„MoQ“ jau ant slenksčio: pradėti pilotinės mobiliųjų mokėjimų platformos bandymai
|Trijų mobiliojo ryšio operatorių įkurta bendrovė „Mobilieji mokėjimai“ pradėjo paskutinį momentinių mokėjimų telefonu platformos „MoQ“ testavimo etapą. „MoQ“ programėlės beta versija patikėta išbandyti maždaug tūkstančiui mobiliojo ryšio operatorių ir partnerių darbuotojų, bandymuose taip pat dalyvauja keliolika Vilniuje veikiančių kavinių bei internetinė parduotuvė. Visiems vartotojams pirmąją Baltijos šalyse momentinių mokėjimų telefonu platformą planuojama pristatyti vasarą.
Mobiliojo ryšio operatorių „Telia Lietuva“, „Tele2“ ir „Bitė Lietuva“ iniciatyva įkurta UAB „Mobilieji mokėjimai“ platformą, leidžiančią akimirksniu išmaniuoju telefonu atsiskaityti prekybos vietose ir interneto parduotuvėse bei pervesti ir gauti piniginius pervedimus, kūrė nuo praėjusių metų rudens.
„Tai jau antrasis sistemos bandymų etapas. Pirmiausia mokėjimų platformą testavo jos kūrėjai bei specialiai pasamdyti IT sistemų saugumo specialistai. Jų užduotis buvo išaiškinti ir eliminuoti galimas sistemines problemas. Kur kas skaitlingesnis testuotojų būrys padės tobulinti vartotojo patirtį ir stebėti, kaip platforma susitvarko su didesniu operacijų srautu. Nemažiau svarbūs bus ir pardavėjų atsiliepimai. Vartotojams vasarą norime pateikti programėlę, kuria bus tiesiog paprasta ir malonu naudotis“, – sakė „Mobiliųjų mokėjimų“ vadovė Monika Rimkūnaitė-Bložė.
Anot jos, bandomos tiek funkcinės programėlės savybės, tiek veikimo stabilumas, tiek apsauga nuo išorinio poveikio. Tiek programėles, tiek visos mokėjimo platformos saugumas apskritai yra komandos prioritetas, nes kuriamas įrankis, kuris turėtų pakeisti piniginę.
„MoQ“ programėle bus galima atsiskaityti nuskenavus QR kodą, kurį sugeneruos pardavėjo turima įranga. „MoQ“ veiks ir kaip atsiskaitymo priemonė internete bei suteiks galimybę atlikti pinigų pervedimus tarpusavyje. Norint pervesti pinigų kitam vartotojui, pakaks žinoti jo mobilaus telefono numerį.
Mokėjimai veiks be laiko apribojimų, vartotojai tarpusavio pervedimus ir atsiskaitymus už prekes ir paslaugas galės atlikti bet kuriuo paros metu, bet kurią savaitės dieną ir operacijos bus atliekamos akimirksniu.
Visi, atsisiuntę „MoQ“ programėlę, iš pradžių turės užsiregistruoti. Pradiniame etape užteks tik vardo, pavardės ir asmens kodo. Tie, kas norės naudotis platesniu paslaugų spektru ir didesniais atsiskaitymų limitais, savo paskyroje turės suvesti šiek tiek daugiau informacijos.
„MoQ“ piniginė telefone yra apsaugota keliais lygiais: telefono atrakinimo slaptažodžiu arba biometrine priemone (piršto antspaudu, veido atpažinimo priemone), taip pat „MoQ“ piniginę reikės užrakinti papildomu slaptažodžiu. Kiekvieną kartą vartotojas patvirtins mokėjimą, o esant didesnei atsiskaitymo sumai (500 Eur ar daugiau) papildomai operaciją reikės patvirtinti mobiliuoju parašu.
Apie „MoQ“
Didžiausi Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai – „Bitė“, „Tele2“ ir „Telia Lietuva“ – 2017 m. liepą gavo Europos Komisijos leidimą investuoti į bendrą momentinių mokėjimų sistemą ir bendromis jėgomis kurti mobiliųjų mokėjimų vykdymui reikalingą infrastruktūrą. Lietuva yra pirmoji šalis pasaulyje, kurioje konkuruojantys mobiliojo ryšio operatoriai suvienija jėgas kuriant vartotojams patogią momentinių atsiskaitymų infrastruktūrą.
Pranešimą paskelbė: Eglė Gabrytė, UAB „Publicum”