Nauja „Samsung“ programėlė televizoriams – išsigelbėjimas nematantiems spalvų


Nauja „Samsung“ programėlė televizoriams – išsigelbėjimas nematantiems spalvų

Vilnius, Lietuva. 2017 m. lapkričio 27 d.

Bendrovė „Samsung“ pristatė spalvinio matymo sutrikimų turintiems žmonėms skirtą programėlę „SeeColors“, veikiančią „Samsung QLED“ televizoriuose. Programėlė leis vartotojams identifikuoti jų spalvų regėjimo sutrikimus. Pagal gautus rezultatus televizorius sureguliuos ekrano spalvų nustatymus, tad neskiriantieji spalvų televizoriaus ekrane galės mėgautis pilna vaizdo raiška.

Remiantis Europoje ir Šiaurės Amerikoje atliktu tyrimu*, beveik 300 milijonų žmonių visame pasaulyje – maždaug 8 proc. vyrų ir 1 proc. moterų – turi skirtingų spalvinio matymo sutrikimų. Dauguma jų net neįtaria apie savo būklę ir jos įtaką gyvenimo kokybei.

Naudodamiesi „SeeColors“ televizoriaus programėle vartotojai galės nustatyti savo spalvinio matymo sutrikimo tipą ir laipsnį, tada pakeisti savo televizoriaus ekrano nustatymus pagal asmeninės diagnozės rezultatus.

„Bendrovė „Samsung“ siekia palengvinti žmonių gyvenimą jų kasdienybei pritaikydama naujausių technologijų ir inovacijų teikiamas galimybes“, – sako Miroslavas Ramanavičius, bendrovės „Samsung“ buitinės elektronikos pardavimų vadovas Baltijos šalyse. – „Šią mūsų kompanijos misiją simbolizuoja ir „SeeColors“ programėlės, siūlančios sprendimą vienam dažniausiai pasitaikančių regėjimo sutrikimų pasaulyje, pristatymas“.

Kad galėtų pasiūlyti paprastą, bet tikslų, spalvinio matymo sutrikimų diagnozės metodą, „Samsung“ suvienijo jėgas su profesore Klara Wenzel, vadovaujančia Budapešto technologijos ir ekonomikos universiteto Mechanikos, Optikos ir Mechaninės inžinerinės informatikos katedrai. Mokslininkės sukurtas skaitmeninės diagnostikos „Colorlite“ testas, sutrumpintai vadinamas „C-Test“, kuris naudodamas spalvų filtrus ir matematinį modeliavimą akimirksniu nustato spalvinio matymo sutrikimo laipsnį, buvo pritaikytas televizoriams ir mobiliesiems įrenginiams. Naujoje programėlėje pritaikius testą „C-test“, vartotojams buvo pasiūlytas paprastas sprendimas, leidžiantis matyti visą spalvų gamą.

Sukurti programėlę „SeeColors“ bendrovei „Samsung“ padėjo vengrų kompanija „Colorlite®“, kuri kovai su spalvinio matymo sutrikimais taiko technologiją, pagrįstą 20 metų vykdytais moksliniais lęšių tyrimais. Tai yra pirmas kartas kai ši technologija buvo panaudota televizoriuose ir mobiliuosiuose įrenginiuose.

Programėlę „SeeColors“ į televizorių galima atsisiųsti iš „Smart TV“ programėlių parduotuvės, tačiau diagnostinį testą įmanoma atlikti ir savo išmaniajame telefone. Telefonuose programėlę galima rasti „Google Play“ ir „Galaxy App Store“ parduotuvėse. Programėlei yra pritaikyti „Samsung Galaxy“ modeliai „S6“, „S6 Edge“, „S6 Edge+“, „S7“, „S7 Edge“ ir „S8“. Telefoną prijungus prie televizoriaus, jo ekrano nustatymai bus automatiškai sureguliuoti pagal išmaniajame atlikto testo rezultatus.

Išmaniąją programėlę „SeeColors“ pristačiusi bendrovė „Samsung“ už savo inovatyvius sprendimus  yra ne kartą įvertinta prestižiniuose CES Inovacijų apdovanojimuose (2015, 2016, 2017 m.).

*Remtasi: Fletcher, R. & Voke, J. (1985); „Defective colour vision: fundamentals, diagnosis and management”. Adam Hilger, Bristol.

Apie „Samsung Electronics Co., Ltd.“

„Samsung Electronics Co., Ltd.“ įkvepia žmones visame pasaulyje ir kuria ateitį, taikydama novatoriškas idėjas bei technologijas, kurias diegia televizoriuose, išmaniuosiuose telefonuose, dėvimuosiuose įrenginiuose, planšetiniuose kompiuteriuose, skaitmeniniuose įrenginiuose, tinklų sistemose, atminties renginiuose, puslaidininkiuose, LED sprendimuose. Bendrovė pirmauja kurdama daiktų interneto, išmaniųjų namų bei sveikatos apsaugos skaitmenines technologijas. Įmonėje dirba 307 000 darbuotojų 84 valstybėse. Daugiau informacijos: http://news.samsung.com.

1999 m. įkurta dukterinė kompanija „Samsung Electronics Baltics“ teikia paslaugas trijų šalių rinkose: Lietuvoje, Latvijoje, ir Estijoje. Tai vienas pirmaujančių prekės ženklų šio regiono buitinės elektronikos rinkoje daugelyje produktų kategorijų. Baltijos šalių padalinys turi 150 darbuotojų trijose šalyse, o 2016 metais kompanijos pardavimai jose siekė 300 milijonų eurų. Daugiau informacijos: www.samsung.com

Pranešimą paskelbė : Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”