Naujas A. Kriščiūno darbas papuošė vilniečių pamėgtą rajoną
|Ar kada nors esate pagalvoję, kaip atrodytų Viljamas Šekspyras, jei gyventų šiame amžiuje? Ar savo kūrinius rašytų išmaniajame telefone? O gal klausytųsi muzikos per bevieles ausines? Žinomas menininkas, fotografas ir dailininkas Algis Kriščiūnas, pasitelkęs naujausias technologijas, garsųjį anglų rašytoją, poetą ir dramaturgą perkėlė į šiuos laikus ir apgyvendino Vilniuje, ant Paupio rajone esančio pastato sienos.
Tai jau ne pirmas A. Kriščiūno darbas, kuriame jis klasikų kūrinius ar istorines asmenybes perkelia į šiuolaikinius laikus. Šį kartą menininkas savo kūrybos procese panaudojo „Samsung“ išmanųjį telefoną „Galaxy Note20 Ultra“, o viešą miesto erdvę pavertė meno galerija. Tokiu būdu žmonės meną gali apžiūrėti tiesiog eidami gatve, o socialinių tinklų naudotojų jau pamėgtas rajonas praturtėjo dar vienu „instagramišku“ akcentu.
„Naujausi „Galaxy Note20“ serijos išmanieji telefonai sujungia galią ir našumą su išskirtinėmis funkcijomis, leidžiančiomis išlaisvinti kūrybingumą. Ši partnerystė su Lietuvoje gerai visiems pažįstamu A. Kriščiūnu dar kartą įrodė, kad pasitelkus technologijas galima įgyvendinti daug įsimintinų projektų“, – sako Liga Bite, „Samsung Electronics Baltics“ komunikacijos vadovė Baltijos šalims.
Menininko A. Kriščiūno darbas vilniečius ir miesto svečius džiugins daugiau nei mėnesį, visi norintys jį galės išvysti ant vieno iš rekonstrukcijai ruošiamo pastato sienų – sostinės Paupio rajone. „Darnu Group“ vystomas ir naują veidą įgaunantis rajonas tapo tikru traukos centru, todėl šis piešinys puikiai atspindi tai, kaip sena pavertus į nauja galima vėl būti aktualiu šiuolaikiniam žmogui.
„Vystydami kiekvieną naują kvartalą ar rajoną siekiame, kad jame atsirastų meno kūrinių. Norime, kad menas būtų sutinkamas kasdieninėje aplinkoje ir būtų arčiau žmonių. Apie Paupio ir meno draugystę neabejotinai naujienų dar bus“, – žada „Darnu Group“ korporatyvinių reikalų ir rinkodaros direktorė Akvilė Liaudanskienė.
Savo išskirtiniu braižu garsėjantis A. Kriščiūnas įrodė, kad šiandien praktiškai bet kokiame kūrybos procese išmaniosios technologijos gali būti lengvai pritaikomos. Kurdamas šį meno kūrinį eskizams piešti jis naudojo naujausią „Samsung“ išmanųjį telefoną. Pasitelkdamas į pagalbą įrenginyje esantį išmanųjį rašiklį „S Pen“ A. Kriščiūnas sukūrė modernizuotą V. Šekspyro portretą.
„Visus eskizus esu įpratęs piešti kompiuteryje, planšetėje ar išmaniajame telefone, tad šį kartą pradinis eskizas atsirado telefono ekrane. Esu įsitikinęs, kad žmonės turi eiti kartu su technologijomis, nes jos palengvina, supaprastina ir pagreitiną gyvenimą. Man kaip menininkui technologijos būtinos, todėl džiaugiuosi, kad kasmet atsiranda tikrai gerų įrenginių, kuriais mums reikia tik mokėti pasinaudoti“, – pasakoja menininkas.
Pats A. Kriščiūnas sako, kad mene jam svarbiausia idėja, kuri sukeltų žmonėms kažkokius jausmus ir paskatintų pagalvoti apie savo gyvenimą.
Pranešimą paskelbė: Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”