Net 23% gyventojų jau reguliariai atsiskaito mobiliaisiais telefonais ar kitais išmaniaisiais įrenginiais

Nors galimybės atsiskaityti pasitelkiant mobiliuosius telefonus ar kitus išmaniuosius įrenginius Lietuvoje atsirado gana neseniai, „Citadele“ banko užsakymu atliktas tyrimas atskleidžia, kad 23 proc. gyventojų jau reguliariai naudoja šį mokėjimo būdą. Dabar galimybę mokėti naudojant telefoną ir kitus dėvimuosius įrenginius (ir „Android“ įrenginius, ir „iPhone“) savo klientams pasiūlė ir bankas „Citadele“.

 

Nors vos prieš kelerius metus parduotuvėse buvo galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais arba mokėjimo kortelėmis, šiandien „Citadele“ klientams siūlomi penki skirtingi mokėjimo būdai: galima atsiskaityti naudojantis kortelėmis, apyrankėmis, lipdukais, telefonais, „Apple Pay“ arba „Android“ įrenginiams skirta banko programėle.

„Penki skirtingi mokėjimo būdai buvo sukurti ne tiesiog norint pasipuikuoti platesniu asortimentu, bet siekiant užtikrinti, kad kiekvienas klientas galėtų naudotis pinigais taip, kaip jam patogiausia ir paprasčiausia. Pastebėjome, kad įpročiai pamažu keičiasi, ir klientai kaip pagrindinį mokėjimo būdą vis dažniau pradeda naudoti atsiskaitymus telefonu. Taigi pasiūlėme tokią galimybę ir „iPhone“ savininkams, nes anksčiau ją turėjo tik įrenginių su „Android“ operacine sistema naudotojai.“, – kalbėjo „Citadele“ banko Verslo vystymo vadovo pavaduotoja Žaneta Tomaševičė.

Tyrimas atskleidė, kad labiausiai laukiamos skaitmeninės naujovės yra galimybė pirkimus parduotuvėse patvirtinti piršto atspaudu, kurią nurodė 47 proc. respondentų, ir skaitmeninės piniginės, kurioje pateikiama visų klientų sąskaitų, įskaitant ir kituose bankuose atidarytas sąskaitas, apžvalga – šios galimybės laukia apie 50% respondentų. „Apple Pay“ naudotojams šią funkciją iš dalies atlieka „Wallet“ programėlė, į kurią jie gali pridėti keletą kortelių, net ir išduotų kituose bankuose.

Tyrimas buvo atliktas 2020 m. vasario mėn., bendradarbiaujant su rinkos tyrimų agentūra „Norstat“ – internetu buvo apklausta 1010 respondentų.

Pranešimą paskelbė: Rasa Petruškevičiūtė, AS „Citadele banka“ Lietuvos filialas