiai, simboliai, mažosios ir didžiosios raidės. Taip pat raginama įsidiegti slaptažodžių generatorius, kurie automatiškai sukurs saugius slaptažodžius.
  3. Slaptažodžius laikykite slaptažodžių tvarkyklėse. Šios programėlės ne tik prisimena vartotojų slaptažodžius, bet taip pat informuoja apie galimai patirtas kibernetines atakas ir duomenų nutekėjimą.
  4. Naudokite kelių faktorių autentifikaciją (MFA). Šis vartotojo atpažinimo būdas leidžia dviem įrenginiais patikrinti jūsų tapatybę, prieš prisijungiant prie tam tikros svetainės.

APIE NORDPASS

„NordPass“ – slaptažodžių tvarkyklė verslo ir privatiems klientams. Naujausių algoritmų pagalba ši slaptažodžių tvarkyklė užtikrina vartotojų duomenų saugumą. Palanki kaina, patogumas ir paprastas naudojimas — svarbiausi dalykai, į kuriuos buvo atsižvelgta kuriant  „NordPass. Vartotojai gali naudotis šia slaptažodžių tvarkykle savo kompiuteriuose, išmaniuosiuose telefonuose ir naršyklėse. Jų slaptažodžiai yra užkoduojami vartotojo įrenginyje, todėl tik pats vartotojas gali juos matyti. „NordPass“ priklauso „Nord Security“ produktų grupei. Daugiau informacijos: nordpass.com

APIE „COMPENSA VIENNA INSURANCE GROUP

2021 m. „Compensa Vienna Insurance Group“ tapo Lietuvos finansų sektoriaus lydere – „Verslo žinių“ vertinimu, stipriausiai pasirodė pagal ikimokestinį pelną, pajamas, jų metinį pokytį, ikimokestinį pelningumą, vidutinį darbo užmokestį, turto pelningumo pokytį ir kitus rodiklius.  „Compensa Vienna Insurance Group“ yra Lietuvoje registruota akcinė draudimo bendrovė, kuri nuo 2016 m. sausio 1 d. pradėjo veiklą Baltijos šalyse. Iki 2016 m. Lietuvoje veikė Lenkijos ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group“ Lietuvos filialas, kuris veiklą šalyje vykdė nuo 2010 m.

2020 m. liepos 1 d. „Compensa Vienna Insurance Group“ baigė susijungimą su „Seesam Insurance“ ir Baltijos šalyse veikia kaip viena kompanija. Lietuvoje bei Latvijoje bendrovė veikia su prekių ženklu „Compensa Vienna Insurance Group, o Estijoje – su prekių ženklu „Seesam Insurance.

Pranešimą paskelbė: Komunikacijos agentūra „NOVA MEDIA“ , Nova media